BÝVALÉ KINO BIO RÁJ V ŽIŽKOVĚ ULICI SE LOUČÍ

0

Město Turnov prodalo na přelomu roku 2017/2018 nevyužitý objekt bývalého kina Bio Ráj v Žižkově ulici. Objekt byl ve špatném technickém stavu, opravy by velmi zatížily městský rozpočet. Objekt byl prodán s tím, že nový vlastník zde po demolici postaví bytový dům. V současnosti se na domě pracuje, vybourána byla okna a dveře a další zařízení interiéru, vlastní demolice objektu proběhne o prázdninách, aby stavební práce nezasahovaly do provozu kolem sousední základní školy.

Novostavba bytového domu bude obsahovat 47 bytových jednotek standardu od 2+kk do 5+kk (mezonety), o velikosti od 60 do 120 m² a terasy. Pro majitele bytů bude v podzemních garážích připraveno 58 parkovacích míst.
Byty jsou situovány ve dvou hlavních „hmotách“. První situovaná na jih je čtyřpodlažní, s velkými terasami ve všech podlažích. Byty jsou pavlačového typu z důvodu orientace hlavní fasády na jih. Velikost bytů je 3+kk. V posledním ustupujícím podlaží jsou pak menší byty 2+kk s velkými střešními terasami.
Druhá „hmota“ obsahuje byty 3+kk od prvního do třetího podlaží. Ve 4. nadzemním podlaží a ustupujícím 5. NP jsou situovány mezonetové bytové jednotky 5+kk, opět s terasami. Orientace bytů je východ/západ. V 1. NP mají všechny byty malé předzahrádky.
Dům bude postaven v kategorii B, tedy energeticky úsporný. V dohledné době bude zahájen prodej bytových jednotek.
(TvA s využitím TZ města Turnov)

Lokalita kolem Bia Ráj na snímku ze srpna 2018

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.