TÁBORY? LETNÍ, PŘÍMĚSTSKÉ, SKAUTSKÉ, TURNOVSKÉ…

0

Slunečné léto. Volno, žádná škola, prázdniny. Idylka? Samozřejmě, ale jak pro koho. Rodiče musí pro své potomky především mladšího školního věku zajistit smysluplný program. Ale co když zklamou babičky, dědové a ostatní příbuzenstvo? Skautské středisko Štika Turnov pořádá letos poprvé příměstské tábory, na kterých se ve třech týdenních turnusech vystřídá kolem 60 dětí z Turnova a okolí. „Naším cílem je nabídnout dětem netradiční program a tím oživit jejich letní prázdniny,“ vysvětluje vůdce střediska Tomáš Hocke. „Zároveň vycházíme vstříc rodičům, kteří nemají pro své děti prázdninový program.“

Výhody příměstského tábora jsou nasnadě – dítě je přes den na táboře, po skončení pracovní doby si ho rodič vyzvedne. Zajištěn je nejenom program, ale také stravování. Pro děti, především prvňáčky, kteří ještě nechtějí strávit delší čas bez rodičů, je to skvělá příležitost, jak proklouznout do táborové atmosféry.

Příměstské tábory turnovského skautského střediska vsadily především na dobré zázemí, které jim poskytuje „Ostrov“. V centru města je snadno dostupný a zároveň tam děti najdou vše potřebné – hřiště, klubovny s vybavením, prolejzačku. Druhým a důležitějším pilířem jsou zkušení vedoucí. Ti už mají za sebou několik skautských táborů a zároveň ve skautské organizaci procházejí systematickým vzděláváním v oblasti psychologie, zdravovědy, vedení týmu, organizace dětí apod.

 

„Můj týden příměstského tábora se ponese v duchu Harryho Pottera,“ svěřuje se Radka Staňková, která v Turnově vede dívčí oddíl, „zkušenosti s vedením tábora mám, chtěla jsem je tedy využít i tady. Myslím, že máme připravený pestrý program – táborovou olympiádu, splouvání Jizery a samozřejmě kouzelnické hrátky s Harry Potterem.“

 

A právě o táborový běh s Harry Potterem byl největší zájem, přihlásilo se na něj 27 dětí. V dalším turnusu budou děti putovat po státech světa a v posledním prozkoumají tajemství pyramid. „Doufáme, že příměstské tábory budou příjemným zpestřením prázdnin každého účastníka,“ dodává Tomáš Hocke.

Termíny táborů:

11. – 15. 7. 2011 – ŠKOLA ČAR A KOUZEL V BRADAVICÍCH – vedoucí Radka Staňková

18. – 22. 7. 2011 – CESTOMÁNIE ANEB HURÁ DO SVĚTA – vedoucí Pavla Emmerlingová

1. – 5. 8. 2011 – TAJEMSTVÍ PYRAMID – vedoucí Tereza Matějcová

 

Jana Pekařová

Mediální zpravodajka střediska Štika Turnov, t. 721 623 006, www.scouting.turnov.org

Facebook – skupina Příměstské tábory – Turnov

 

Pozn. red.: Příměstské tábory nabízejí i další subjekty, více ZDE.

Související články (celkem 10)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.