TERMÁLNÍ LÁZNĚ NA VŠENI: MÍSTO STAMILIONOVÉHO PROJEKTU SE ZATÍM STAVÍ POLNÍ CESTA

0

Mnohým čtenářům TvA neuniklo, že v místě, kde již několik let měl stát Termální ráj Všeň (mezi Všení a Olešnicí) je v poslední době živo. Jsou zde v akci těžké stavební stroje, mobilní buňka  a další zázemí pro dělníky. Byla by to zajímavá informace vzhledem k začínající stavbě sportoviště v turnovské Maškově zahradě, kdybychom mohli napsat, že se staví i Termální ráj s hloubkovými (termálními) vrty na Všeni. Nestaví. Jak uvedl starosta Všeně Ivan František Herbst, obec tady buduje pouze novou polní cestu, která s projektem lázní nijak nesouvisí. Nad stomilionovým projektem tedy dál visí otazník. A jak starosta doplnil, z vývoje je velmi smutný, protože před lety záměr vypadal nadějně a obec ho podporovala.

n201412211302_oso_133_014_vsenTermální ráj Všeň měl, jak sliboval duchovní otec projektu, pražský architekt Martin Kotík, stát již na podzim 2009. Záměr zahrnoval hotel se 172 pokoji, kongresové centrum, vodní svět (termální bazény s kaskádami), saunu, sluneční svět, fitness, vodní termální jeskyně, ale i plavecký bazén s tzv. normální teplotou vody do 25 stupňů Celsia. Dále potom restaurace, obchody, byty pro zaměstnance a samozřejmě velké parkoviště. Areál měl získávat převážnou část potřebné energie z termálního vrtu, hlubokého 2 500 metrů. V areálu mělo najít práci asi 180 lidí.

n201412211302_oso_134_014_vsenPodle Olgy Kotíkové, manželky duchovního otce celého záměru, dosud kolem investic do budoucího areálu probíhají jednání a je možné, že Termální ráj ve Všeni v budoucnu skutečně vznikne. „Ještě jsme to nevzdali,“ reagovala na náš dotaz Olga Kotíková. Ambiciózní projekt nadále hledá strategického partnera.

Související články (celkem 8)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.