HITEM KOLA JE VIDEOKLIP JENIŠOVICKÉ HYMNY (VIDEO)

0

FOTBAL / Turnov si vysokou výhrou nad hosty z Kratonoh zajistil divizní definitivu. Přepeře v derby s Brodem zklamaly, zato Rovensko s Karlovicemi jedou na vítězné vlně ke šlágru příštího kola nadstavby. V A třídě Košťálov zdolal sousedy z Lomnice. Na východní frontě B třídy je relativní klid, na západě se Jenišovičtí konečně protancovali na vyšší level. Jablonecký okres nehlásí nic mimořádného, v semilském se nahoru dere rezerva Přepeř. V soutěži se nad jiné řeší dvě tatobitské absence na utkáních venku.

DIVIZE

* FK Turnov – FK Kratonohy 3:0 (1:0). Rozhodčí Braun, branky 24. Papoušek, 55. Horák (pk), 86. P. Havel, ŽK 0:3, diváků 206. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý – P. Havel, Benek, Papoušek (90. Žďárský), Beníšek – Horák – Houžvička (88. Mach).
Přestože hosté byli v tabulce o pár míst výše, Turnovští je tentokrát bez zraněného Petrláka a Cigánka, zato opět s Papouškem poměrně bez problémů „smázli“ a dotáhli se na svého soupeře na pouhý bod. Modrobílí v kolektivním pojetí bojovnosti režírovaní duem Horák – Havel, odmakali na place celých 90 minut a odměnou jim a jejich příznivcům byla vysoká výhra, která definitivně potvrdila příslušnost Turnova ke čtvrté nejvyšší soutěži ČR i pro příští mistrovský ročník. Ve vyrovnaném prvním poločase se domácí tlačili do koncovky, ale gólu se dočkali až ve 24. minutě, v níž Havel zatáhl míč po pravé straně, nastřelil jej před bránu Mačího, kde ho Papoušek poslal ve skluzu do jeho sítě – 1:0! Skóre mohl navýšit po chvíli Beníšek, snažící se dorazit Houžvičkovu gólmanem vyraženou střelu, ale v těžké pozici obránci jeho pokus zblokovali. Zdvojnásobení náskoku tak přinesla 55. minuta, kdy se vápnem Kratonoh probíjel Houžvička, na čáře byl stažen a sudí Braun nezaváhal. I když Horákovu desítku Mačí svými rukavicemi líznul, rozehrávalo se opět ze středu hřiště.
Kratonohy pak sice vyslaly na Hyku několik nebezpečných projektilů, avšak závěr zápasu už byl ze strany Turnovských vůbec v pohodě. Jako třešničku na fotbalovém dortu přinesl krásnou kombinaci dvou tahounů, při níž si Havel vyměnil míč s Horákem a křížnou střelou překonal Mačího potřetí, a mančaft mohl nastoupit k tradiční divácké děkovačce.

Ostatní výsledky: Admira – Vykáň 1:4, D. Králové – V. Mýto 2:0, Chrastava – Živanice 1:7, Zbuzany – Letohrad 1:0, Kolín – Brandýs 2:1, Mšeno – Pardubice B 3:2np, Trutnov – Čáslav 1:2np.

16. Chrastava 28 7 5 16 51:83 27

* FK Přepeře – FK Železný Brod 3:5 (2:2). Rozhodčí Rouček, branky 12. Sedláček, 46. Řeháček, 54. Petřík, ŽK 3:5, diváků 100. Sestava: Kumprecht – Krasnický (67. Vokáček), Vlach (80. Vaníček), Mička, Petřík – Peškar, Bína, Sedláček (53. Abraham), Horáček – Novotný, Řeháček.
Hodně zajímavé pojizerské derby hostil dvě hodiny po obědě Městský fotbalový stadion v Turnově. Osmigólové divácké hody načal ve 20. minutě železnobrodský Hloušek, ale to ještě nikdo netušil, co přijde pak, a to v přesně tříminutových intervalech. Nejprve přepeřský Novotný vyrovnal a hned poté si vzal slovo opět sklář Hloušek. To se nelíbilo Petříkovi a ve 34. minutě poslal poločas do patového stavu. Druhé dějství dobře začal Řeháček a Přepeře poprvé vedly. Jenomže asi čtvrthodinu před koncem zkompletoval hattrick střelecky disponovaný Hloušek, a když už došel dech jemu, vystřídal ho střídající Kotlár, který Kumprechta mezi přepeřskými tyčemi pokořil v 82., a také ještě v poslední minutě hodně překvapivé prohry favorita.

