V POHÁRU MŠENO ŠOKOVAL PĚNČÍNSKÝ SCHMEILER

0

Už v pátek vyhrály stále ještě v přípravě ligové Přepeře nad divizními Horkami, které rozstřílely 8:0 po dvou brankách Zaradneho a Vojty Horáčka, když po jedné přidali Mário Kvesič, Martan, Synek a Ježek. A jestliže pokoronavirový fotbalový kolotoč začal na Semilsku 11. mistrovským kolem v soutěži, krajské celky se musely soustředit na předkolo Poháru LKFS. Zástupci Turnovska to vesměs zvládli, když v mírovském ďolíčku musel jeden z našich z kola ven. Sousedské pohárové derby však pár desítek diváků doslova nadchlo svou dramatickou zápletkou v protipólech karlovického gólmana Martina Špíny. Ten si k mínusu připsal také plus.

* SK Mírová pod Kozákovem – FK Sedmihorky 3:4 (2:2) np 1:4. Branky 13. Červinka, 26. Iluska, 55. L. Mach – 14. Močkovský, 16. Novotný, 47. Urbánek, rozhodčí Špidlen, ŽK 1:0, diváků 70. SKM: T. Mach – Kábele, Hejduk, Dědeček, Iluska, L. Mach, Náhlovský, Borovička (70. Nosek), Červinka, Jíra (76. Žmolil), Korček. FKS: Martin Špína – Zachoval (61. Pařík), Kodr, Hranec (81. Černý), Čermák, Kroupa, Močkovský, Marcel Špína, Ložek (73. Holý), Urbánek, Novotný.
Favorizovaným hostům po přípravných výsledcích – V. Hamry B 4:5 (Weber 2, Ložek, Marcel Špína), Bělá 5:0 (Weber 2, Marcel Špína, Černý, Ložek) a Kosmonosy 1:5 (Kodr) – hrálo vše do karet, nicméně nováček krajské I. B třídy jim byl více než důstojným soupeřem. Přestřelku načal už ve 13. minutě domácí šutér Červinka, jenomže radost Mírovským vzal hned záhy Močkovský. Když navíc po dvou minutách skóre otočil Novotný, zdálo se, že vše bude v zaběhnutých kolejích. Opak byl však pravdou. Ještě do poločasu další dělovkou vyrovnal Iluska. Jeho spoluhráči bohužel nezvládli nástup do druhé půle a po vyšachování celé obrany Urbánek vrátil FKS vedení. Bílý balet to však nevzdal a výsledkem jeho snahy bylo vyrovnání kapitánem L. Machem, který potrestal chybu svého protějšku s páskou v rozehrávce. I přes šance na obou stranách derby dospělo do penaltového rozstřelu, v němž Martin Špína dvojnásobně napravil své zaváhání. „Vzhledem k rozdílu dvou soutěžních tříd hráli kluci fakt dobře,“ shodli se i přes prohru spokojení fans Mírové.

* Jiskra Vratislavice nad Nisou – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 0:3 (0:1). Branky 12. a 58. Krejčík, 80. Šimek, rozhodčí Bukvička, ŽK 3:0, diváků 85. Sestava: Prokopec – Bakeš, Vítek, A. Pařízek, Štěpnička, Krejčík, Šimek (88. V. Mencl), Šteffan, Glod (57. Vágenknecht), M. Pařízek, Soukeník (69. Perger).
Prokopcova nula vzadu a dvě trefy Krejčíka v obou částech hry vpředu stačily Rovenským na pěkném vratislavském pažitu k vítězství rozdílem třídy, které v 80. minutě potvrdila nová turnovská akvizice – Jirka Šimek.

* Sokol Bozkov – FK Turnov 0:3 (0:2). Branky 13. a 60. Beneš, L. Havel, rozhodčí Hnětynka, ŽK 1:1, diváků 100. Sestava: Kopal – Tomašov, Jíra, Bělina, Drahoš, Svoboda, Landfeld (82. Třešňák), P. Havel, Š. Havel (76. Korda), Beneš, L. Havel (70. Koucký).
Ani po přípravné porážce v Lomnici (2:3 – Drahoš, Š. Havel) neměl favorizovaný Turnov u dolomitových jeskyní větší problém a po zásluze si odsud odvezl všechny tři body, které zařídil dvěma góly Beneš.

* FK Nová Ves nad Popelkou – TJ Sokol Jenišovice 1:2 (0:1). Branky 3. a 58. Matěj Randák, rozhodčí Bohatý, ŽK 1:2, diváků 80. Sestava: Cejnar – Marek, Matěj Randák, Svoboda, Holeček, Bernard, Sucharda, Preisler, Žák, Fiala (72. Kamenský), Marek Randák.
Hosté i v notně improvizované sestavě bez bratrů Hurtových a střelce Vavřicha dostáli své povinnosti a v jubilující vsi jim výhru vystřílel Matěj Randák, jenž si to rozdělil do obou poločasů. Jenišovického brankáře Cejnara překonal ve 49. minutě pouze novoveský Řehák.

* Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou B – TJ Sokol Pěnčín 0:2 (0:0). Branky 90. a 90. Schmeiler, rozhodčí Kořínek, ŽK 0:0, diváků 100. Sestava: Semenský – M. Kratochvíl (70. Lamač), Mendlík, M. Žďárský (65. Stoklasa), Primásek, Jaček, Schmeiler, D. Škréta, J. Škréta, T. Bárta (16. Mikula), Matějíček.
Pěnčínští sokolové zaskočili jak domácí tým, tak i stovku jejich příznivců. Když už se všichni těšili na loterii střelby ze značky pokutového kopu, již po čtvrthodině střídajícího kanonýra Tomáše Bártu skvěle zastoupil Schmeiler, a v nastavené 90. minutě dvakrát skóroval! „Utkání bylo po celý hrací čas vyrovnané i na šance, takže šlo jenom o to, kdo nějakou promění. Před spolehlivým Semenským si za výkon dvougólovou odměnu zasloužil Schmeiler, a příjemně překvapil do pole nastoupivší náhradní brankář Štěpán Lamač,“ shrnul trenér Radoslav Kotrman.

* Sokol Roztoky nad Jizerou – FK Přepeře B 2:3 (0:1) np 4:5. Branky 33. Císař, 57. Venc, rozhodčí Mach, ŽK 1:2, diváků 32. Sestava: Vrána – Baudys, Venc, Cimbál, Kubáček, Trč, Císař, Tokan, Tesař, Martínek, Bakoš.
Hosté posílení minimem plejerů áčka si i bez možnosti střídání na severu nakonec poradili, i když jim už dvoubrankové vedení nestačilo. Manko vymazali postupně v 62., resp. 76. minutě domácí Hujer a Nýdrle, takže po závěrečném hvizdu o vítězi klání rozhodovaly pevné nervy.

OKRESNÍ SOUTĚŽ
V semilské soutěži se první mistrovskou výhrou blýskly na horké půdě Horek znovuzrozené Tatobity, takže si prezident Jirka Malý mohl pochvalovat na jedničku připravenou šestnáctku hráčů. V druhém sobotním mači si třetí přepeřský tým v pohodě poradil s Víchovou. Tým Rovenska B si na svůj první bod počkal do neděle.

* Horka – Tatobity 2:3 (1:1). Buček, Cimbál, Kunst, Přepeře C – Víchová 3:0 (2:0) Trč, Kubáček, Adam, Rovensko B – Bozkov B 1:1 (0:1) Kvapil, Zál. Lhota – H. Branná B 8:3, Kruh – Semily B 6:3, Future – Studenec 1:4.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.