OHLÉDNUTÍ ZA VÍKENDEM VE SPORTU NA TURNOVSKU: OD FLORBALU PO VOLEJBAL

0

Sportovní víkend na přelomu října a listopadu byl poměrně bohatý. Výsledkově se daří hokejistům BHK Turnov, úspěšní byli také volejbalisté, kteří vyhráli ve Vysokém nad Jizerou. Před velkou návštěvou v domácí hale TJ se nedařilo futsalistům, kteří ve výborném zápase těsně podlehli Čechii Slaný. Také fotbalisté prohráli v Náchodě a čeká je v neděli 8. listopadu poslední domácí zápas podzimní část sezony… Sportovní pozvánky podrobně ZDE.

* FLORBAL
Výsledkový servis:

Sobota 31. října

* 2. liga žen (turnaj odehrán v Novém Boru): Slavia TU Liberec – TJ Turnov 7:1, TJ Turnov – SK Bivojky Litvínov 0:12.

Neděle 1. listopadu

* 3. liga mužů (turnaj odehrán v Tanvaldu): TJ Turnov – FBC Česká Lípa 6:2, Slavia TU Liberec – TJ Turnov 8:6.

* Liberecká liga mladších žáků (turnaj odehrán v Turnově): 1. FBK Campus Jablonec nad Nisou – TJ Turnov 2:0, TJ Turnov – Floorball club Liberec B 4:4, FBC Česká Lípa – TJ Turnov 4:3.

Pro TvA: Radim Kolomazník, TJ Turnov, florbal, kolomaznik@florbalturnov.cz , podrobnosti ze zápasů na www.florbalturnov.cz

 

* FOTBAL

Divize C: Náchod – FKP Turnov 2:1 (1:0). V sobotu 31. října odehráli turnovští fotbalisté smolný zápas. Z osmi brankových příležitostí proměnili pouze jedinou, což nestačilo v konečném účtování ani na remízu. Branky: 20. Malý, 69. Kotal – 49. Koubek. FK Pěnčín-Turnov: Cimbál – Selinger, Vokáček, Vítek, Škréta – Moravec, Patočka, Zdražil, Vacek – Petřivý (78. Mrklas), Koubek.
Zdroj: www.fkpencinturnov.estranky.cz

 

* FUTSAL

II. liga: FC Dalmach – RSC Čechie Slaný 7:8 (2:3). V neděli 1. listopadu se v turnovské sportovní hale odehrálo dramatické utkání plné zvratů, které se muselo divákům líbit (přišla jich víc než stovka!). Futsalové štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu hostů ze Slaného. Po vyrovnané první půli se v druhém dějství dal se očekával nápor turnovských hráčů na zvrat utkání. Opak byl ale pravdou a Čechie se třemi rychlými góly dostala rázem do trháku. Zdálo se, že zápas je za stavu 2:6 rozhodnutý, ale od 25. minuty domácí využili opatrné hry soupeře a góly Mrklase, Kulhánka a Bernarda srovnali skóre na 6:6. V 36. minutě nařídil rozhodčí za faul na hostujícího hráče desetimetrový kop, vzápětí hráči Čechie využili zaváhání obrany Dalmachu zvýšili na 6:8. Zdražil svým průnikem a přesným zakončením vykřesal pro domácí jiskřičku naděje alespoň na spravedlivou remízu. Šance na úspěch se zvýšila, když rozhodčí nařídili další dva trestné kopy, tentokrát proti Čechii. Bohužel Horáček a ani Zdražil pár vteřin před koncem utkání nebyli úspěšní. Sestava FCD: Horáček, Škréta, Bernard, Kratochvíl, Vítek, Zdražil, Mrklas, Kulhánek, Bakeš, Krejčík. Branky FCD: Kulhánek 3, Zdražil, Mrklas, Krejčík, Bernard.

Ve dvanáctičlenné tabulce je po čtyřech kolech FC Dalmach na sedmém místě.

