ROCKOVÍ NOTHINGHAM SI JANEM KŘTITELEM ŘEKLI O AKCI ROKU 2017!

0

Při podobných akcích se většinou píše o úzkém propojení jeviště s hledištěm, kdy vystupující i diváci jsou na jedné vlně. To, co se stalo v sobotu 24. června vpodvečer v turnovském Husově sboru Církve československé husitské, má hned několik takových paralel. Ten den panovalo tropické vedro, a protože bylo úplně plno a část diváků stála, byl vnitřní prostor velmi rychle vydýchán a teplota stoupala. Pot tak proudem tekl nejen z členů kapely Nothingham, ale i ze všech diváků. A co poznamenat k samotnému ztvárnění epizod ze života biblického Jana Křtitele, které parta kolem Pavla Mlejnka přetvořila do šesti vět rockového oratoria, a krátkou promluvou mezi jednotlivými větami ozvláštnil husitský farář Oldřich Bezděčík? Jedním slovem: úchvatné!

Nothingham v Husově sboru

V popředí Oldřich Bezděčík

Husův sbor v Turnově

Muzika měnila polohy, od až folkových po tvrdý rock, vše gradovalo, diváci se napůl ovívali tištěným programem a napůl se pohybovali do rytmu. V závěru, když nastoupily tři slečny s pozouny a rockovou muziku posunuly výš, a když v poslední skladbě se svým hlasem přidala výtečná Kristýna Anežka Poláková, to už byl vrchol, kdy se divákům v očích zapalovala světélka sounáležitosti v jednom celku. Několikaminutový aplaus ve stoje už byl jen potvrzením výjimečného prožitku. To vše – podtrhnuto nazvučením mistra zvuku Josefa Nováka – si říká o akci letošního roku v Turnově!

Rockové oratorium Jan Křtitel se dočká první reprízy už ve středu 12. července od 19.00 v prostoru před kaplí na Valdštejně. Z uzavřeného prostoru se dostane ven, bude to opět výjimečný koncert, protože slyšet rockovou muziku na středověkém hradě, to zas tak často nezažijete.

Nothingham hraje ve složení: Petr Tesař (bicí), Marek Boňko (klávesy), Jan Bouzek (kytara) a Pavel Mlejnek (baskytara). Jako hosté v projektu vystupují Oldřich Bezděčík (recitativ), Kristýna Anežka Poláková (vokály), Daniela Kvapilová, Kateřina Sulková a Anna Šteklová (pozouny). V Husově sboru byla instalována kvalitní záznamová technika, projekt by měl tedy mít i svoji zvukovou a video podobu.

Bylo plno…

Nothingham…

Pavel Mlejnek

Kristýna Anežka Poláková

Dechová sekce…

Potlesk ve stoje

Nothingham a hosté

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.