PŘEDVÁNOČNÍ SPORTOVNÍ SOUHRN: OD BASKETU PO HOKEJ

0

Poslední letošní sportovní rekapitulace zahrnuje víkendy uprostřed prosince. Basketbalisté s přehledem vyhráli nad Českou Třebovou i nad mužstvem ze Svitav, hrálo se několik florbalových turnajů. Po sérii pěti porážek se z prvního vítězství těší futsalisté FC Dalmach, v Turnově se uskutečnil turnaj mladých házenkářských nadějí, mladí judisté se utkali v Semilech, v Lomnici se hrál hokej… Více v následujícím přehledu:

* BASKETBAL
* Krajský přebor, muži: TJ Turnov – SKB Česká Třebová 73:69 (19:13, 45:29, 58:52),
hráno v sobotu 11. prosince. Začátek zápasu domácím nevyšel, než se nadáli, prohrávali 0:5. Poté vývoj obrátili, šli do vedení a tak to již zůstalo. „Turnovské hráče je potřeba pochválit za bojovnost a obranu, v druhé polovině jsme se však dopouštěli až příliš často zbytečných chyb. Tradičně nezklamal a tým táhl zkušený Velda a výborně hrál Bartoň,“ uvedl k zápasu trenér Tomáš Mareš. Statistiky: Velda 24 (6/5) 1×3, Bartoň 13 (8/5) Nejedlo 10 (2/2), Cvrček 7 (3/1), Jeníček 6, Pospíchal 6 (1/0), Klápště 4 (2/0), Valšík 2, Brož 1 (2/1).

n201012222317_sport_110_010_basket* Krajský přebor, muži: TJ Turnov – Svitavy „C“ 81:55 (22:16, 43:26, 55:37). V neděli 12 prosince přijela do Turnova „ mladá“ záloha Svitav, vedená matadorem Sabolem a po vyrovnaném zápase v Nové Pace dosti sebejistá. Domácím se však od prvních minut dařilo. „Od začátku jsme šli do vedení a neprohráli ani jednu čtvrtinu. I obávaná třetí čtvrtina dopadla alespoň vyrovnaně, a tak o vítězi zápasu nebylo pochyb. Výborně pracovala obrana a v útoku jsme občas předvedli pěknou akci. Tentokrát nelze vyzvednout jednotlivce, ale celý tým. Do hry se zapojilo všech devět hráčů a nikdo neukázal, že na to nemá. Byl to povedený zápas na konec roku 2010,“ shrnul trenér Mareš. Statistiky: Velda 17 (2/1), Bartoň 17 (2/1), Cvrček 12 (8/4), Jeníček 10 (4/0), Nejedlo 7 (1/1), Valšík 6, Pospíchal 5 1×3, Brož 5 (2/2) 1×3, Roubíček 2.

Vánoční a novoroční svátky turnovské družstvo prožije na 6. místě tabulky.

Více o turnovském basketu na www.basket-turnov.wbs.cz

 

* FLORBAL

Výsledkový servis:

* Sobota 11. prosince:

– 1. liga juniorek, turnaj odehrán v Liberci: SK Florbal Jadberg Benešov – TJ Turnov 3:3, TJ Turnov – TJ JM Chodov 2:13

* Neděle 12. prosince:

– Liberecká liga mužů, turnaj odehrán ve Varnsdorfu: TJ Turnov „B“ – TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou 4:8, SK Paintball Varnsdorf – TJ Turnov „B“ 9:7

– Liga žákyň, turnaj odehrán v České Lípě: TJ Turnov – FBC Česká Lípa – ZŠ Partyzánská 1:5, TJ JM Chodov – TJ Turnov  9:0

* Sobota 18. prosince:

– Liga elévů, turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov – FBC Liberec 3:7, FbC Victoria Ústí nad Labem – TJ Turnov 4:5, TJ Turnov – FBC Česká Lípa – ZŠ Partyzánská „B“ 0:3

* Neděle 19. prosince:

– 3. liga juniorů, turnaj odehrán v Turnově: TJ Turnov – FBC Teplice 6:6, TJ Turnov – 1.FBK Campus Jablonec nad Nisou 4:7

– Liga starších žáků, turnaj odehrán v Lovosicích: TJ Turnov – 1. FBC DDM Děčín 3:5, TJ Lovochemie Lovosice LFP – TJ Turnov 3:5

