SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ VE ZNAMENÍ ÚSPĚCHU ORIENTAČNÍCH BĚŽCŮ V PORTUGALSKU

0

Ambiciózní turnovský oddíl – úřadující mistři republiky – vyrazili uprostřed zimy opět na soustředění do teplých krajin. Patnáctičlenná skupina dorostenců, juniorů a dospělých závodníků vyrazila pod vedením Tomáše Dlabaji k pobřeží Atlantického oceánu do orientačně náročných terénů písečných dun a vyprahlých hor Portugalska. Během jednoho týdne absolvovali pět tréninků a k tomu čtyřetapový závod Portugal Meeting. V tuto dobu vrcholí také přípravy fotbalových týmů na jarní část sezony, turnovští divizní fotbalisté FK Pěnčín-Turnov by se měli představit už tuto neděli ve Velimi. Futsalisté FC Dalmach pořádali v hale TJ mezinárodní turnaj, vrcholí hokejové soutěže…

* FOTBAL
ZIMNÍ PŘÍPRAVA NAŠICH FOTBALOVÝCH MUŽSTEV NA JARO FINIŠUJE

Před návratem na své stadiony ze zimního azylu v Doubí se v dohledné době vrátí obě mužstva FK Pěnčín-Turnov. První tým v týdnu podlehl ve vyrovnaném utkání po bezbrankovém poločasu třetiligové Hlavici 0:2, o čemž rozhodly dvě podařené trefy z dálky. Také Turnovští mohli skórovat, ale šancím Vavřicha a Koubka chyběla gólová tečka. „Se soupeřem z vyšší soutěže jsme sehráli vyrovnanou partii. Až na podíl při druhé brance Hlavice zachytal výborně náhradní brankář Hyka a v poli bych hráčům vytknul snad jen nepřesnost přihrávek v přechodu z obranné do útočné fáze. Škoda byla i nevyužitých slibných příležitostí,“ glosoval duel trenér Jan Broschinský. Sestava: Metelka (46. Hyka) – Novotný, Brett, Koťátko, V. Hurt – D. Hurt, Benek, Maňas, Bernát (60. Bělík) – Koubek (65. Randák), Bárta (50. Vavřich)
Zatímco turnovští divizní hráči tradičně „tužili“ partu na Moravě, rezervisté mezitím změřili síly s Malou Skálou. Protože oba soupeři nastoupili na doubskou „umělku“ v hodně improvizovaných sestavách, zápas byl pro všechny zúčastněné spíše lepším tréninkem. Na překvapivé výhře Skály se 5ti(!) brankami nejvýrazněji podílel Milan Makula, kterému otevřel oči svým prvním gólem po návratu z angažmá v Německu špílmachr Pavel Daníček. Za „ČEK“ TEAM skórovali povedeným volejem zpoza šestnáctky VotoČEK, po individuální akci PoláČEK, po rohovém kopu Nahodil a z úniku MatějíČEK.
Hráčům FK Sedmihorky se na umělé trávě ve Mšeně příliš nedaří, a i když první dějství dalšího turnajového utkání v Břízkách vyhráli na „tutovky“ 3:1 (2x Poul, Krejčík…), výsledek 4:0 vyzněl nakonec lépe pro Semily.
Poněkud lépe dopadla Mírová pod Kozákovem, která se však o vítězství nad Jičínem „B“ připravila sama až v nastaveném čase, kdy domácí po zaváhání jejích zadních řad vyrovnali v 92. minutě na 3:3! Náskok hostům předtím zařídili Beneš a bratři Kandráčové, všechno zimní posily nováčka I. A třídy. Toho před startem jara čeká ještě poslední přípravný zápas s FK Pěnčín-Turnov B a poté nastoupí v I. kole krajského poháru k derby s FK Sedmihorky.
Připravil Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

* FUTSAL
II. liga: Boca Chotěboř – Dalmach Turnov 2:0 (0:0).
Sestava: Koubus – Bernard, Bakeš, R. Mencl, Pařízek, Krejčík, Špína, J. Mencl, Kratochvíl. Branky: Someraurer, Novotný. Dalmach přijel do Havlíčkova Brodu, kde Chotěboř svá utkání hraje, značně oslaben. V základní sestavě chyběli bratři Hurtové, Zdražil a Kalousek, který má zlomené zánártní kůstky a na potenci týmu to bylo značně znát. Dokonce celé utkání v obraně odehrál asi nejstarší hráč 2. ligy Radek Mencl, který již oslavil 45. narozeniny. Obě mužstva spíše bránila a čekala na chybu soupeře. Několikrát se do samostatného úniku dostal turnovský Špína, ale vždy volil tvrdou střelu, která pouze vyprášila rukavice dobře postaveného domácího brankáře. Na druhé straně Dalmach podržel Koubus.
Druhý poločas začal podobně jako první, tedy čekáním obou mužstev na chybu soupeře. Dalmach dlouho držel nerozhodný výsledek, ale přišla 37. minuta dlouhý balón do vápna, kdy se odražený míč dostal k Someraurerovi a ten míč uklidil bezpečně do branky. Dalmach zkusil hrát poslední dvě minuty power-play, ale to se minulo účinkem, když hned po rozehrávce Turnov inkasoval a odváží si prohru 2:0. Jediné plus z utkání je, že Dalmach má lepší vzájemné utkání, když na podzim doma zvítězil 4:1.

