SPORTMIX: FLORBAL A VOLEJBAL

0

Turnovští florbalisté prohráli sedmý zápas série play-down, a to pro ně neznamená jen ukončení letošní sezony, ale také sestup z ligové soutěže do divize. Až v dalekých Domažlicích se rozhodovalo o tom, zda v posledních dvou zápasech mistrovské sezony ligoví volejbalisté Malé Skály uhájí hezkou třetí pozici tabulky, kterou tak dlouho úspěšně drželi.

FLORBAL

* Národní liga, muži

Prague Tigers – TJ Turnov 7:4 (2:0, 2:2, 3:2). Branky a asistence: 22. Matěcha (Palatínus A.), 30. Šmída O. (Janoušek Š.), 42. Novotný (Reczai), 54. Palatínus A. (Švitorka). Sestava: Suchomel (Horáček) – Jiránek, Dědek, Maršík, Palatínus V., Šmída O., Plíšek, Matěcha, Šmída J., Hejduk E., Hejduk M., Palatínus A., Švitorka, Novotný, Vacek, Reczai, Janoušek Š.

Úvodní třetina začala tlakem domácích, kteří šli do vedení po brejku Rulíška. Druhý gól přidal ve 12. minutě Řádek a určil tak dílčí skóre. Do prostřední třetiny hosté vletěli lépe a jejich první gól vstřelil nekompromisní Matěcha. V půlce bitvy začaly pracovat i nervy, ale rozhodčí to udrželi v normě. Ve 30. minutě přišla vyrovnávací branka z hole Ondřeje Šmídy, který dostal parádní kros od Janouška. Jenomže ve 32. minutě překonal Suchomela hezkou střelou k tyči Pik a v závěru druhého dějství soupeř přidal tzv. gól do šatny Šimáněm.
Ve 42. minutě po dobré práci celé pětky vstřelil Novotný kontaktní branku, ale Tigers přidali pátý gól, když střelu Rulíška protečoval za čáru Řádek. Spolupráce Švitorky a Antonína Palatínuse potom sice přinesla čtvrtý úspěch hostů, ale bohužel poslední. „Postupně zvětšující se tlak přešel v moment naprostého chaosu a klišé hry: nahoru-dolů a nedáš-dostaneš. Šestou trefu přidal v 57. minutě Heřmanský. Při tomto vývoji jsme pochopitelně sáhli ke hře v šesti. Soupeř však postavil zeď z adrenalinu, touhy po vítězství a odhodlání, proti čemuž naše naděje na dorovnání postupně slábla. Poslední hřebík do pomyslné rakve zatloukl Řádek a završil tak hattrick. Bohužel je to konec jedné etapy v mužském florbalu. Moc bych si přál abychom v sobě našli sílu začít znovu,“ popsal své pocity kapitán Martin Hejduk, který v sestupu z ligy nevidí jenom smutný konec, ale také začátek něčeho nového.
František Záleský, zaleskyfrantišek@seznam.cz

VOLEJBAL

* II. liga, muži

Volejbal Domažlice – VK Malá Skála 3:0 (18, 20, 22). Sestava: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht, střídali Novák, Melich, Holubec, Hořák, Anděl a Vronský.
Do prvního setu vstoupili Maloskalští velmi vlažně, takže domácí celek vystupňoval svoji hru, se kterou hosté nedokázali udržet tempo. Na začátku druhého začaly Domažlice dominovat a náskok pěti bodů už Skaláci nedokázali dohonit. Překlopit skóre na jejich stranu se nepodařilo ani obměnou sestavy. Třetí set vypadal lépe než dva předchozí a hráči z Malé Skály se vyrovnali v herních činnostech nechybujícím domácím. Díky vyrovnanému výkonu obou mužstev mohli přítomní fanoušci konečně pozorovat koukatelný volejbal. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a v každé rozehře rozhodovaly maličkosti. Na konci přišly opět chyby hostujících a Domažlice mohly slavit první výhru.

Volejbal Domažlice – VK Malá Skála 3:0 (22, 22, 18). Sestava: Preisler, Holubec, Mařík, Melich, Macháč, Kovář a libero Vronský, střídali Novák, Pastuch, Chum, Hořák, Anděl a Folprecht.
Do druhého zápasu Skala vstoupila v lepším rozpoložení, její reprezentanti si drželi na dobré úrovni příjem, a tak mohli Domažlické trápit svým útokem. Opět se podařilo předvádět dobrý volejbal, ale znovu rozhodovaly maličkosti. Nutno vyzdvihnout domažlickou výbornou obranu a rychlou náhru, která dělala Skalským blokařům problémy v bránění. První set se rozhodoval v koncovce, v níž domácí ubránili útok hostů, rychlou nahrávkou rozhodili obranu Skalských a uhráli tak rozhodující rozehry. Maloskaláky tato těsná prohra nakopla a ve druhém setu předváděli údernou a bezchybnou hru, při které si dokázali vytvořit náskok šesti balónů, ale bohužel přišly zase chyby, které dostaly Domažlice zpátky do sedla. Precizní hrou náskok smazaly a vyhrály i tuto hru.
Bohužel velký obrat se i přes veškerou snahu hostů nekonal ani ve třetím setu a domažlický celek udržel svoji hru a bezchybnou hrou si ohlídal vítězství. Sečteno – podtrženo, Malá Skála v letošní sezoně dokázala vybojovat 58 bodů a skončila tak těsně na čtvrtém místě. „Ačkoliv jsme nedokázali urvat ani jeden set, s Domažlicemi jsme hráli hlavně v útoku vyrovnaný volejbal. Rozhodla hlavně skvělá mezihra. S čím se naopak trápíme celou sezonu je série nevynucených chyb. Nicméně bereme bramborovou medaili jako úspěch a děkujeme všem divákům za podporu,“ okomentoval poslední dvojzápas univerzál Tomáš Melich.

Hodnocení celé sezony přidal kapitán týmu Martin Mařík: „Rád bych za všechny kluky v týmu poděkoval fanouškům, kteří nás poháněli sezonou a dokázali nás vybičovat ve chvílích, kdy se nám nedařilo a dodali tak energii k obratu v nemalém počtu zápasů, a tím i k získání důležitých bodů. Mají velkou zásluhu na tomto společném úspěchu a my si jejich podpory velice vážíme a děkujeme za ni.“
mm, mne10@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.