V sobotu 18. prosince pořádali turnovští florbalisté s týmem Mokrý džíny vánoční turnaj EXEL MOKRÝ DŽÍNY CUP 2010. Turnaje se účastnilo 10 týmů. „Náš turnovský tým hrající pod názvem LT Morganovi Slamáci tento turnaj vyhrál. V základní skupině jsme prohráli pouze první utkání. V ostatních utkáních jsme již nenašli přemožitele. V semifinále jsme vyřadili spolupořádající tým Mokrý džíny 0:1 po samostatných nájezdech a ve finále podruhé v jednom dni porazili Sobotku 3:1,“ uvedl Radim Kolomazník z florbalového oddílu TJ Turnov. Domácí hráli v sestavě: Suchomel – Brož, Salaba, Tomeš – Marek, Kolomazník, Malík, Vojta Palatínus, Antonín Palatínus, Pala.

Více najdete na www.florbalturnov.cz

 

n201012222318_sport_111_010_futsal* FUTSAL

* II. liga – západ: FC 83 Příbram – TJ FC Dalmach Turnov 6:7 (3:4). Skóre se v zápase, hraném v Sedlčanech, přelévalo ze strany na stranu, ale nakonec se radoval tým Dalmachu a konečně se po sérii pěti porážek těší z vítězství.
Domácí zahrozili hned v úvodu a již ve 2. minutě vedli. Do 5. minuty své šance neproměnili Mencl a Kratochvíl, radoval se až v 7. minutě Škréta ze standardní situace a vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později si Bakeš s Kalouskem pohráli s domácí obranou, předložili míč Kratochvílovi a ten se nemýlil, 1:2. V 11. minutě to bylo již 1:3, když Bernardova střela bodlem prošla i díky tyči do branky. Za chvíli Příbram snížila po signálu ze standardní situace, na to ale Dalmach ihned zareagoval nástřelem Bakeše a Zdražilovou parádou, který míč usměrnil do sítě pomocí patičky otočen zády k bráně. Do kabin se bohužel šlo za stavu 3:4, když domácí čtyři vteřiny před koncem stačili snížit.

Úvod druhé půle začal penaltou, kterou Příbram proměnila, 4:4. Dalmach jakoby zůstal v šatně a rázem z akce dva na jednoho Příbram vedla 5:4. Naštěstí po faulu na Škrétu kopal Dalmach také pokutový kop a Zdražil vyrovnal na 5:5. Dalmach domácí tlačil, ale vedení se v 30. minutě ujala Příbram, 6:5. Poté nastřelil Škréta tyč a Bakeš z jasné pozice přestřelil. Závěr zápasu patřil dvojici Kalousek – Bernard, kdy dvakrát za sebou Kalousek vyzval k zakončení Bernarda a ten nejprve vyrovnal a poté rozhodl o výhře Dalmachu v posledních minutách 6:7.

Sestava FCD: Horáček – Bernard, Škréta, J. Mencl, Bakeš, Kalousek, Kratochvíl, Zdražil, branky FCD: Bernard 3, Zdražil 2, Škréta, Kratochvíl. FC Dalmach je v tabulce na 6. místě.

Pro TvA: Aleš Krejčík, www.fcdalmach.ic.cz

 

* HÁZENÁ

1. ročník memoriálu Lubomíra France – Mikulášský turnaj v házené (kategorie minižákyně) se v hale TJ ve Skálově ulici uskutečnil v sobotu 11. prosince. Turnaj byl věnován vzpomínce na Lubomíra France, který byl jedním ze zakládajících členů házenkářského oddílu v Turnově. Byl to sportovec, skvělý člověk a trenér, který se podílel na výchově řady dívčích generací, od nejmenších po současné turnovské družstvo žen. Zemřel letos v lednu.

Do Turnova přijela nejsilnější házenkářská družstva z hlavního města – Slavia Praha, Háje Praha A a B, TJ Sokol Kobylisy a Astra Praha. Podle ohlasu po turnaji nemuseli účastníci cestování v nepříznivém počasí litovat. Turnaj byl hrán v příjemné předvánoční atmosféře a byl opravdu mikulášský.

