ÚNOROVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Únorová nabídka akcí na Turnovsku je až nebývale pestrá a bohatá. Plesy, cestovatelské kluby, vernisáže, oslavy masopustu. V kině Sféra je připraven další díl unikátního projektu vysílání ze světových operních scén, besedovat přijede známý spisovatel Jaroslav Rudiš, který své mládí prožil v Turnově a Lomnici nad Popelkou, na Střelnici proběhne dnes již tradiční velký dětský karneval, budete se moci podívat do „hotelovky“ ve Zborovské ulici, kde se zase začalo učit, významnou společenskou akcí je i vyhlášení sportovce Turnova za uplynulý rok. Závěr nabídky patří unikátnímu koncertu v liberecké Home areně.

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, o. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314775 964 314. Z únorového programu vybíráme:
* Úterý 2. února od 10.00 hodin: VLIV MASÁŽE NA ORGANISMUS. Baňkování, jeho využití a vliv na organismus, čínská energetická masáž, masáž v těhotenství.
* Pátek 5. února od 10.00 hodin: KLÍČ K ÚSPĚCHU – Jak zapůsobit a udělat dobrý dojem. * Úterý 16. února od 16.00 hodin: RODINA NA DRUHÝ POKUS. Jaké je být nevlastním rodičem? Jak na vztah s nevlastními dětmi?
* Čtvrtek 18. února od 18.00 hodin: SETKÁNÍ CELIAKŮ.
* Pátek 19. února od 10.00 hodin:POHÁDKY pro různý věk dětí.
* Neděle 28. února od 15.00 do 17.00 hodin: DĚTSKÝ KARNEVAL S NÁRUČÍ. Tradiční karnevalový rej pro nejmenší s živou hudbou, spoustou písniček, tanečků, soutěží a dovádění. Vstup v maskách – i dospělí. Vstupné: děti 30 Kč, dospělí 50 Kč.

Program na každý den:

Úterý 2. února
* KANADA.
Těšit se můžete na bizarní přírodní útvary zvané Hoodoo, Skalisté hory, jezera, vodopády, ledovce, překrásnou květenu probouzející se přírody, divokou zvěř a další dobrodružství, o kterých přijede povyprávět cestovatel Libor Turek. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 70 Kč.
* ABIGAIL HORÁKOVÁ. Komponovaný pořad slova a hudby o turnovské herečce, spisovatelce a recitátorce k jejímu 145. výročí narození a 70. výročí úmrtí. Průvodní slovo Marek Fapšo, citace textů Eva Kordová, hudební doprovod na flétnu Monika Szantó. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin. Pořad bude zopakován 11. února v klubovně penzionu Žižkova od 14.00 hodin.

Čtvrtek 4. února
n201602052245_vakci_21_016_berusky* VERNISÁŽ VÝTVARNÉHO SALONU JAWOR – TURNOV 2015.
Výtvarný salon dětí a mládeže představí nejlepší práce českých a polských dětí z roku 2015. Výstavu zahájí sbor Berušky z MŠ Zborovská. Akci pořádá Žlutá ponorka. Výstavní sál Muzea Českého ráje Turnov, 3. patro, začátek v 10.00 hodin.
* VEČER PÍSNIČKÁŘŮ ČESKÉHO RÁJE. Autorský večer s kytarou a písničkami. Vystoupí Eva Matylda Jiřičková, Ondřej Halama, Karel Jiroš, Martin Witkowski a Jiří Lode. Sálek knihovny A. Marka v Jeronýmově ulici od 18.00 hodin.
* LA TRAVIATA. V letošní sezoně obohatily nabídku kina Sféra přímé přenosy operních představení z Royal Opera House a v jejich promítání budeme pokračovat. Diváci měli možnost v turnovském kině zhlédnout už dvě špičková nastudování oper, v říjnu to byla Figarova svatba a v prosinci odcházeli všichni nadšení z dvojopery Sedlák kavalír a Komedianti. Nyní to bude asi nejslavnější Verdiho opera La Traviata. Kino Sféra od 19.45 hodin. Vstupné 300 Kč, senioři a studenti 250 Kč.
* NEZISKOVKY LIBERECKÉHO KRAJE, z. s., zvou na seminář: Účetní a daňový manuál pro neziskové organizace (způsoby odměňování příležitostných pracovníků, cestovní náhrady v NO, poplatky ze vstupného,       jak poznám dobrou účetní, aneb na co si dát pozor, sponzorství, dary a vlastní příjmy v NO, vystavování dokladů, diskuse, dotazy. Odborný lektor Ing. Helena Sasová. Místo konání: Krajský úřad Libereckého kraje, zastupitelský sál, 3. patro 15.00 -17.30 hodin, účastnický poplatek členské organizace NELI, z. s, 100 Kč, nečlenské organizace: 250 Kč na osobu. Seminář se koná pod záštitou radního Libereckého kraje RNDr. Víta Příkaského. Akce je podpořena Fondem pro podporu a rozvoj vzdělávání Statutárního města Liberec.
* KONCERT – ŠOUMEN PSEUDOART. Bar „Stará smrt“ od 20.00 hodin.