Pro TvA: Karel Palounek, FC Dalmach, e-mail: fcdalmach@centrum.cz , www.fcdalmach.ic.cz

 

* HÁZENÁ

Pražský přebor, ženy: DHC – SVŠ Plzeň „B“ – TJ Turnov 22:20 (11:11). K zápasu se třetím celkem v tabulce cestovalo turnovské družstvo házenkářek v sobotu 31. října pouze s jednou hráčkou na střídání. Zatímco domácí mohli využít plnou soupisku hráček, musela nová trenérka celku Turnova v obraně i v útoku zkoušet různé varianty. V plzeňské hale čekalo na turnovské ženy utkání s kompletním družstvem loňských prvoligových starších dorostenek, které byly doplněny i několika hráčkami hrajících 1. ligu.

Až do 48. minuty se přelévalo jedno až dvoubrankové vedení z jedné strany na druhou. V 51. minutě odskočily domácí na rozdíl tří branek (21:18), Turnovanky dokázaly náskok stáhnout na 21:20, v závěru jim ale již chyběly síly a štěstí se přiklonilo k domácímu celku. Za bojovnost a přístup zaslouží pochvalu všechny turnovské hráčky, kterým by za předvedený výkon slušela remíza.

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová – Marie Poláková (4), Ivana Tichá (4/3), Šárka Gahlerová (3), Adéla Koubková (3), Vladimíra Ševrová (3), Adéla Vališová (3), Lenka Víšková.

Posledním podzimním zápasem družstva žen bude 6. listopadu utkání proti hráčkám družstva HC Háje Praha. Začátek utkání je ve sportovní hale ve Skálově ulici v 19.45 hodin.

Pro TvA Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

 

* HOKEJ

* 4. kolo Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov – HC Semily 3:2 (2:0, 0:1, 1:1), hráno na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou v neděli 1. listopadu. Sestava BHK Turnov: Volf – Mikule M., Mikule J., Fanta, Kopal – Řezníček, Sojka, Lamač – Šmucr, Hájek, Rössler – Konejl M., Taibr, Kapras – Studnička. Branky a nahrávky: 12. Sojka (Řezníček), 15. Lamač, 32. Šmucr (Fanta) – 27. Kousal, 35. Hádek.

Na vítězství se soupeřem z bývalého okresního města jsme se docela pěkně nadřeli. Sice jsme měli od prvních minut převahu, ale naše velké šance z kraje utkání zůstaly nevyužity. Soupeř se po pěti minutách oklepal a svou dobrou hrou ve středním pásmu nám znemožňoval jakoukoli pořádnou rozehrávku. Paradoxně jsme se poprvé prosadili ve vlastním oslabení. Nejprve jsme ubránili minutové oslabení pět proti třem, a když už jsme hráli ve čtyřech, tak nabízenou šanci ke skórování dokonale využil Milan Sojka. Druhý gól přidal v závěru třetiny Martin Lamač, když využil signalizované výhody a poněkud zaskočil překvapený hostující tým.

Ve druhé třetině nadále pokračovalo naše trápení s rozehrávkou a za celou třetinu jsme nenašli recept, jak defenzivní práci semilského týmu ve středním pásmu překonat. Soupeř skóroval z ojedinělé šance, když pěknou souhrou dokonale rozebral naši obranu.

Na začátku třetí třetiny se obrázek naší hry moc nezměnil a nadále jsme měli potíže s naší rozehrávkou. A tak nám opět svědčila hra v oslabení, kdy se prosadil Jirka Šmucr. Bohužel deset minut před koncem soupeř z ojedinělé šance ranou od modré čáry opět snížil náš náskok. Po tomto snížení jsme paradoxně začali produkovat hru podle našich představ a soupeři jsme moc prostoru k vyrovnání neposkytli. Bylo to sice utrápené, ale pro nás důležité vítězství.

Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz , www.bhkturnov.wz.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Zápasy 6. kola hrané od pátku 30. října do neděle 1. listopadu na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou: HC Performers Turnov – HC Sokol Turnov 2:2 (1:1; 1:1; 0:0), SDH Troskovice – HC Všeň Pojizeří 4:6 (11:2; 0:2; 3:2), HC Modřišice – HC SDH Hnanice 2:4 (0:1; 2:1; 0:2).

Tabulka NPL po 6. kole:

1. HC Performers Turnov

2. HC SDH Hnanice

3. HC Všeň Pojizeří

4. HC Modřišice

5. HC Sokol Turnov

6. SDH Troskovice

Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

 

* JUDO

V sobotu 17. října se v Turnově uskutečnilo II. Mistrovství České republiky judo kata. Mistrovské sestavy KATA předvádějí muži i ženy vždy ve dvojici. Jedná se o určené sestavy chvatů, které jsou základem při zkouškách na mistrovské stupně judo = Dany (černý pásek). Mistrovství se zúčastnilo 16 dvojic, soutěžilo se ve čtyřech katách. Zcela suveréně prošli soutěží jablonečtí J. Český a R. Hoření, kteří zvítězili ve všech čtyřech katách (jde o naše úspěšné reprezentanty a medailisty z mistrovství Evropy a mistrovství světa. Soutěž měla dobrou úroveň a oddíl Judo TSC Turnov je znovu pověřen Českým svazem Judo pořádat tuto soutěž i v roce 2010, kdy náš oddíl Judo bude slavit 50. výročí  juda v Turnově.

Pro TvA: Jiří Vydra, předseda oddílu Judo TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

 

* VOLEJBAL

* Krajský přebor, ženy: Turnov „A“ – Jablonex Jablonec nad Nisou 1:3, 1:3 (hráno 30. října). Sestava TJ Turnov:

Kateřina Babíková, Petra Bernatová, Blanka Brožová, Lada Capoušková, Zdena Hozdecká, Anna Hobelantová, Monika Kabátová, Zuzana Kabátová, Tereza Mašková, Eva Pernicová, Michaela Tomanová, Pavla Vacíková, Lucie Vřešťálová.

Družstvo jablonce v loňské sezoně skončilo na 6. místě, turnovským hráčkám se nad nimi vyjma jediného zvítězit nepodařilo. Situace se bohužel opakovala, i když domácí nastoupili v počtu 12 hráček a byl tedy dostaek prostoru pro střídání.

Pro TvA: Eva Pernicová, e.pernik@seznam.cz

 

* Krajský přebor, muži: TJ Vysoké nad Jizerou – TJ Zikuda Turnov 1:3, 1:3 (25:22,19:25,15:25,23:25), (22:25,25:23,19:25,20:25). Turnovští do Vysokého odjeli s třemi juniory (Melich, Maier, Vojta) a s obavou z nepříjemně malé tělocvičny a nepříjemného soupeře, který nastoupil v kompletní sestavě. Obavy se vyplnily jenom částečně, a to v úvodu prvního zápasu, kdy hosty zasáhla nervozita. Junioři ale obstáli nad očekávání dobře a dokázali si, že mohou za áčko kdykoliv nastoupit a být velkým oživením a přínosem pro družstvo. Hrál se pohledný volejbal a domácí prokázali, že budou v soutěži patřit k silným soupeřům.

Sestava prvního zápasu: Folprecht, Jaroš, Kovář, Melich, Nyč, Maruška – libero Zýka, střídal Maier, připraveni byli Strnad, Vojta, Vaněk. Odpolední sestava: Folprecht, Jaroš, Kovář, Melich, Maier, Vojta – libero Zýka, střídal Nyč – připraveni byli Strnad, Vaněk, Maruška.

Pro TvA trenér Martin Mareš, maresov@seznam.cz , www.turnovvolej.wz.cz

V příštím kole hostíme v sobotu 7. listopadu od 10.00 a 13.00 hodin TJ Varnsdorf, přijďte povzbudit!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.