Organizace se ujaly turnovské dorostenky, které se v převlecích staraly celý den o časomíru a odměňovaly po každém zápase malé hráčky sladkostmi. Díky finančnímu sponzorskému daru manželů Petřivých a Hrdinových byla bohatá mikulášská nadílka také při vyhodnocování výsledků. Balíček dostala každá účastnice, za umístění na 1. až 3. místě družstva obdržela dortík (Mikuláše, anděla a čerta) a dárek si převzala nejen nejlepší brankářka turnaje (Vyhnanovská Lucie z Astry Praha), ale i hráčka, která byla zvolena trenéry nejlepší hráčkou svého družstva. Vzhledem k tomu, že turnovské házenkářky útoky zakončovaly velmi špatně a ani v obraně je trenérky příliš nechválily, byla nejlepší hráčkou turnovského družstva vyhlášena brankářka Tereza Duchoňová.

 

Výsledky domácího družstva:

TJ  Turnov – Slavia Praha 2:5

TJ  Turnov – Háje Praha A 0:10

TJ  Turnov – Háje Praha B 4:7

TJ  Turnov – Sokol Kobylisy II 2:12

TJ  Turnov – TJ Astra Praha 0:10

Z výsledků je patrné, že střelba je opravdu slabinou. Dobré je, že ani vysoké porážky turnovské holčičky neodradily a nevzaly jim do házené chuť, a že rodiče konstatovali mírné zlepšení oproti podzimnímu turnaji v Praze. Sestava TJ Turnov (branky): Duchoňová T. – Brožová K. (3), Sojková N. (2), Hrdinová V. (1), Chmelíková A. (1), Nosková L. (1), Berndtová E., Hrancová A., Kaanová L., Krupařová J., Mlejnková E., Poslušná R.      

 

Možnost předvést malým házenkářkám „opravdovou“ házenou měly turnovské dorostenky, které se střetly v přátelském utkání s hráčkami hrajícími 2. ligu žen. Zápas skončil remízou 12:12.

Organizátorky turnaje a současně trenérky družstva minižákyň děkují touto cestou všem, kteří pomohli po finanční stránce (Hrdinovi a Petřiví), děkují rodičům, kteří vypomohli se zajištěním věcných cen a sladkostí (Brožovi a Krupařovi), rodičům, kteří zapůjčili obleky (Mlejnkovi a Šimicovi) a rodičům, kteří vypomohli s tiskem potřebných materiálů. Poděkování patří trpělivým rozhodčím – Milošovi a Alešovi Podzimkovým a celému družstvu dorostenek za veškerou pomoc a ochotu v průběhu sobotního turnaje!

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

 

* JUDO

Vánoční turnaj turnaj žákyň a žáků se uskutečnil ve sportovní hale v Semilech v neděli 12. prosince. Z turnovského oddílu soutěžilo 20 dětí. Soutěž proběhla v kategoriích mláďat (9 – 10 let), mladších žáků a žákyň (11 – 12 let) a starších žákyň a žáků (13 – 14 let). V kategoriích mláďat a mladších žáků startovali dívky společně s chlapci v shodných váhových kategoriích.  Nejlepší výkon podali Matyáš Malina, Mirek Drahoňovský, Klára Bukvicová, Aneta Ječná, Jakub Sucharda, Dan Dostrašil a Jan Pilař. Pro Petru Hájkovou, Anetu Ječnou a Honzu Pilaře to byl poslední turnaj v této kategorii a příští rok přecházejí do starších žáků.

V pátek 10. prosince oslavil oddíl Judo TSC Turnov 50 let svého trvání. Přejeme všem trenérů, funkcionářům a závodníkům pěkné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok 2011.

Pro TvA: Jiří Vydra, předseda oddílu Judo TSC Turnov, www.judoturnov.ic.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 9. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou 5., 11. a 12. prosince: HC Performers Turnov – HC Modřišice 7:1 (0:0, 4:0, 3:1), HC SDH Hnanice – HC Všeň – Pěnčín 10:1 (7:0, 2:0, 1:1), HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 3:4 (2:3, 1:1, 0:0).

* Zápasy 10. kola, hrané na 18. a 19. prosince: HC Všeň – Pěnčín -HC Sokol Turnov 2:6 (0:3, 2:2, 0:1), HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 5:6 (2:3, 1:1, 2:2), HC Modřišice – SDH Troskovice 3:4 (0:1, 1:2, 2:1).

Pro TvA: Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

 

Tabulka po 10. kole:

1. HC Performers Turnov

2. HC SDH Hnanice

3. SDH Troskovice

4. HC Sokol Turnov

5. HC Modřišice

6. HC Všeň – Pěnčín

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.