LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR: TENTOKRÁT I PRO PŘEDŠKOLÁKY

0

Rok 2015 se nese ve znamení sedmého ročníku turnovského příměstského tábora, který pořádá turnovský spolek Povyk. Pro tento rok jsme pro zájemce připravili novinku v podobě nabídky příměstského tábora i pro děti v předškolním věku. V minulosti se na nás totiž obracelo mnoho rodičů, kteří využívali naše služby, ale doma měli například předškoláka, kterého jsme kvůli nízkému věku nemohli přijmout. Rodiče tak měli vyřešený problém jen z půlky a dál si lámali hlavu, kam tzv. umístit toho mladšího. Proto letos přicházíme s nabídkou i pro předškolní děti, přesněji děti od 5 let. V Náruči tedy poběží souběžně dva programy příměstského tábora. Jeden pro školní děti a druhý pro starší předškoláky.

A na ty jsme se samozřejmě připravili zvlášť pečlivě. Pro realizaci jejich programové náplně jsme se domluvili se zkušenými lektorkami z Náruče, kde se bude tábor tradičně konat. A aby měl příměstský tábor pro rodiče smysl, tak oba souběžně uspořádané tábory budou mít stejný začátek i konec.

Pro neznalé jen zopakuji, že příměstský tábor je vlastně taková obdoba klasického tábora s tím rozdílem, že je vám každý den dítě vráceno domů a na tábor se opět vrací druhý den ráno. Každý všední prázdninový den stačí přivést dítě v obvyklý školní čas (od 7.30 do 8.00 hodin) do občanského sdružení Náruč ve Skálově ulici. Zde už se o vašeho táborníka postarají instruktoři nebo „školkové“ tety.

Program pro školní děti bude vycházet z osvědčených loňských aktivit, ke kterým přidáme pár novinek. Každý den se budeme věnovat nějaké konkrétní činnosti, kterou se naučíme nejdříve teoreticky a pak ji vyzkoušíme v praxi. Tak například jeden celý táborový den budeme věnovat navigaci. Nejdříve se naučíme číst v obyčejné mapě, pak si vyzkoušíme práci s GPS a následně vyrazíme do terénu na orientační běh, vysvětlíme si, co je to geocashing. Každý den tak bude zaměřen na konkrétní volnočasovou činnost (horolezení, vodáctví, cyklo…).
Ti mladší budou vedle klasického programu, který znají ze školky, sportovat na atletickém stadionu, hledat poklady v lese a zkusí si jízdu na odrážedlech.

Více informací o letošním letním příměstském táboře najdete na www.povykturnov.cz.
Kontaktní osobou je Zbyněk Báča (tel. 739 012 231) nebo pište na povykturnov@centrum.cz.

Související články (celkem 10)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.