PUMPUJ!

0

Turnovská pumptracková dráha v areálu Maškovy zahrady je od svého dokončení uprostřed prázdnin každý den doslova obsypána hlavně menšími a většími kluky, kteří zde na malých koloběžkách, prknech a hlavně na kolech zkoušejí své dovednosti v nové disciplíně, o které tady ještě před pár měsíci málokdo věděl. Dnes má Turnov jednu z nejpěknějších a největších pumptrackových drah v republice.

Slavnostní otevření areálu 29. srpna 2020

„Někdy se dějí zázraky,“ komentoval to při slavnostním otevření v sobotu 29. srpna starosta města Tomáš Hocke, když připomněl, že původně město věnovalo na tento projekt z participativního rozpočtu „Tvoříme Turnov“ 250 tisíc korun. Nakonec je tu z iniciativy Marka Slavíka a Dana Lišky a party jejich přátel areál za dva miliony korun. „Myšlenka na pumptrackovou dráhu v Turnově vznikla na podzim 2018, původně se mělo jednat jen o malý okruh, dnes jsou tady okruhy dva, jeden stometrový pro menší děti a třistametrový pro mládež a pro dospělé. Chci poděkovat všem, kteří nám s touto myšlenkou pomohli, od města po jednotlivce a firmy. Turnov má teď jeden z nejlepších areálů v republice,“ shrnul Marek Slavík.

Pumptracková dráha je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možný projíždět bez šlapání! Okruh je tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem svého těla nahoru a dolů, tzv. pumpováním.
Celkem má Česká republika asi 25 pumptrackových areálů, menší jsou třeba v Sobotce či v Mladé Boleslavi, vzniká areál ve Vratislavicích.

Jednatel Městské sportovní Turnov Jiří Veselka obdržel od vedení města dárek ke dvacetinám společnosti…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.