A JE TO TADY: NA VŠENI UŽ JE STAVENIŠTĚ OPLOCENO!

0

(Pozor! aktualizace původního článku 15. 11.) Pojedete-li v těchto dnech ze Všeně směrem na Olešnici a Vyskeř, jistě vám na poli za obcí neunikne opocení asi deseti hektarového pozemku. Inu, stavba velkého rekreačního areálu, lázní, chce-li wellness centra, pomalu začíná. Komplex s krytými i venkovními termálními bazény, hotelem, restaurací a dalšími službami by měl být hotový do poloviny roku 2009, už ale v lednu toho roku by měl hotel nabídnout ubytování pro účastníky mistrovství světa v klasickém lyžování, které bude v nedalekém Liberci.

Jak uvedla MFDnes, investice do Vitálního centra Všeň se pohybuje zhruba na úrovni 900 milionů korun, areál nebude sloužit pouze ubytovaným, ale bude přístupný i pro veřejnost. Právě od toho si hodně lidí slibuje, že konečně v turnovské části Českého ráje bude turistům i domácím nabídnuto koupání a relaxace opravdu na úrovni. Proto také například v Turnově vedení města rozhodlo, že zatím utlumí přípravu výstavby koupaliště v Maškově zahradě.

Staveniště na Všeni již bylo předáno pražské stavební firmě Subterra a v nejbližších dnech tu začne archeologický průzkum. Podle archeologa turnovského muzea Jana Prostředníka se tu dají očekávat významné nálezy z období pravěku.

Slavnostní odhalení základního kamene budoucího rekreačního areálu se uskuteční s největší pravděpodobností na místě stavby ve čtvrtek 6. prosince.

Aktualizace: Společnost WELLNESS Centrum Všeň, a.s., srdečně zve všechny zájemce o informace o projektu na setkání s investorem a autory projektu TERMÁLNÍ RÁJ VŠEŇ, jehož výstavba byla již zahájena, do Muzea Českého ráje v Turnově v pondělí 19. listopadu v 17 hodin. Zde se zájemci dozvědí více o celém záměru.

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.