SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS TVA: VE FOTBALOVÝCH TÝMECH ZAČALA PŘÍPRAVA NA JARO!

0

Sportovní souhrn TvA tentokrát přináší výsledky sportovních klání ze závěru ledna. Kromě výsledků turnajů florbalových je tu například zajímavý přehled o začátku příprav na jarní část fotbalové sezony v jednotlivých týmech Turnovska. Příprava se naplno kromě divizního Turnova rozjela například i v Sedmihorkách, či v Mírové pod Kozákovem. Servis přináší i záznam z dalšího úspěšného zápasu futsalistů FC Dalmach, výsledky hokejové a volejbalové. V II. národní lize se volejbalisté Malé Skály bohužel převážně trápí, přesto v posledním domácím utkání s Mladou Boleslaví částečně uspěli…

* FLORBAL
Výsledkový servis:
* Sobota 21. ledna
– 2. liga mužů – utkání odehráno v Turnově: TJ Turnov – 1. FBK Campus Jablonec nad Nisou 4:9.
– Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov B – TJ Sokol Koberovy 5:10, SK Osečná – TJ Turnov B 10:6.
* Sobota 28. ledna
– 2. liga mužů – utkání odehráno v Turnově: TJ Turnov – FLK Slavoj Tachov 9:6.
– 2. liga žen – turnaj odehrán v Liberci: FBC Česká Lípa – TJ Turnov 4:0, USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 13:1.
Neděle 29. ledna
– 2. liga mužů – utkání odehráno v Turnově: TJ Turnov – FB Hurrican Karlovy Vary 6:4.
Pro TvA Radim Kolomazník, www.florbalturnov.cz

* FOTBAL
NAPLNO SE ROZJÍŽDĚJÍ ZIMNÍ PŘÍPRAVY NA FOTBALOVÉ JARO
* Jestliže divizní FK Pěnčín-Turnov, který v I. kole dobře obsazeného zimního turnaje v Nové Pace „vypráskal“ třetiligový Liberec B 5:2 (vlastní, D. Hurt, Bárta, Koubek, V. Hurt), již má za sebou téměř tři týdny zimní dřiny, většina našich reprezentantů v krajských soutěžích teprve s přípravou na jaro začíná.
* Nejdále je v přípravě FK Sedmihorky. Po čtyřdenním horském soustředění v Rokytnici n. J. jeho hráči trénují pod vedením J. Mencla třikrát týdně a za sebou už mají i dvě utkání v jabloneckých Břízkách, kde se opět účastní tamního tradičního klání na umělé trávě. „Brankami Špíny, Vávry a Kusáka jsme porazili Vratislavice 3:0 a poté přehráli Frýdlant 2:1, když góly dali Král a Koťátko. V půli týdne nás tamtéž čekají Lučany,“ přiblížil vedoucí mužstva Míra Kobrle.
* FK Pěnčín-Turnov B, druhý účastník krajského přeboru, začal podle kouče Radka Kotrmana oficiálně ve středu 1. února „Zatím jsme se scházeli dvakrát týdně v hale jenom na fotbálek. Teď už pojedeme naostro. Vyrazíme na soustředění do Jizerek a poté máme naplánovánu řadu přípravných zápasů, vesměs na umělé trávě v Doubí,“ seznámil nás s nejbližším programem turnovské rezervy její mladý lodivod.
* Pilně již trénuje také Mírová pod Kozákovem, nováček krajské I. A třídy. Mančaft se herně poprvé představil na umělé trávě v Jičíně, kde podlehl exdivizním domácím 1:7. Čestný úspěch zaznamenal A. Kandráč. Vedle jeho bratra (oba MSK Mnichovo Hradiště), mohl kouč Zbyněk Kotrman sledovat, jak si vedou i další vyhlédnuté posily. Na hrací ploše se tu objevil například turnovský Robert Beneš či Kamil Makula.
* V úvodu přípravy vyvezl na hory svou jedenáctku též Stanislav Kočí, trenér Rovenska pod Troskami, které na jaře čekají těžké záchranářské práce. „Strávili jsme pár perných dní v Novém Městě pod Smrkem. I přes nelehké podmínky přežili všichni,“ prozradil nám jeden z hráčů Tomáš Hanzl.
* Další účastník I. B třídy – SK Malá Skála – začal s přípravou na konci ledna v hale společným tréninkem A a B mužstva. Krom hrubé přípravy jej čeká šňůra nasmlouvaných přátelských duelů, hraných na „umělkách“ v Desné, Doubí a Železném Brodě.
Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

* FUTSAL
* II. liga: FC Dalmach Turnov – Arsenal Benešov 9:2 (3:0).
Sestava Dalmachu: Koubus – J. Mencl, Pařízek, Bernard, Bakeš, Krejčík, D. Hurt, V. Hurt, Kalousek, Zdražil.
První branka padla již v 5. minutě, když střelu Bakeše tečoval těsně před Kondrátem Vojta Hurt. Ve 12. minutě skvěle zasáhnul Koubus proti střele Pohorského. O minutu později zvýšil Bakeš na 2:0 po přihrávce Zdražila a o chvíli později to bylo již 3:0, když se trefil Daniel Hurt po asistenci Pařízka. Ke konci první půle však Dalmach musel čelit dvouminutovému oslabení za vyloučení Zdražila, které přežil i díky výbornému výkonu Koubuse v brance.
Druhý poločas začal Dalmach vlažně a Arsenal snížil na 3:1 Burianem. Za vyloučeného Zdražila nastoupil do druhé poloviny Mencl a ve 28. minutě připravil branku pro V. Hurta. Další minuty už patřily pouze Dalmachu, když postupně navýšil náskok Pařízek a Dan Hurt po výhozu Koubuse, kdy z nulového úhlu zvládnul prostřelit brankáře hostů – 6:1. Do konce utkání ještě stihlo dokončit hatrick bratrské duo Hurtů – 8:1. Haas poté přidal druhý čestný úspěch hostů, ale poslední tečka za utkáním patřila opět Dalmachu, když po krásné přihrávce Bakeše zakončil utkání Krejčík – 9:2. FC Dalmach je ve 12členné tabulce na 4. místě!
Pro TvA Aleš Krejčík, www.dalmach.cz