BEERBALL 2012
V neděli 4. března pořádal Dalmach Turnov v hale TJ Turnov tradiční futsalový turnaj s příznačným názvem BeerBall. Tentokrát se přihlásilo 12 týmů, dokonce i jeden z Maďarska. Mužstva byla rozlosována do dvou skupin po šesti a první dva postupovali do semifinále, do kterého se dostali mužstva Alfexu Pěnčín, Desperado (HUN), Alex Liberec a Mlátičky Mladá Boleslav. Ve finále poté Alfex porazil Mlátičky 4:1. Nejlepším střelcem se stal Bůžek (Mlátičky MB) a nejlepším brankářem turnaje Petr Prokopec (Alfex Pěnčín). Konečné pořadí: 12. Rovensko, 11. Jamajka Děčín, 10. Přepeře, 9. Vlčáci Hradec Králové, 8. Dalmach, 7. Dorost FKP Turnov, 6. Kamax, 5. Mírová, 4. Desperado (HUN), 3. Alex Liberec, 2. Mlátičky Mladá Boleslav, 1. Alfex Pěnčín Dalmach.
Pro TvA Aleš Krejčík, www.dalmach.cz

* HOKEJ
* 1. (odložené) kolo nadstavbové části Jičínské hokejové ligy, hrané 2. března: HC Libáň – HC Pěnčín/Daliměřice 2:9 (1:3, 0:2, 1:4).
Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kopal, Kutěj, A. Kozderka, Fanta – M. Lamač, Odcházel, Vitula – M. Konejl, Sluka, Taibr – J. Škréta, Č. Škréta, Oplt. Branky a nahrávky: 12. Beránek, 60. Smetana – 6. Sluka (Kozderka A.), 9. Lamač M. (Vitula), 21. Odcházel (Fanta), 23. Fanta (Vitula), 35. Vitula (Odcházel), 41. Vitula (Odcházel), 52. Oplt (Kopal), 57. Lamač M., 60. Vitula (Lamač M.)
* 4. kolo nadstavbové části Jičínské hokejové ligy, hrané 4. března: HC Kopidlno/Kometa – HC Pěnčín/Daliměřice 3:4 (2:0, 1:1, 0:3). Tímto vítězstvím se tým z Turnovska přiblížili postupu do play-off.
* 9. kolo nadstavbové části Lomnické hokejové ligy, hrané 4. března: HC Mírová – BHK Turnov 2:7 (1:1, 1:4, 0:2). Sestava BHK Turnov: Volf – Řezníček, Kučera, Hájek, Fanta – Zahradník, Sojka, Novotný – M. Lamač, Odcházel, Sluka – L. Lamač. Sestava HC Mírová: Mlejnek – Čepelík, Hejduk, Vele, Prokůpek, Štryncl, Roubíček, Nejedlý, Hejduk, Kužel
Branky a nahrávky: 6. Prokůpek, 21. Prokůpek – 1. Novotný (Zahradník), 21. Novotný (Sojka), 25. Kučera (Sojka), 27. Lamač M. (Sluka), 29. Zahradník (Sojka, Novotný), 31. Zahradník (Sojka), 45. Novotný (Lamač M., Zahradník)
Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 19. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou v sobotu 3., neděli 4. a úterý 6. března: HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 6:4 (1:0, 3:2, 2:2), HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 6:8 (2:4, 3:2, 1:2),
HC Všeň Pojizeří – HC Modřišice 5:3 (0:0, 4:3, 1:0). Letošní ročník vyhrálo mužstvo HC Performers Turnov.
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

* ORIENTAČNÍ BĚH
n201203080848_sport_21_012_pavlovcovaOrientační běžci přivezli medaile až z Portugalska
Ambiciózní turnovský oddíl – úřadující mistři republiky – vyrazili uprostřed zimy opět na soustředění do teplých krajin. Patnáctičlenná skupina dorostenců, juniorů a dospělých závodníků vyrazila pod vedením Tomáše Dlabaji k pobřeží Atlantického oceánu do orientačně náročných terénů písečných dun a vyprahlých hor. Během jednoho týdne absolvovali pět tréninků a k tomu čtyřetapový závod Portugal Meeting. To je největší závod jižní Evropy. Letos bylo na startu 2000 závodníků z 28 zemí včetně 8 reprezentačních týmů. Do hlavních elitních kategorií bylo vpuštěno jen nejlepších 100 mužů, resp. žen dle aktuálního pořadí světového žebříčku. Poměřit síly s těmi nejlepšími tak mohli tři členové zlatého štafetového týmu z roku 2011 Tomáš Dlabaja, Petr Fodor a Iva Rufferová. V zřídka vídané konkurenci se ale vůbec neztratili. Vítězství si sice odnesli mistři světa – Francouz Gueorgiou a Švýcarska Niggliová, ale Dlabaja skončil 13., Fodor 36. a Rufferová na 40. místě. Mezi juniory se zaskvělo sourozenecké duo Petra a Jan Pavlovcovi, kteří skončili shodně stříbrní. První desítku mezi dorostenkami a juniorkami vybojovaly také Andrea Körberová, Nikola Kochová, Aneta Brožová a Markéta Poloprutská. Díky všem těmto úžasným výkonům skončil turnovský oddíl na třetím místě z 333 zúčastněných evropských klubů.
Pro TvA: Jindřich Kořínek, Jindrich.Korinek@email.cz

Související články (celkem 21)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.