ÚNOR JE MĚSÍCEM BÁLŮ, O TOM ŽÁDNÁ…

0

Pochyb není také o tom, že sportovci či různá zájmová sdružení nejsou pouze nositeli jenom své vlastní činnosti, ale také kultury ve svých obcích. Lidovou zábavu prostě není možné přehlížet a pokud se najdou obětavci a hlavně chuť, o pestrou nabídku je postaráno i v dnešní nelehké době. Pryč jsou totiž doby, kdy se za vstup platila „pajda“ i míň. Kalkulace dnešního vstupného je sic nadále podobná – provoz sálu, platy obsluhy, výdaje na hudbu či eventuální hosty – lákadla, různé poplatky, částečně i tombola atp., ale přece jen už o hodně výš.

Kdo by se bál, že o ten svůj ples nebo bál přijde, může být zatím v klidu. Stále ještě existují spolky, které svou tradici drží nebo zakládají, jako je to např. v případě fotbalistů TJ Sokol Rovensko (TvA informovalo). Vedle samozřejmých maturitních plesů klasiku – Hasičský bál, Rybářskou veselici či Sokolský ples – postupně rozšířila nabídka dalších, ať už jde o Lyžařský, Drůbežářský nebo Pivovarský a v neposlední řadě i nápaditý tzv. Volejbasketbál.

Krom zmíněných sportovců se do plesových kopaček obuli již v roce 1997 také fotbalisté TJ Sokol Pěnčín. Sál tamního kulturního domu býval v počátcích zcela zaplněn. Bohatá tombola, kvalitní program vč. atraktivních soutěží, známé osobnosti českého šoubyznysu a dobrá muzika byla zárukou úspěšnosti. Jak postupoval čas a v soutěžích také zdejší sokolové, tvář této akce se přirozeným způsobem měnila. Ještě po sloučení TJ Sokol s FK Turnov se počet ročníků Reprezentačního plesu kopané přehoupl přes symbolickou číslici 11!

„V té době už začínaly být náklady na tuto akci neúnosné, tak jsme hledali různá řešení. Pár plesů jsme zkusili v Přepeřích, abychom nakonec skončili v sále SUPŠky. Tam už to bylo hodně náročné i po stránce organizační a hlavně personální. A protože jsme se stali příslušníky jedné velké rodiny turnovských sportovců, uvítali jsme a realizovali návrh spoluúčasti na plese TJ. Dle ohlasů a průběhu loňské premiéry soudím, že to byl krok správným směrem. Teď v sobotu 22. února nás na Střelnici čeká druhé pokračování a já věřím, že bude neméně úspěšné. Tímto bych chtěl všechny na tuto velkou společenskou událost pozvat,“ prohlásil předseda FK Pěnčín-Turnov Jaroslav Knížek, jenž byl o zrodu společného díla.

Vedle něj a dalších sportovců prý nebudou na parketu samozřejmě chybět ani divizní fotbalisté, jejich kolegyně divoženky, oddíloví trenéři, a také příznivci modrobílých barev. Další podrobnosti zájemci najdou buď v našem kulturním servisu, nebo přímo na plakátech. Závěrem jen připomínáme, že plesu předchází slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Turnov, které začíná v 18.00 hodin v malém sálu kina Sféra.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.