FOTBALOVÝ SERVIS TVA: HRÁČI DIVIZNÍ REZERVY A MÍROVÉ ÚSPĚŠNÍ

0

Divizní tým o víkendu ve Dvoře Králové nebodoval, aktuálně je na 10. místě tabulky. Důležité body k záchraně vybojovala pěnčínská divizní rezerva vítězstvím nad Hrádkem nad Nisou, naopak se v krajském přeboru nedařilo Sedmihorkám. V I. A třídě potvrzuje skvělé jarní výsledky Mírová pod Kozákovem dalším vítězstvím a 4. místem v tabulce. V I. B třídě se nedařilo Rovensku pod Troskami ani Malé Skále; Rovensko prohrou s Železným Brodem kleslo na poslední příčku tabulky.

* DIVIZE C

* Dvůr Králové n. L. – FK Pěnčín-Turnov 2:1 (0:1). Nedaleko od známého safari se pod Hankovým domem odehrála pěkná divočina a naši mladíci odjížděli do Českého ráje velmi smutní. Když Metelka úspěšně zasáhl proti gólovým střelám Řežábka a Vorla, ke slovu se dostal i turnovský V. Hurt. Bohužel neuspěl a na druhé straně musel z brankové čáry vykopávat Horák! Ve 34. minutě rozezvučel břevno domácí svatyně nevídanou bombou z dobrých 30 metrů Bernát, ale míč se odrazil ven do hrací plochy. Do dvorské sítě se však přece jen dostal, neboť ihned nato Vavřich vystihnul malou domů a dal na 0:1!
Druhé břevno nastřelil minutu po změně stran D. Hurt, a hodně blízko ke gólu měl rovněž i agilně hrající Koubek. Také další šance útočného dua Turnova volaly po zápisu do listiny střelců, ale ve finále bylo všechno jinak.
„Chvíli po mém odchodu jsme se nestačili divit. Domácí kopali snad padesát standardek oproti našim třem a z toho dvě v 86. a 93. minutě využili. Nechci sahat sudím do svědomí, ale s fair play řízením zápasu to mělo pramálo společného,“ sdělil nám své bezprostřední pocity zklamaný útočník Filip Koubek, jenž si přišel zlepšit náladu na vítězné nedělní play-off futsalového FC Dalmach.
V dalším kole FK Pěnčín-Turnov hostí v neděli 22. dubna od 17.00 hodin celek Náchoda.
Sestava: Metelka – Koťátko, Novotný, Horák (75. Ježek), Petřík (87. Bárta) – D. Hurt, Brett, V. Hurt, Bernát – Vavřich, Koubek (80. Maňas), branky 86. a 93 Otradovský – 35. Vavřich, rozhodčí Benedikt, ŽK 1:3, diváků 100

Ostatní výsledky: Náchod – N. Paka 1:1, Ústí – Polepy 7:1, Trutnov – N. Bydžov 0:2, Admira – Pardubice B 1:1, Jablonec B – Hradec B 1:0, Převýšov – Mšeno 0:0, Kolín – Velim odloženo!

16. Trutnov                            21   1   7  13   14:44  10

* FK Pěnčín-Turnov B – Hrádek n. N. 2:1 (2:0). Domácí vědomi si důležitosti zápasu začali aktivně, ale ze dvou slibných příležitostí Ježka nebylo nic. Stav se měnil až ve 35. minutě, kdy Škréta po uvolnění našel Zdražila a ten volejem rozvlnil hrádeckou síť poprvé. Střelec poté vybídl Ježka, ovšem ten ani napotřetí na gólmana hostů nevyzrál. Naštěstí se k dorážce jeho šance dostal Koubek a gólem do šatny zajistil Pěnčínským dvoubrankový náskok. V druhém dějství domácí nepochopitelně zalezli do svých zákopů a nudnou hru bez šancí na obou stranách rozhýbala až kontaktní branka, kterou Hrádek zaznamenal po standardní situaci střelou z chumlu hráčů. Hůř mohlo být v 72. minutě, kdy po nepovedeném trestňáku Randáka musel Janáčkovo sólo hasit opuštěním své šestnáctky Semenský a po obranném zákroku byl vyloučen. „Protože jsme neměli náhradního brankáře, jeho rukavice musel navléct střídající Lhoták. Ten si naštěstí mezi tyčemi vedl dobře a krom úspěšného zákroku nám výhru ohlídal,“ byl spokojen kouč Radek Kotrman. Sestava: Semenský – Koťátko (65. Lhoták), Matoušek, Nahodil, Randák – Koubek (46. Korček), Maňas, Škréta, Jaček (87. Čermák) – Zdražil, Ježek, rozhodčí Rais, ŽK 2:5, ČK 1:0, diváků 100.

