DĚTI VDECHLY ŽIVOT SPOLEČNĚ POSTAVENÉMU MĚSTU! POMOZTE NÁM STAVĚT DÁL

0

Dvě stě deset stavebnic Lego a volné kostky o celkové hmotnosti půl tuny. Tolik materiálu stačilo sedmadvaceti malým stavitelům, aby z něj v Turnově za čtyři dny postavili opravdové město.

Že šlo téměř o metropoli, dokazují stavby jako letiště, mrakodrapy, přístav s majákem nebo nákladové nádraží. Nad městem se již třetí den vznášely vrtulníky a dopravní letadla. „Scházeli jsme se čtyři podvečery za sebou vždy od půl páté a společnými silami jsme plnili stavbami speciální stůl s plochou téměř 11 metrů čtverečních,“ vysvětluje Tereza Marková, jedna z realizátorů akce. „Děti často, jako správní projektanti, sami přicházely s návrhy, co ještě nám ve městě chybí. Zdaleka ne všechno totiž bylo postaveno podle návodu konkrétní stavebnice, ale naopak dle přání a fantazie dětí. Vznikaly tak stavitelské týmy, které měly své zadání – například postavit nemocnici, kostel nebo veřejné WC,“ doplnil Petr Boudný.

Jedinečný „Lego projekt“ funguje díky dětskému odboru Církve bratrské již devět let, týden co týden se staví ze stejných kostek v různých místech republiky nové originální město. Realizátorem tohoto projektu v Turnově se již potřetí stal klub křesťanského dorostu, který funguje pod Žlutou ponorkou téměř sedm let.

POMOZTE NÁM STAVĚT DÁL
Všechny krabice jsou odvezeny, klub a lego kroužky však fungují celý rok. Rádi bychom na akci navázali postupným rozšiřováním vlastních zásob. Proto jsme se rozhodli vyhlásit „sbírku nepotřebných lego kostek“. Pomůžete nám získat další stavební materiál?
Pokud máte doma jakékoli, třeba poškozené díly, desky, kostičky, nenechte je zahálet! V našich kroužcích využijeme i zdánlivě bezcenné dílky. Materiál je možné přinést kdykoli od pondělí do čtvrtka od 13.00 do 17.00 hodin do Žluté ponorky v Husově ulici. Předem děkujeme za jakýkoli příspěvek. Významné dárce oceníme slevovými kupony na kroužky či kurzy tohoto nebo příštího školního roku.

Chceme tímto poděkovat nejen dobrovolným pomocníkům a vedoucím klubu křesťanského dorostu, kteří nám s akcí pomohli.
Tomáš Zakouřil, Žlutá ponorka, kapitan@ponorkaturnov.cz
foto Pavel Dvořák

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.