A JE TO TADY: NA VŠENI UŽ JE STAVENIŠTĚ OPLOCENO!

0

(Pozor! aktualizace původního článku 15. 11.) Pojedete-li v těchto dnech ze Všeně směrem na Olešnici a Vyskeř, jistě vám na poli za obcí neunikne opocení asi deseti hektarového pozemku. Inu, stavba velkého rekreačního areálu, lázní, chce-li wellness centra, pomalu začíná. Komplex s krytými i venkovními termálními bazény, hotelem, restaurací a dalšími službami by měl být hotový do poloviny roku 2009, už ale v lednu toho roku by měl hotel nabídnout ubytování pro účastníky mistrovství světa v klasickém lyžování, které bude v nedalekém Liberci.

Jak uvedla MFDnes, investice do Vitálního centra Všeň se pohybuje zhruba na úrovni 900 milionů korun, areál nebude sloužit pouze ubytovaným, ale bude přístupný i pro veřejnost. Právě od toho si hodně lidí slibuje, že konečně v turnovské části Českého ráje bude turistům i domácím nabídnuto koupání a relaxace opravdu na úrovni. Proto také například v Turnově vedení města rozhodlo, že zatím utlumí přípravu výstavby koupaliště v Maškově zahradě.

Staveniště na Všeni již bylo předáno pražské stavební firmě Subterra a v nejbližších dnech tu začne archeologický průzkum. Podle archeologa turnovského muzea Jana Prostředníka se tu dají očekávat významné nálezy z období pravěku.

Slavnostní odhalení základního kamene budoucího rekreačního areálu se uskuteční s největší pravděpodobností na místě stavby ve čtvrtek 6. prosince.

Aktualizace: Společnost WELLNESS Centrum Všeň, a.s., srdečně zve všechny zájemce o informace o projektu na setkání s investorem a autory projektu TERMÁLNÍ RÁJ VŠEŇ, jehož výstavba byla již zahájena, do Muzea Českého ráje v Turnově v pondělí 19. listopadu v 17 hodin. Zde se zájemci dozvědí více o celém záměru.

Související články (celkem 8)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.