BUDOUCNOST ŠPIČKOVÉHO VĚDECKÉHO PRACOVIŠTĚ TOPTEC

0

Město Turnov i Liberecký kraj dlouhodobě podporují setrvání Výzkumného centra speciální optiky a optoelektronických systémů (TOPTEC), které je pracovištěm Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd České republiky, na území města Turnova. Centrum sídlí v suterénních prostorách Dioptry v Sobotecké ulici. Otevřeno bylo v roce 2011. Od té doby se zde vystřídala řada vzácných návštěv a vrcholných politiků od nás i ze zahraničí. Mj. tu pracují pro prestižní Evropskou kosmickou agenturu a další přední evropská a světová vědecká pracoviště.

V souvislosti s developerským projektem přestavby bývalé Dioptry na bytový dům bylo hledáno nové místo pro toto vědecké pracoviště. To se nakonec našlo přímo v areálu Dioptry nedaleko kruhového objezdu. K dispozici jsou již také pohledové studie nového centra z atelieru Project A plus (viz vizualizace).

V pátek 10. a v sobotu 11. listopadu v centru TOPTEC uspořádali dny otevřených dveří. Fotoreportáž včetně názorů vedení Libereckého kraje a města Turnov k budoucnosti centra přineseme v samostatném článku.

Nové centrum TOPTEC v Turnově

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.