* FK Sedmihorky – Višňová 3:4 (1:2). Další divokou přestřelku, tentokrát však s nešťastným koncem pro domácí, zažily Karlovice. Hosté skórovali hned v 5. minutě z první střely na Koubusovu branku. Odpověď našel vzápětí Kratochvíl, ale na přestávku se odcházelo přece jen za stavu 1:2. Tuhle nepříjemnost smazal v 70. minutě hlavou a odrazem od tyče Špína a o chvíli později obrat dokonal Pařízek. FKS však zřejmě nebylo souzeno vyhrát. „Ve smolném utkání jsme v samém závěru po dvou slepených gólech po rozích inkasovali dvakrát hlavou a Višňová, která z pěti střel na naši branku vytěžila maximum, si všechny body nakonec odvezla. Fotbal je někdy zkrátka hodně krutý,“ ví své vedoucí mužstva Míra Kobrle. Sestava: Koubus – Koťátko, Bakeš, Vávra (46. Švarc) – Krejčík (46. Špína), Pavlíček, Pařízek, Kusák (66. Král), Mencl – Poul, Kratochvíl, rozhodčí Kadlec, ŽK 1:2, diváků 100.

Ostatní výsledky: Desná – Jablonec 3:0, N. Bor – Doksy 3:2, Ž. Brod – VTJ Rapid 1:1, Semily – Pěnčín 5:0, Č. Lípa B – Košťálov 1:1.

I. A třída

* Mírová p. Koz. – Frýdlant v. Č. 2:0 (1:0). Nováček na jaře šlape a už v 1. minutě jej mohl poslat do vedení Jíra, ale trefil jen břevno. Neujaly se ani další gólovky domácích. O 20 minut později se probíjel pokutovým územím J. Kandráč, byl při kličce skosen a nařízenou penaltou si mírovský bombarďák spravil chuť – 1:0! Z puntíku se po nešťastné ruce obránce kopalo i na opačném pólu hřiště, jen s tím rozdílem, že frýdlantský exekutor Štrbák bránu hájenou Jírou vůbec netrefil! „V druhém poločase na nás hosté vlítli, ale my jejich tlak urejdovali a v poslední minutě střídající Taibr po pár vteřinách na hřišti po autu uzavřel konečný účet. Důležité zápasy nás ale ještě čekají,“ varoval před přílišným optimismem Jiří Kadlec, sekretář oddílu. Mírová, která je na jaře zatím stoprocentní (!) se v úterý 17. dubna představí od 17.30 hodin v odloženém pohárovém duelu na hřišti Sedmihorek. Podle realizačního týmu nováčka I. A třídy, tu dostanou příležitost hráči širšího kádru. Sestava: Jíra – Marcel Kovář, M. Zelnický, Hejduk, Kochman – Horák, Jíra, Beneš (74. Hlubuček), Mrňák (89. Kolda) – P. Kandráč (15. D. Zelnický), J. Kandráč (90. Taibr), rozhodčí Pekař, ŽK 2:0, diváků 70.

Ostatní výsledky: Mimoň – Kr. Studánka 0:2, Lomnice – Doubí 1:2, Vratislavice – Bozkov 2:3, Stráž – Jilemnice 2:1, Hejnice – Cvikov 2:2, Skalice – V. Hamry 3:1.

