FIRMA SCHURTER V MALÉ SKÁLE ZDVOJNÁSOBILA VÝROBNÍ PLOCHU

0

Firma SCHURTER Česká republika pořádala u příležitosti rozšíření závodu v Malé Skále Den otevřených dveří. Společnost vznikla v roce 1990 jako dceřiná společnost firmy SCHURTER AG Švýcarsko, jejíž historie spadá až do roku 1933. Jedná se o ryze rodinnou firmu, která se zaobírá výrobou komponentů pro elektroniku a elektrotechniku. V celém světě najdete 22 závodů této společnosti. Firma v ČR zaměstnává 200 lidí, její rozvoj byl za několik posledních let velmi rychlý. Díky nasazení všech zaměstnanců a jejich typicky české dovednosti a umu se podařilo v České republice vybudovat jeden z nejvýznamnějších závodů celého holdingu.

Schurter Malá Skála, den otevřených dveří

„U příležitosti dokončení nové části výrobního závodu, se kterým se výrobní kapacita zvýšila o 100 %, jsme se rozhodli zorganizovat den otevřených dveří a představit nové prostory veřejnosti. Zároveň s tímto jsme uspořádali společenský večer jako poděkování našim zaměstnancům a všem, se kterými jako firma spolupracujeme,“ přibližuje jednatel společnosti Jaroslav Marx. Tato událost je prezentována jako jedna z nejvýznamnějších kulturních a společenských akcí v celé 27leté historii firmy SCHURTER v České republice.

Schurter Malá Skála, den otevřených dveří

V současnosti maloskalský závod podstatně rozšířil výrobní plochu, což je podle ředitele důsledkem umu a kvality odvedené práce zdejších zaměstnanců. „V sídle firmy stále překvapujeme, jakým způsobem lidé v Čechách pracují, jak kvalitní jejich výrobky jsou, na jak vysoké úrovni poskytujeme servis. Ani tímto podstatným rozšířením by však rozvoj našeho závodu neměl skončit. Plánujeme, že do budoucna by areál měl být rozšířen o vývojové pracoviště, které posune um českých rukou ještě o další stupeň výš,“ plánuje Jaroslav Marx.

Zleva: Jaroslav Marx, Karel Gott a Ralph Müller

Společenské části setkání se kromě zaměstnanců firmy zúčastnila řada pozvaných hostů z řad dodavatelů a odběratelů, byli zde zástupci bank, firem a úřadů, i zástupci měst a obcí a ostatních institucí. Jak ve svém krátkém proslovu uvedl ředitel holdingu Ralph Müller, investice do rozšíření maloskalského závodu by nebyla možná bez kvalitních zaměstnanců, kterým na místě velmi vřele poděkoval i za rodinu majitelů. „V roce 1990, kdy byla tato dceřiná společnost v České republice založena, by se dal objem výroby z dnešního pohledu přirovnat k jedné hodině. V roce 1998 jste zde vyrobili zboží v množství, na které vám dnes stačí jeden měsíc. Z toho je vidět, jak roste úspěšnost české pobočky, která je pro náš holding velkým příslibem do budoucna.“

Z vystoupení TaPŠ Ilma

Poděkování pracovníkům bylo vskutku velkolepé. Jak zaznělo, v rámci kulturního programu bylo vybráno to nejlepší z regionu i z České republiky. Proto zde vystoupil dětský pěvecký sbor Turnováček, proto se s profilovým programem představila turnovská taneční škola Ilma. „Chtěli jsme pro naše zaměstnance opravdu to nejlepší, a co může být nejlepší v České republice? Bylo to pro většinu z nich velké překvapení, protože o tom věděl jen úzký okruh zasvěcených, ale podařilo se nám skoro nemožné. Naše setkání navštívil zpěvák Karel Gott a svým zhruba půlhodinovým vystoupením potěšil přítomné,“ uzavřel Jaroslav Marx.

Turnováček

Firma SCHURTER Česká republika vznikla v roce 1990 jako dceřiná společnost firmy SCHURTER AG Švýcarsko, jejíž historie spadá až do roku 1933. Jedná se o ryze rodinnou firmu. Dceřiné společnosti jsou sloučeny pod Holding SCHURTER AG, Švýcarsko se sídlem v Luzernu. Celkově sem spadá 22 firem po celém světě, celkový obrat holdingu činí 5,2 miliard Kč, celkový počet zaměstnanců je 1 600.
Závod v Malé Skále má v současnosti zhruba 200 zaměstnanců, jejichž počet by měl vzrůst v nejbližší době na asi 280. V roce 2017 zde plánují obrat ve výši 350 až 400 milionů Kč.
V České republice se firma zaobírá výrobou pojistkových držáků, zásuvek, zástrček a tlačítek. Výrobky jsou určeny pro nejrůznější aplikace a zařízení v oblasti průmyslu, zdravotnické techniky, telekomunikací, automatizace, automobilového průmyslu atd. Nejvýznamnějšími zákazníky jsou: Siemens, Sony, Samsung, Roche, Kaercher ad.

Schurter Malá Skála

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.