ŠVEJKOVINOU PROTI RADARŮM

0

Češi si vždy dokážou poradit, když je potřeba obejít nějaké nařízení nebo zmírnit dopad vyhlášek a zákonů. A občas je to i „vtipné“. To třeba když neznámý sprejer před pevným radarem v Bezručově ulici u Šroubárny na silnici nastříkal výstražné znamení. „Já mu vlastně děkuji, občas jedu zamyšlený nebo telefonuji a při cestě z kopce je na tachometru šedesátka hned. Protože bydlím na Hrubém Rohozci, jedu kolem radaru třeba i pětkrát za den, a to bych se nedoplatil,“ pochválil akci neznámého „vandala“ jeden místní občan.

To skutek dalšího neznámého výtržníka v Radvánovicích už tolik vtipný není. „V noci někdo odcizil dopravní značku začátek obce, a tak auta Radvánovicemi mohla projíždět bez postihu klidně devadesátkou. Byla to hodně nebezpečná situace. Navíc bylo optické čidlo radaru, který je umístěn zhruba uprostřed obce, zastříkáno černým sprejem,“ přiblížil zástupce velitele turnovského oddělení Policie ČR Milan Drahoňovský. Obec byla bez značky několik dnů. Pomsta řidiče, kterého nejspíš před tím radar vyfotografoval při překročení rychlosti, mohla skončit tragicky, centrum Radvánovic je hodně frekventované. Za první dva týdny provozu tady radar při překročení rychlosti nachytal na dvě tisícovky řidičů!

V současnosti na Turnovsku narazíte na pevné radary ve Ktové, v Radvánovicích, v Turnově v ulici 5. května, v Bezručově ulici a na silničním průtahu městem ve směru od Liberce. V místech, kde radary stojí, došlo k radikálnímu zklidnění dopravy, ulice se staly bezpečnější. Další radary ve městě, ale i třeba v Malé Skále, mají být instalovány v příštím roce.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.