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – SK Semily 7:1 (2:1). Rozhodčí Trejbal, branky 22., 73. a 78. L. Malý, 25. Bangha, 53. Koubek, 60. Krejčík (pk), 82. Pařízek, ŽK 0:4, ČK 0:2, diváků 60. Sestava: Vacek – Kočí, Vítek (69. Bakeš), Bangha, Veber – Krejčík (77. Pařízek), Mencl, Štěpnička, Vágenknecht (62. Němec) – Koubek, L. Malý.
I přes těsný poločasový výsledek a nečekané brzké vedení po brance Lakatoše nebyly odepsané Semily pro Rove s veteránem Vackem (51!) v bráně nestravitelným soustem. To už po dvou minutách začal potvrzovat rovenský šutér L. Malý, který si překonáním Zamastila zadělal na další hattrick své sportovní kariéry. Obrat dokonal ve 25. minutě Bangha, a po změně stran už na place kralovalo jenom jedno mužstvo. Nejprve Koubek dostal míč do semilské sítě už potřetí. Po hodině hry strkal ve vápně semilský Kořínek a Krejčík penalty umí proměňovat – 4:1! Po druhé žluté kartě pak byl vyloučen semilský Králíček a v rozmezí pěti minut se dvakrát trefil L. Malý. Na děsivých 7:1 uzavřel v 82. minutě střídající Pařízek a ještě v poslední minutě rozhodčí Trejbal „vylil“ ze hřiště po dvojí žluti i Kořínka, takže Semilští dohrávali v devíti. „V tomhle utkání nebylo co k řešení, takže vrcholem sezony pro nás příští týden bude derby se Sedmihorkami,“ těší se spolu s fandy předseda klubu Marek Náhlovský.

* FK Sedmihorky – Slovan Hrádek nad Nisou 3:0 (1:0). Rozhodčí Havel, branky 21. a 78. (pk) Špína, 87. Škréta, ŽK 1:4, diváků 100. Sestava: Lamač – Holý, Marek, Čermák, Pařízek – Hořák (88. Hlubuček), Kroupa, Močkovský, Novotný (50. Škréta), Ložek – Špína (83. Janata).
Karlovičtí už se uklidnili a na výsledcích je to znát. Obě mužstva předváděla poměrně slušný fotbal, takže lid v ochozech měl nač koukat. „Kdyby se proměňovaly šance na obou stranách, tak mač mohl skončit klidně 7:3,“ prohlásil vedoucí vítězného mužstva Míra Kobrle. Jen sám Marcel Špína se ocitnul ve čtyřech slibných příležitostech, ale do zápisu se vešly jen dvě. Ve 21. minutě se prosadil přízemní střelou k tyči Robovy brány, ale na svou druhou trefu si musel počkat. Mezitím svůj tým podržel brankář Lamač, jenž nejprve odvrátil na roh standardku hostů a poté si poradil i s přesně k tyči cíleným pokusem. Sudí Havel pak FKS upřel další gól, když si neuvědomil, že míč do brejku namazal domácím jeden z hrádeckých obránců. Ve finále to bylo jedno, protože v 78. minutě přišel faul na Kroupu, a Marcel Špína si připsal úspěšnou exekuci pokutového kopu. Nejhezčí akce zápasu se zrodila pár minut před koncem, a na jejím začátku byl agilní Kroupa. Svým přesným dlouhým pasem našel střídajícího Dana Škrétu, ten si míč parádně zpracoval a uzavřel zasloužené vítězství na rozdíl třídy.

A / Skupina o postup: Skalice – V. Hamry 2:0, Višňová – Doksy 5:0.

1. Velké Hamry 3 1 1 1 76:14 62
2. Přepeře 3 1 1 1 94:21 57
3. Skalice 3 2 1 0 95:40 53
4. Višňová 3 1 0 2 74:58 39
5. Železný Brod 3 2 0 1 55:46 36
6. Doksy 3 0 1 2 54:67 36

B / Skupina o sestup: B. Kostel – Frýdlant 2:5.

I. A TŘÍDA

Druhá Lomnice nezvládla derby se sousedním Košťálovem poté, co vyhrála odložený zápas s Béčkem Hamrů 3:1 brankami Starého, Poledníka a Janaty. O soutěž výš nezadržitelně míří ambiciózní Rynoltice.

