FOTBALOVÉ SOUTĚŽE SE POMALU UZAVÍRAJÍ, NĚKDE UŽ MOHOU SLAVIT, JINDE TO JEŠTĚ BUDE BOJ

0

Fotbalové soutěže jdou do finále, letošní fotbalový ročník se pomalu uzavírá. Divizní tým FK Pěnčín-Turnov, který vsadil na mladíky, resp. vlastní odchovance může slavit. Mladíci vyzráli, v divizi se otrkali, hrají v klidném středu tabulky a v příštím ročníku se to může už jen zlepšovat! Také v krajském přeboru patří Sedmihorky k týmům, hrajícím na čele tabulky, doufejme, že v soutěži se udrží i pěnčínská divizní rezerva, jejíž hráči o víkendu doma podlehli Železnému Brodu. Špatně dopadli i hráči Rovenska, kteří v I. B třídě doma prohráli s Víchovou a záchranu si hodně zkomplikovali. Spokojeni mohou být v Mírové pod Kozákovem – první ročník účasti ve vyšší soutěži a zatím 7. místo v tabulce…

DIVIZE C
* Nový Bydžov – FK Pěnčín-Turnov 1:1 (0:0).
V dešti a na téměř neregulérním podmáčeném terénu už ve 3. minutě vyráží domácí Cejnar pokus Bárty a na druhé straně později uspěl také jeho protějšek Hyka proti Tomešovi. Ve 36. minutě slušně hraného duelu trestný kop Bernáta jen olizuje domácí břevno a Hyka opět úspěšně likviduje hlavičku Blažka.
Po necelé hodině hry vydoloval míč z kaluže Bárta a parádně přeloboval Cejnara na 0:1! Vedení hostů mohl ještě zvýšit Petřík, ale domácí muž č. 1 jeho dělovku kryl. V 65. minutě Bělík našel střídajícího Koubka, ale ten se po zranění střelecky neprosadil, stejně jako posléze i jeho nahrávač. Vyrovnávající gól Novobydžovských padl obdobně jako ten turnovský. Míč si z kaluže vyzvedl Tomeš a přes vyběhnuvšího Hyku zařídil pro své barvy alespoň dělbu bodů. Konečnou remízu nakonec brali všichni, protože se mohli jít do šaten konečně usušit. Turnovské čekají už jen Polepy!
Sestava: Hyka – Koťátko, Novotný, Horák, V. Hurt – Bělík, Brett, Petřík, Bernát – Vavřich (55. Koubek), Bárta. Branky 58. Bárta – 70. Tomeš, rozhodčí Myška, ŽK 0:0, diváků 90.

Ostatní výsledky: Pardubice B – Mšeno 3:0, Jablonec B – Převýšov 1:2, Polepy – N. Paka 1:4, Admira – D. Králové 6:3, Trutnov – Náchod 2:4, Velim – Hradec B 2:3, Ústí – Kolín 1:1, předehrávka: Hradec B – Ústí 2:1

16. Trutnov                           29   1   9  19  18:70   12

* FK Pěnčín-Turnov B – Železný Brod 1:2 (0:2). V Pěnčíně se hrál zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním měli absolutní převahu domácí, ale protože Vavřich (2x!) ani Jaček se nedokázali prosadit, vzal to na sebe Škréta a hlavou otevřel gólový účet. Poté v koncovce zklamali Tvrdý a Zdražil, takže musel i párkrát dobře zasahovat brankář Semenský.
Hosté se dostali zpátky do utkání ve 49. minutě, kdy po rohu a následné skrumáži vyrovnali. Pak byl po druhé žluté kartě vyloučen pěnčínský Šteffan, jenž musel při přečíslení soupeře zatáhnout za „ruční brzdu“. I přes to byla hra vyrovnaná. Spolehlivého Semenského překonal až minutu před koncem svou druhou hlavičkou Škréta po autu soupeře!? „Po první půli mě ani v duchu nenapadlo, že by si Brod odvezl všechny body,“ smutnil domácí kouč Radek Kotrman. Sestava: Semenský – Maňas, Štefan, Čermák, Tvrdý – Smolný, Zdražil, Škréta, Randák – Jaček, Vavřich (84. Žabokrtský). Rozhodčí Šmíd, ŽK 2:1, ČK 1:0, diváků 100.

* FK Sedmihorky – Nový Bor 2:0 (1:0). Hosté, kteří mají postup do divize již v kapse, podali nevýrazný výkon a poločasové vedení, jež ve 43. minutě zařídil svou brankou Bangha, mohlo být ještě mnohem výraznější. Karlovičtí šli po celou hrací dobu cílevědomě za poslední domácí výhrou v tomto mistrovském ročníku a jejich snažení zaslouženě korunoval v 82. minutě druhým gólem Pařík, jenž dvě minuty před tím vystřídal hrajícího trenéra Mencla. Souboj na dálku s jarní štikou ze Semil o konečnou stříbrnou příčku svede FKS tedy ještě v posledním kole. Sestava: Koubus – Švarc, Bakeš, Vávra – Krejčík, Bangha, Mencl (80. Pařík), Pavlíček, Pařízek – Kratochvíl (75. Král), Špína. Rozhodčí Mrkáček, ŽK 1:2, diváků 90.

