ŠUM KOLEM VŠENĚ

0

V posledních dnech jste si mohli v různých médiích a třeba i v obecním časopise obce Všeň přečíst některé opravdu zaručené informace o důvodech opožděného zahájení výstavby Termálního ráje Všeň, budoucího areálu, který by měl být chloubou našeho regionu. „Probíhají pouze přípravné práce, dolaďujeme záležitosti kolem žádosti o dotace z Regionálních operačních programů, ze kterých by mohla být stavba částečně financována. Zda bude žádost akceptována, budeme vědět v polovině dubna, vlastní práce začnou na přelomu dubna a května,“ řekl TvA Martin Kotík, investor, projektant a duchovní otec celého záměru.

Zdržení vyhlášení dotačních titulů má samozřejmě na svědomí skluz v zahájení stavby. Myšlenku, že by v areálu na Všeni mohli být ubytováni účastníci a hosté lyžařského mistrovství světa v Liberci v únoru příštího roku, musel ale bohužel investor již opustit. „Stále platí termín dokončení termálních lázní na podzim 2009,“ dodal Martin Kotík.

n200802062316_zap_56_08_vsenTermální ráj Všeň vznikne na zhruba desetihektarovém pozemku na okraji Všeně, které místní říkají „Lavička“. Podle projektu tu má být hotel se 172 pokoji včetně 17 apartmá, kongresové centrum, vodní svět (termální bazény s kaskádami), sauna, sluneční svět, fitness, vodní termální jeskyně, ale i tzv. sportovní bazén s teplotou vody zhruba 26 stupňů Celsia a tenisové kurty. Dále potom restaurace, kavárna, letní bar, obchody, byty pro zaměstnance a příslušně dimenzované parkoviště. V areálu by mělo najít práci asi 180 lidí. Náklady na výstavbu jsou odhadovány zhruba na jednu miliardu korun.

Související články (celkem 8)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.