TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ V PŘÍPRAVĚ ZDOLALI I DALŠÍ LIGOVOU REZERVU!

0

Zápas v minulém týdnu s Dobrovicemi byl kvůli sněhové kalamitě odvolán, a tak divizní fotbalisty Turnova čekal až v sobotu 18. února další soupeř v rámci zimního turnaje v Nové Pace – právě pořadatelský celek je zatím jediným, kdo naše reprezentanty dokázal porazit. Tentokrát to odnesla Mladá Boleslav B, kterou Turnov porazil 2:1. Mladí boleslavští rezervisté zkorigovali výsledek až v 85. minutě, když v průběhu zápasu nedokázali potrestat chyby v obranné činnosti FK Pěnčín-Turnov. Ten poslal do vedení již v 1. minutě (!) hlavou Koťátko, jenž takto zakončil Bártův rohový kop. Rozehrávač většiny standardních akcí se po půlhodině hry prezentoval břevnem z trestného kopu, takže na 2:0 zvyšoval až v 60. minutě Bernát, posila z Českého Dubu.

„Sice jsme zvládli všechny turnajové duely s ligovými rezervami Liberce, Jablonce a Boleslavi, ale z mé strany nejde o stoprocentní spokojenost. Na můj vkus vyrobila obrana příliš chyb a občas nám vázla i kombinace ve středu hřiště,“ vyslovil se pro média kriticky trenér Jan Broschinský. FK Pěnčín-Turnov nastoupil v sestavě: Metelka (46. Hyka) – Koťátko, Novotný, Horák (65. Korček), Randák (46. Vavřich) – D. Hurt (65. Ježek), Brett, Benek, V. Hurt – Bárta (60. Koubek), Bernát.
Před startem jarní části divizní soutěže (11. března ve Velimi) čeká turnovské hráče ještě středeční zápas s Jičínem a sobotní mimoturnajový zápas s Lázněmi Bělohrad, které sehrají v Nové Pace. Generálkou na druhou část mistrovské divizní soutěže pak bude tamtéž v sobotu 25. února poslední zimní utkání s Hlavicí.

Hráči FK Sedmihorky se o uplynulém víkendu postavili na jablonecké „umělce“ diviznímu Mšenu, kterému v improvizované sestavě podlehli 5:0. „Půlka našeho týmu včetně trenéra hraje futsal za FC Dalmach, takže jsme v myšlenkách byli spíše už u večerního mače s Táborem,“ prozradil jednu z možných příčin vysoké prohry „obojetný“ hráč Tomáš Kratochvíl.

Turnovská rezerva si to zase v sousedním Liberci rozdala na umělé trávě v Doubí s domácím účastníkem I. A třídy. „Protože Áčko hrálo současně v Pace, museli jsme sestavu tentokrát šít hodně horkou jehlou. První půle proto vyzněla pro domácí, na konečných 1:1 vyrovnal Honza Škréta,“ přiblížil kouč Radek Kotrman. Jeho svěřenci ve středu změří síly s VTJ Ještěd a v sobotu je čeká první dorost Slovanu Liberec.

Nováček A třídy Mírová pod Kozákovem se na malém hřišti v Železném Brodu přetahoval o výhru s Horní Branou. Na divokém výsledku 5:4 se střelecky podíleli Beneš 2x, bratři Kandráčové a Jíra. „Soupeř měl stále o co hrát, takže to bylo velmi zajímavé až do samého konce. V každém případě souboj dvou výkonnostních tříd svůj účel splnil,“ glosoval vítězství svého mužstva jeho vedoucí Jiří Kadlec. V nabitém programu se Mírová utká v Jičíně ještě se Železnicí, poté s domácím Béčkem a následně také se zálohou divizního FK Pěnčín-Turnov.

Už v pátek 16. února sehrál pod světly v Desné své první přípravné utkání SK Malá Skála, a to s účastníkem KP Sokolem Jablonec n. J. Vyrovnaný duel byl až do 82. minuty bez branek a domácí lodivod Bryscejn si oddechl až v závěru, kdy jeho hráči dokázali během pár minut potrestat dvě hrubky maloskalské obrany.

Připravil Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 21)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.