NOVÉ SUPERMARKETY A BYTOVÉ DOMY

0

V poslední době lze v Turnově slyšet zaručené zprávy o stavbě nových supermarketů. Že by městu alespoň ještě jeden slušel, o tom asi není sporu, stačí, když se v pátek postavíte do fronty u Lidlu, Penny nebo Billy. A stejně tak je to s byty, kterých je tady dlouhodobě nedostatek. „Nové byty mají vzniknout přestavbou areálu Dioptry naproti Maškově zahradě. Mají tady být čtyři nové bytové domy s až 160 byty,“ představil jeden z nových projektů soukromých investorů starosta města Tomáš Hocke. V areálu Dioptry sídlí i špičkové vědecké pracoviště TOPTEC. V jeho případě se diskutovalo, že postaví nové sídlo za kompostárnou na Malém Rohozci. Nakonec podle starosty zůstane v areálu v Sobotecké ulici, jeho nové sídlo má vzniknout u kruhového objezdu u židovského hřbitova.

Koňský trh

Budoucnost této lokality? Bytové domy, Kaufland a nové sídlo společnosti TOPTEC

A na druhé straně tohoto areálu na sjezdu u benzinky Kontaktu má vyrůst supermarket Kaufland. Bourací práce bývalé budovy firmy Neumatic již začaly, nový supermarket by měl být otevřen před Vánoci 2022.
A to není všechno, podle starosty leží v současnosti na radnici k posouzení další nový supermarket Lidl, který by měl stát ve starých Šroubárnách v Bezručově ulici. Nový supermarket má v Turnově postavit i Billa, počítá se s prostorem za benzinkou Kontaktu v Průmyslové ulici vedle Antolinu, resp. naproti sídlu silničářů. Tady se čeká na sjezd a nájezd na průtah ve Fučíkově ulici, jehož stavba by měla být zahájena v příštím roce. Poslední místo pro vznik nového supermarketu, o kterém se mluví, je kruhový objezd na Vesecku. Stavbě zatím brání platný územní plán. Jeho změna je v jednání.

A v neposlední řadě je tady Koňský trh. Město zde nedávno koupilo areál pily a přilehlé parkoviště a má zájem i o zbylé pozemky, které jsou nyní v soukromých rukou. „Radní města odsouhlasili vypsání urbanistické soutěže. Vyzveme asi desítku renomovaných architektonických kanceláří. Budeme chtít vidět návrhy na uspořádání celé plochy Koňského trhu. Vzniknout by zde mělo druhé centrum města s bytovými domy, službami, malými obchody a veřejným prostorem. Architektonické studie bychom měli mít k dispozici na konci tohoto roku,“ doplnil starosta.

Šroubárna

Plocha pro supermarket vedle benzinky Kontaktu v Průmyslové ulici

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.