* HOKEJ
* 7. kolo nadstavby Lomnické hokejové ligy, hrané 26. ledna: HC Železný Brod – BHK Turnov 1:6 (0:0, 0:2, 1:4). Sestava BHK Turnov: Volf – Kučera, Rössler, Plíšek, Doležal – Hájek, Novotný, Zahradník – Sluka, Sojka, Kitzberger. Do poloviny zápasu se hrálo bez branek, ale s jasnou převahou Turnovských na hokejkách. Branku domácích v čase 27:09 konečně odčaroval Michal Hájek, a od této doby bylo jen otázkou času, kolik branek turnovští hráči dají.
* 9. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 18. ledna: HC Ronal – HC Pěnčín/Daliměřice 5:4 (2:0, 1:0, 2:4). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Kašpar – M. Škréta, Kučera, Kutěj, Fanta, Kapras, A. Kozderka – M. Lamač, Vitula, Sluka – Rössler (30. J. Škréta), M. Konejl, Oplt – P. Šlechta, Studnička, Taibr.
* 10. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 29. ledna: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Chomutice 1:7 (0:1, 1:3, 0:3).
Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 13. kola, hrané od 20. do 22. ledna: HC SDH Hnanice – HC Modřišice 4:2 (1:0, 0:2, 1:2), SDH Troskovice – HC Sokol Turnov 9:4 (5:1, 1:1, 3:2), HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 1:6 (0:2, 0:2, 1:2).
* Zápasy 14. kola, hrané od 27. do 29. ledna: HC Všeň Pojizeří – SDH Troskovice 6:2 (3:1, 1:0, 2:1), HC Sokol Turnov – HC Modřišice 4:5 SN (0:0, 3:0, 1:4), HC Performers Turnov – HC SDH Hnanice 6:3 (2:0, 2:3, 2:0).
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka po 14. kole:
1. HC Performers Turnov  14 71:19 42b.
2. HC SDH Hnanice           14 75:44 31b.
3. HC Modřišice                  14 47:46 23b.
4. SDH Troskovice             14 39:68 13b.
5. HC Všeň Pojizeří            14 40:62 10b.
6. HC Sokol Turnov            14 30:63 7b.

* VOLEJBAL
* II. národní liga, muži: VK Veros Ervěnice – TJ Sokol Malá Skála 3:0 (15,22,17), 3:0 (21,19,20),
hráno 21. ledna. Hned od prvních míčů, bylo znát, že Maloskalským chybí trocha elánu a nechali se od soupeře masírovat. Jediná vyrovnaná hra se odehrávala v druhém setu, kdy po pár chybách v koncovce slavili vítězství domácí zkušení borci. Druhý zápas se velmi podobal tomu prvnímu a tak se není čemu divit, že hostující Malá Skála drží v tabulce poslední místo. Sestava: Novák, Krňák, Kovář, Kouble, Kobr, Mach a Lukáš.
* II. národní liga, muži: Malá Skála – Mladá Boleslav 1:3 (-17,-21,23,-18), 3:1 (-21,24,20,22). Od začátku zápasu tahala domácí Skála za kratší konec, Boleslav přitlačila především servisem, domácím vázla kombinace, útok středem sítě téměř neexistoval. Ke vší smůle se hned v prvním setu zranil smečař Kouble. Sestava prvního zápasu: Novák, Krňák, Kovář, Kobr, Kouble, Pastuch a Lukáš, střídali Mach, Brychcí a Pražák.
Od prvního setu druhého zápasu byla vidět snaha domácích napravit špatný dojem z dopoledního zápasu. Na hřišti hýřili pohybem a především bojovností, přesto první set prohráli 21:25. Ve druhém setu se na hřišti rozpoutala bitva o každý balon. V závěru setu měli více štěstí Maloskalští a vyhráli 26:24. Ve třetím setu si domácí drželi Boleslav „pod sebou“ a zvítězili 25:20. Čtvrtý set byl do stavu 16:15 mimořádně vyrovnaný, poté domácí odskočili na 20:16 a náskok si udržovali až do koncovky. V té ještě Boleslav zmobilizovala síly, ovšem domácí si už vítězství nenechali vzít a zvítězili 25:22 a celkově 3:1 na sety. Sestava: Novák, Krňák, Kovář, Kobr, Hořák, Pastuch a Lukáš. „V tomto zápase je nutné vyzdvihnout výkon Honzy Hořáka, který nastoupil do druhého zápasu za Brychcího a především bezchybným příjmem podání a dobrou poziční hrou v poli pomohl ostatním hráčům na hřišti se prosadit na svých postech. Velkou pomocí nám byli opět naši skvělí fanoušci, kteří byli opět velmi slyšet,“ dodal na konec trenér domácích Sokolů Petr Preisler.
Více na www.tjmalaskala.wbs.cz

* Výsledky krajského přeboru kadetů – juniorů, hráno 29. ledna v Liberci: Turnov – Česká Lípa 0:2, Turnov – Mnichovo Hradiště 0:2, Turnov – Slavia Liberec 0:2. Sestava: Koudelka, Kudrnáč, Filinger, Mizera, Zikuda, Peklák, Svoboda, Černý, trenér Peklák st.
Pro TvA Adam Peklák, thepeklis@gmail.com

Související články (celkem 21)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.