Výsledky 24. kola: Košťálov / Libštát – Lomnice n. Pop 2:1 (1:1) Cerman, Stehlík – Fedorko, Stráž p. R. – Pěnčín 0:7, VTJ Rapid – Mšeno B 1:2, Desná – Ruprechtice 4:1, Rynoltice – Cvikov 7:2, Kr. Studánka – Doubí 0:5, V. Hamry B – Hejnice 2:2.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

Všichni tři aspiranti postupu prohráli, a rozhodně se nečekala vysoká domácí prohra Lučan. Nováček Bělá teď dál rozdává před slušnými návštěvami nasbírané body…

Výsledky 24. kola: Košťálov / Libštát B – Jablonec n. J. :, Ž. Brod B – Jilemnice :2, Lučany – Albrechtice 0:5, Smržovka – Držkov :2, Bozkov – H. Branná 3:2, Bělá – Harrachov 0:2, Plavy – Roztoky 2:3.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* TJ Sokol Jenišovice – TJ Sokol Pěnčín 5:0 (2:0). Rozhodčí Linhart, ŽK 3:5, diváků 100. Jenišovice: Cejnar – Marek, Bubák, Vích, Holeček (75. Pekař) – Resl, Kalousek, Matěj Randák, D. Hurt – Poláček (72. Žák), Sucharda (83. Hradecký), Pěnčín: Semenský – Škréta Jindřich, Mendlík, Primásek, Lhoták – Jaček, M. Kotrman (61. Mikula, 86. Kratochvíl M.), Škréta Jan, Zdražil, Kratochvíl T. – Bárta.
Ač hosté proti favoritovi postavili snad nejsilnější sestavu jara, na překvapení to nestačilo a závěr utkání se navíc změnil v exhibici Jenišovic, která přinesla ostudný debakl Pěnčína. Domácí šli do vedení už v 11. minutě po střele Poláčka, kterého pak napodobil ještě Sucharda. Úvod druhého poločasu patřil díky snaze o kontaktní gól spíše žlutomodrým, ale stačila chyba mladého stopera Primáska, kterou Dan Hurt zkušeně využil v tříbrankový náskok. Pak se šance střídaly na obou stranách a na hrací ploše se jiskřilo od kopaček, čemuž hodně napomohl svými problematickými rozhodnutí též hlavní arbitr Linhart. Konečný výsledek pak už jenom odrazil skutečnost, že byť pěnčínský gólman Semenský chytil asi tři tutovky, jeho spoluhráči nedokázali proměnit jak superšanci kapitána Jana Škréty, jenž míč v pádu poslal jen do náruče na zemi ležícího Cejnara, tak především ani pokutový kop za stržení Bárty! Jaček totiž poslal vysoký míč do přilehlého lesa na houby… Zmar Pěnčína dokonala několikanásobná dorážka Resla po břevnu Hradeckého, a také závěrečný Hurtův dloubák.

Ostatní výsledky: Loko ČL – Vesec 1:3, Žandov – Mimoň 4:1, Chrastava B – Kamenice 6:5, Stráž n. N. – Rozstání 3:0, Holany – Hodkovice 0:2, Doksy B – Jablonné 3:1.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Jablonecko-OP: Rychnov – Malá Skála 5:1 (1:0) Kotrba, Držkov B –Jenišovice B 2:2 (0:2) Rác, Prkno, Tanvald – Radčice 1:3, Zásada – Kokonín 3:1, Zásada – Tanvald 6:1.

8. Tanvald 18 1 2 15 17:65 5

* Semilsko-OP: Přepeře B – Nová Ves 5:0 (1:0) Martínek 2, Císař, Tokan, Trč, H. Branná B –Mírová p. Koz. 3:2 (1:1) Mach, Dvořák D., Mříčná – Stružinec 1:3, Vysoké – Studenec 0:1, Bozkov B – Poniklá 0:5.

10. Mříčná 16 2 0 14 24:65 6

* Semilsko-OS: Rovensko B – Martinice 2:1 (2:1) Bangha, Hanzl, Horka – Tatobity 0:4 (0:2) Linka 2, Mizera, Šimek, Přepeře C – Kruh 5:1(2:0) Krouza 4, Císař, Víchová – FKK/L C 1:3, Zál. Lhota – Future 3:3, Studenec B – Benecko 1:0.

1. Martinice 20 13 5 2 80:31 44
2. Studenec B 20 12 3 5 53:42 39
3. Rovensko B 20 11 1 8 63:48 34
4. Zál. Lhota 20 10 4 6 59:51 34
5. Víchová 19 10 1 8 50:35 31
6. FKK/L C 20 9 1 10 52:47 28
7. Kruh 19 8 4 7 40:39 28
8. Přepeře C 20 7 5 8 57:57 26