LÁZNĚ NA VŠENI BUDOU, OTÁZKA ZNÍ KDY

0

Podle prvních informací, které se na veřejnosti objevily před několika měsíci, měl být v tuto dobu již areál Termálního ráje na Všeni dokončován a v hotelu měli bydlet účastníci mistrovství světa v klasickém lyžování, které se v zimě uskuteční v Liberci. Potom došlo k prvním posunům termínů, poslední ohlášený termín zahájení stavby padl v září. V tuto chvíli je jasné, že areál nebude dokončen ani na podzim 2009, jak sliboval duchovní otec projektu, pražský architekt Martin Kotík.

„Zaskočilo nás rozhodnutí Libereckého kraje. Zpočátku jsme zaznamenávali nadšení a slova podpory ze všech stran, když jsme však potřebovali schválit dotaci z operačního programu Evropské unie, postavili se k nám všichni zády,“ komentuje situaci Martin Kotík. Projekt podle něho potřeboval posledních 120 milionů korun, které chyběly k doložení bance, aby poskytla zbytek úvěru na stavbu miliardového areálu. Jenže Výbor Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod, který zahrnuje oblast Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje, poskytnutí dotace neschválil. Investor tak musí potřebnou částku sehnat jinde, což celý projekt zbrzdí.

n200811041518_zap_476_08_vsen„V současné době je velmi obtížné říci přesný termín zahájení, a také bych nechtěl tento termín neustále průběžně upravovat. Co však mohu říci s jistotou, je, že celý areál se bude realizovat. Máme připraveno vše včetně projektu a pozemků, které jsou stále ve vlastnictví společnosti Wellness Centrum Všeň a.s.,“ uvedl Kotík, který je stoprocentním  akcionářem společnosti. Podle něho má na realizaci projektu také nepříznivý vliv současná světová finanční krize, protože banky se obávají půjčit velké částky peněz.

„Samotného mě mrzí, že bohužel nemohu být v tuto chvíli konkrétnější a oznámit lidem definitivní termíny zahájení a dokončení stavby areálu,“ shrnul Kotík. V nejbližší době by měla být plocha budoucích lázní alespoň nově oplocena, připraveny jsou také speciální internetové stránky, kde chce investor veřejnost pravidelně informovat o stavu projektu. Najdete je na adrese www.wcv.cz, spuštěny budou s průběžnou aktualizací 1. prosince 2008.

V Termálním ráji Všeň má stát hotel se 172 pokoji, kongresové centrum, vodní svět (termální bazény s kaskádami), sauna, sluneční svět, fitness, vodní termální jeskyně, ale i plavecký bazén s tzv. normální teplotou vody do 25 stupňů Celsia. Dále potom restaurace, obchody, asi čtyři byty pro zaměstnance a samozřejmě příslušně dimenzované parkoviště. Celý areál bude získávat převážnou část potřebné energie  z termálního vrtu, hlubokého 2500 metrů, to znamená, že je zde kladen velký důraz na ekologii a obnovitelné zdroje energie. V areálu by mělo najít práci asi 180 lidí.

Související články (celkem 8)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.