TURNOVŠTÍ HOKEJISTÉ SE UJALI PŘÍPRAV MISTROVSTVÍ SVĚTA!

0

* TÁHLOVÝ HOKEJ / Jak jsme již před časem v TvA informovali, v srdci Českého ráje sídlí nejlepší tým táhlového hokeje současnosti. THC Stiga Elites Turnov vyhrál již posedmé v řadě mistrovství České republiky a jeho špičkoví hráči se neztratili ani na MS v Petrohradu. Turnovský veterán Miloš Ševr přivezl dokonce dvě placky. Ovšem zápas nejtěžší – příprava a organizace MS – naše reprezentanty teprve čeká!

Další triumf na 24. MČR v pražských Satalicích zajistila turnovskému týmu nejen přesvědčivá vítězství v základní a osmifinálové skupině, ale především Michal Hvižď, jenž ve finále za stavu 11:11 lépe zvládl rozhodující duel kapitánů se Zdeňkem Matouškem ml. z pořádajícího HCS Žabka Praha. Ten si zase spravil chuť ve finále jednotlivců, které vyhrál, nicméně ke Hvižďově stříbrné medaili přidal ještě bronz spoluhráč a vítěz českého poháru Patrik Petr. Vedle nich se titulem „mistr ČR“ mohou pyšnit ještě Petr a Ladislav Tmějovi, Václav Pikl, Miloš Ševr, Michal a Lukáš Kobrlovi.

n201507130812_sport_119_015_stigaA jestliže naši stiga hokejisté ovládli domácí scénu, tu celosvětovou si v klání 13 týmů podrobili Rusové, kteří získali sedm zlatých medailí. „Byl to úžasný zážitek a nás může těšit, že jedinou kategorii, ve které nedokázali vyhrát, byla ta veteránská, kterou opanovalo naše družstvo, a za námi skončili i Švédové,“ byl za českou výpravu spokojen Miloš Ševr. Ten si krom této zlaté dovezl ještě bronz za 3. místo v neoficiální kategorii MS nad 50 let, kterou odehrálo přes 20 hráčů!

Rozhodně nelehký úkol teď čeká naše šampiony, neboť ve spolupráci s ČASG (Česká asociace Stiga game) pozvou v červnu 2017 nejlepší hráče světa do liberecké Home Credit Areny Bílých Tygrů k dalšímu mistrovství světa! „Hodně organizačních povinností padlo právě na náš THC Stiga Elites, a abychom obstáli, na přípravách této vrcholné události jsme již začali pracovat,“ přiblížil Miloš Ševr zatím z neoficiální pozice hlavního pořadatele, později snad i ředitele turnaje. „Volba místa konání je naprosto logická. Především díky pochopení šéfa organizačního úseku Tomáše Vozky máme již delší čas možnost propagovat tuto hru při extraligových zápasech Bílých Tygrů.“

Dlouhodobá pravidla daného sportu jsou předem jasná. Vypsány budou opět hlavní kategorie týmů a jednotlivců. Jen pro představu, tým se skládá z pěti hráčů, z nichž každý odehraje pět zápasů v délce pěti minut. Nejvyšší možný výsledek je tedy 25:0, ale vzhledem k tomu, že za remízu nejsou body, není to pravidlem. Podobně jsou na tom junioři, ženy a veteráni, ovšem za tým hrají jenom tři hráči. I když si jednotlivé výpravy samy hradí cestovné, ubytování a stravování, finanční náklady MS budou z pohledu různých pronájmů či propagace, zřejmě hodně vysoko. „Zatím samozřejmě nemáme přesnou představu, ale už teď dáváme dohromady přibližný rozpočet a studujeme a prověřujeme možnosti dotačních titulů, a samozřejmě také hledáme a oslovujeme případné hlavní partnery a sponzory pro tento vrcholový sportovní podnik,“ svěřují se organizátoři.

Těm „helfne“ rovněž švédský výrobce hracích stolů Stiga, který jich na MS dodá potřebných 80 až 100 kusů. „Vzhledem k velkému počtu zápasů je třeba mít i stoly rezervní, protože se nezřídka stává, že tu se například ohne táhlo, tu zlomí figurka. Stůl se bleskově vymění za jiný a následně se opraví, aby byl v případě potřeby opět připraven,“ přiblížil nám pár zajímavostí náš průvodce světem „malého“ hokeje a turnovský matador Miloš Ševr (na snímku vpravo při převzetí pořadatelské plakety).

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.