Ostatní výsledky: Č. Lípa B – Desná 0:4, Višňová – Jablonec 2:0, VTJ Rapid – Doksy 1:4, Hrádek – Pěnčín 2:2, Košťálov – Semily 0:1

I. A TŘÍDA

* Hejnice – Mírová p. Koz. 0:1 (0:1). Hosté byli aktivnější, a to jim v 8. minutě díky trefě J. Kandráče přineslo jednogólový náskok. Šance se pak střídaly na obou stranách. To nejlépe charakterizovala situace, kdy Jíra vyboxoval bombu Kobra, čímž do úniku vyslal J. Kandráče, kterého koncovka však skončila mimo. Ve 35. minutě postupoval z půlky na Hejnického brankáře Tokan, ale po dohodě sudích byla jeho branka pro údajné postavení mimo hru odvolána!
Také v druhém dějství měla Mírová herně navrch, ale Horák ani M. Jíra gólově neuspěli. V 62. minutě domácí míč do sítě J. Jíry sic dotlačili, ale pro předchozím faulu ani tento gól nebyl uznán. „V ten moment byl duel hodně vypjatý a chvíli na to se do sprch po zbytečném faulu poroučel po druhé žluté kartě Marek Jíra, jenž byl v podmínce. Tlak Hejnic tak pochopitelně zesílil, ale brácha Jirka v naší bráně udržel čisté konto a tím i naši výhru,“ byl spokojen vedoucí mužstva Jiří Kadlec. Sestava: J. Jíra – Kovář, M. Zelnický, Hejduk, Mrňák – Horák, P. Kandráč, M. Jíra, Beneš – J. Kandráč, Tokan (72. Taibr). Rozhodčí Zlatník, ŽK 2:5, ČK 0:1, diváků 60.

Ostatní výsledky: Doubí – Frýdlant 2:1, Kr. Studánka – Jilemnice 4:1, Cvikov – V. Hamry 0:2, Bozkov – Stráž 4:0, Vratislavice – Skalice 0:3, Mimoň – Lomnice 4:2

* I. B TŘÍDA

* Rovensko p. Tr. – Víchová n. J. 2:3 (1:0). Souboj dvou zachraňujících se mužstev přinesl očekávané přetahování o výsledek, v němž byli ve finále šťastnější hosté. Po půlhodině hry se trefil rovenský L. Malý, a tak i první poločas skončil. Nástup do druhého patřil Víchové, která Ryplem vyrovnala. Chvíli nato se z gólu Novotného radovalo Rovensko, ale víchovský Klimenta se s tím nesmířil a opět srovnal skóre. Bohužel pro domácí v 62. minutě Špidlen skóre dokonce otočil a předposlední celek v nervózním závěru zlaté tři body udržel, přičemž modrobílí přišli ještě o vyloučeného L. Malého, který měl po závěrečném hvizdu urazit hlavního arbitra…  Sestava: Novotný – Náhlovský, Brunclík, Houška, Vydra – Vágenknecht (70. Maruška), Špína, Hanzl, D. Malý – Novotný, L. Malý. Rozhodčí Vlk, ŽK 4:3, ČK 1:1.

* Harrachov – Malá Skála 7:3 (2:1). Hosté s obráncem Serbusem v brance začali nebojácně, paradoxně to však byl jejich Banda, kdo nesmyslnou nahrávkou nabídl Harrachovu první branku. Kontaktní gól po hezké individuální akci vstřelil ve 39. minutě skalský kapitán Daníček.
V úvodu druhé části hry neudržel domácí gólman rohový kop J. Šilhána a Stránský zblízka vyrovnal. V 64. minutě nachytal strážce domácí branky z obrovské dálky Daníček – 2:3! Skala dohrávající opět jen v deseti se z překvapivého vedení dlouho neradovala a po školáckých chybách v defenzívě umožnila postupujícímu lídru tabulky závěrečnou půlhodinovou střeleckou exhibici. Sestava: Serbus – K. Šilhán, Banda, Stolín, Cafourek – Stránský, Daníček, Krouza, Havlík – J. Šilhán, Mužíček. Rozhodčí Pekař, ŽK 2:1, diváků 100.

Ostatní výsledky: Mšeno B – Ruprechtice 1:4, Zásada – H. Branná 1:0, Ž. Brod B – Rokytnice 0:0, Lučany – Plavy 2:0, Držkov – volno!

Okresní soutěže

* OP Semilsko: H. Branná B – N. Ves 0:5, Kruh – Mříčná 2:4, Roztoky – Libštát 0:3, Martinice – Košťálov B 6:1, Stružinec – Mírová B 5:1, Z. Lhota – Lomnice B 6:3, Vysoké – Studenec 1:1

14. Zálesní Lhota                 25   5   1  19  30:74   16

* OS Semilsko: Studenec B – Vysoké B 5:3, Tatobity – D. Branná 1:3, Horka – Benecko 2:2, M. Skála B – Košťálov C 5:4, Rokytnice B – Rovensko B 4:2, Bělá – Víchová B 0:0, N. Ves B – Bozkov B 2:3, Poniklá – volno!

1. Bělá                                    26  19  3   4   79:25   60
2. Víchová n. J. B                  25  18  3   4   68:30   57
3. Horka                                 26  18  1   7   93:51   55
4. Studenec B                       26  17  4   5   78:38   55
5. Malá Skála B                    26  17  2   7   73:67   53
6. Bozkov B                           26  15  3   8   82:50   48
7. Dolní Branná                    26  12  3  11  66:53   39
8. Poniklá                              26  11  5  10   64:66  38