I. B třída

* Rovensko p. Tr. – Železný Brod B 1:2 (0:2). Domácí působili v prvním poločase odevzdaným dojmem, a železnobrodská rezerva toho brankami Tunky a Makuly ve 13., resp. 33. minutě náležitě využila. Rovensko se přes přestávku dalo dohromady a v druhé části hry svého soupeře mačkalo, ale svou snahu a tlak nedokázalo bohužel gólově vyjádřit. Po nevyužité šanci D. Malého tak pouze kosmetickou úpravu výsledku udělal v 66. minutě Brunclík, a to z pokutového kopu za sražení a zranění Hanzla. Sestava: Vrabec – Vydra, Maruška (35. Brunclík), Houška, Náhlovský – Vágenknecht, Špína, D. Malý, Vondráček – L. Malý, Novotný (46. Hanzl, 66. Mencl), rozhodčí Hanyk, ŽK 2:3, diváků 80.

* Držkov – Malá Skála 3:2 (1:1). Zaskočené domácí mohl hned v úvodu ještě víc uzemnit Banda, ale z úhlu nedal. Po faulu na Plátka se z desítky vzápětí trefil. Skalu pak podržel dobrým zákrokem Krause, ale chvíli na to při Cafourkově malé domů „namazal“ držkovskému útočníkovi před odkrytou branku a bylo z toho snadné vyrovnání. V 50. minutě přišla další nepochopitelná minela zadních řad hostů a pro domácí nebylo těžké prodloužit gólmanův dlouhý výkop za Krausova záda. Naděje na zvrat přišla s tlakem a vyrovnáním Habra, jehož v malém vápně bezvadně našel Banda, ale naprostý zmar hostů potrestal aktivní Řičica, jenž při absenci skalské obrany na určených pozicích zblízka prostřelil Krauseho na podruhé a rozhodujícím způsobem potřetí! Sestava: Krause – K. Šilhán, Stolín, Cafourek (46. Stránský), Serbus – Plátek, Daníček, Šída, Habr (36. Stránský) – J. Šilhán (66. Honzák), Banda, rozhodčí Horáček, ŽK 2:3, diváků 40.

Ostatní výsledky: H. Branná – Lučany 2:0, Ruprechtice – Rokytnice 3:1, Zásada – Harrachov 2:4, Víchová – Plavy 0:3, Mšeno B – volno!

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* OP Semilsko: Lomnice B – N. Ves 0:4, Mírová B – Mříčná 4:3, Košťálov B – Libštát 2:2, Studenec – Kruh 3:2, Vysoké – Roztoky 2:0, Z. Lhota – Martinice 0:4, Stružinec – H. Branná B 5:2.

14. Zálesní Lhota                     15   2   0  13    9:49   6

* OS Semilsko: Malá Skála B – Vysoké B 2:0, Bělá – Horka 3:0, Bozkov B – D. Branná 5:1, Rokytnice B – Tatobity 4:3, Rovensko B – Studenec B 0:1, N. Ves B – Poniklá 1:1, Košťálov C – Benecko 3:1, Víchová B – volno!

15. Nová Ves n. P. B                  15   2   2  10  21:52   8

* II. třída OP Jablonecko: Jenišovice – CAMEL 0:4, Janov – Pěnčín B 4:0, Smržovka – Hodkovice 0:2, Tanvald – V. Hamry B 0:2, Kokonín – Albrechtice 8:0, J. Důl – Kořenov 2:2

1. Kokonín                                  15   13   1   1   59:9    40
2. Jenišovice                              16   13   1   2   53:25  40
14. Josefův Důl                          14     1   2  11  20:69    5

III. třída Liberecka – JIH: Stráž n. N. B – Sokol Pěnčín – nehlášeno!
1. Václavice                                12  10  0   2   46:16   30
8. Pěnčín                                    12   5   1   6   31:34   16
12. Oldřichov v H.                      12   2   0  10  15:37   6