ANI OPILEC MLADÝM HOKEJISTŮM RADOST NEZKAZIL

0

* LEDNÍ HOKEJ / Přestože krajský ligový hokej již dávno vystřídalo jarní dění na fotbalových trávnících, ještě na přelomu března a dubna bylo ze zimního stadionu v Turnově slyšet dunění mantinelů. Byť šlo pouze o klání hokejového potěru, na důležitosti to dvěma významným sportovním akcím rozhodně neubralo.

O posledním březnovém víkendu proběhl Memoriál Ludvíka Koška, velmi zdařilý a skvostně obsazený turnaj kategorie ročníku 2009. Dvoudenního turnaje se zúčastnila mužstva HC Sparta Praha, HC Mountfield Hradec Králové, HC Bílí Tygři Liberec, HC Kometa Brno, HC Česká Lípa, HC Letci Trenčín, HC Rytíři Kladno a samozřejmě domácí HC Turnov 1931. Jeho Sršni podali neuvěřitelné výkony a v základním kole porazili v obou zápasech např. brněnskou Kometu Brno a jednou pak Trenčín, liberecké Bílé tygry a Českou Lípu!

„Do čtvrtfinále šlo naše mužstvo z pátého místa, avšak v něm nestačilo na Bílé Tygry. V boji o 5. místo jsme nakonec podlehli o jediný gól České Lípě,“ byli přesto spokojeni členové realizačního týmu pořadatelského HC Turnov 1931. Turnaj vyhrála Sparta Praha, když ve finále přetlačila Mountfield Hradec Králové. Na 3. místě skončili Bílí Tygři, čtvrtá byla Kometa, pátá Česká Lípa, šestí domácí a na 7. a 8. místě skončily týmy Trenčína a Kladna.
Se synovcem plukovníka Ludvíka Koška Jiřím Koškem suprové ceny předávala místostarostka města Turnova Jana Svobodová a zástupci pořadatelských složek, kterými byly HC Turnov 1931, Ponyexpres a Pro hockey training.

Hokej se v Turnově hrál i na apríla, kdy byl na pořadu „Závěrečný turnaj sezony 2016/17 pro ročník 2007-08“. Turnaje se ve dvou skupinách zúčastnilo šest týmů. Celkovým vítězem turnaje se staly SRŠNI, sic ne turnovští, ale Kutnohorští. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Antonín Hujer (Turnov) a nejlepším střelcem Jan Knížek (K. Hora), který nastřílel 11 branek. Nejužitečnějšími hráči svých týmů byli Václav Prášek (Skuteč), Josef Čapek (Ml. Boleslav), Matyáš Randák (Turnov), Petr Svoboda (Jičín), Matěj Petiška (Jaroměř) a Tomáš Hájek (K. Hora).

Konečná tabulka turnaje:

1. SK Sršni Kutná Hora
2. HCM Jaroměř
3. HC Jičín
4. HC Turnov 1931
5. BK Mladá Boleslav
6. HC Skuteč

Jak se shodli všichni zúčastnění, perfektní připravený turnaj se ze sportovního hlediska vskutku vydařil. „Jeden černý okamžik tu ale přece jenom byl. Společnost Kontakt služby motoristům přistavila nový vůz ŠKODA KODIAQ k nahlédnutí. Při ukončení prohlídkové akce byl zástupce firmy napaden opilým fanouškem HC Jičín a pravděpodobně utrpěl zlomeninu nosu a lehký otřes mozku. Na místo byla přivolána záchranná služba a policie České republiky, která případ šetří. Incident mě strašně mrzí a jsem z něj velmi smutný,“ prohlásil za organizátory se smíšenými pocity trenér domácích v jedné osobě Radek Holán.

Ale jak dodal, ani tento skutek naštěstí neovlivnil závěrečné vyhlášení, ani to, že nový vůz vjel na led a byl velkou ozdobou akce. V připravené soutěži si na otázku: „Kolik dětí se vejde do zavazadlového prostoru?“ nejlépe tipli Matěj Nedvěd z HC Jičín a turnovský Jiří Vele, kteří si odnesli malého Kodiaqa „plyšáka“. Za správnou odpověď – 6 dětí v zavazadlovém prostoru – malý model 1:43 získali také Matouš Novotný a Vojtěch Karásek z HC Turnov 1931.
Každý tým dostal od pořadatele dort v podobě hokejového puku s logem týmu, drobné odměny, a ti nejlepší tři poháry s medailemi.

Ve spolupráci s HC Turnov 1931 připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.