Pátek 5. února
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ
Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás po své prázdninové cestě na Azorských ostrovech doprovodí Tomáš Tomsa ml.
 
Sobota 6. února
* MASOPUST NA VŠENI.
Masopustní průvod s harmonikou vychází v 9.00 hodin z Ploukonic přes Mokrý na Všeň a bude zakončen v hostinci U Fukárků vepřovými hody.    
* MASOPUST V ROVENSKU POD TROSKAMI. Tradiční masopustní veselí. Sraz maškar od 14.30 do 15.00 hodin Na Týně, průvod projde městem směrem k rovenskému náměstí a veselí vyvrcholí v sále radnice. S kapelou Masopustní úterý se bude možno veselit do pozdních hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE v „hasičárně“ v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* BEATA BOCEK. Vystoupení zajímavé česko-polské písničkářky. Zpívá většinou polsky, výjimečně i česky, francouzsky či švédsky. Za desku Ja tutaj mieszkam byla nominována na cenu Anděl v kategorii world music.
Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 100 Kč.
* HASIČSKÝ PLES v mašovské sokolovně začíná ve 20.00 hodin. Hrají Veselí pozůstalí, vstupné 100 Kč. Předprodej vstupenek je v restauraci na návsi od 29. ledna mimo pondělí mezi 18. a 20. hodinou. Srdečně zve Sbor dobrovolných hasičů Mašov.

Pondělí 8. – pátek 12. února
* ZIMNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S PONORKOU
(během jarních prázdnin). Denní program plný her, výletů a sportování. Určeno pro děti od 7 do 14 let. Program denně vždy od 8.00 do 16.00 hodin. Kapacita omezena na 25 účastníků.
Více na  www.zlutaponorka.turnov.cz

Pondělí 8. února
* SÝRIE 2010.
Cestopisná přednáška spojená s projekcí z této arabské země, která je v současnosti ohniskem války, bombardování a utrpení lidí. Přednáší cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum. Určeno pro obyvatele penzionu Výšinka a další zájemce z řad veřejnosti. Začátek ve 14.00 hodin. Pořad bude zopakován 24. února od 14.00 hodin v klubovně DD Pohoda.

Úterý 9. února
* ČTENÁŘSKÝ KLUB TURNOVSKÝ GRANÁTEK
. Pravidelná setkávání při nových knížkách, společném čtení, tvůrčím psaní, dramatizaci textu. Čtenářský klub vede Eva Kordová. Dětské oddělení knihovny od 14.00 hodin (probíhá každé úterý v měsíci).
n201602052230_vakci_17_016_rudis* JAROSLAV RUDIŠ. Do pořadu O literatuře si přijede v únoru s Petrem Vizinou a s návštěvníky povídat známý spisovatel. Turnovský rodák Jaroslav Rudiš vyrostl v Lomnici nad Popelkou, byl učitelem, DJ, manažerem punkové skupiny, hotelovým portýrem a naposledy novinářem v deníku Právo. Od roku 2006 je spisovatelem na volné noze. Je autorem románů Nebe pod Berlínem, Grandhotel, Potichu, Konec punku v Helsinkách a Národní třída. S výtvarníkem Jaromírem 99 vytvořil úspěšnou komiksovou trilogii Alois Nebel. Je spoluautorem několika českých a německých rozhlasových a divadelních her i filmových scénářů. Žije a pracuje mezi Českou republikou a Německem, píše česky i německy. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstupné volné.

Středa 10. února
* ČENĚK PAVLÍK.
Turnovský hudební večer obohatí houslový virtuos střední generace. Jako sólista i člen Guarneri trio Prague vystupoval téměř v šedesáti zemích světa na více než třech tisících koncertech. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Sobota 13. února
* CESTOPISY BIBLICKOU HISTORIÍ
. Záchrana na valech aneb turisté v utajení. Sborový dům Církve adventistů sedmého dne (Turnov, Nádražní 1130), začátek v 15.00 hodin. Starověké Jericho a život jeho obyvatel, jak je viděla Rechab, která ukryla ve svém domě hebrejské návštěvníky.
* HASIČSKÝ BÁL. Sbor dobrovolných hasičů Bukovina pořádá tradiční bál v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 14. února
* VELKÝ RODINNÝ KARNEVAL – MIMOŇOV
. Žlutá ponorka ve spolupráci s KC Střelnice vás zve na karneval do země žluťáků. Čekají vás hry, zábava a soutěže pro maličké, větší i rodiče. Začátek v 15.00 hodin, taneční rej potrvá do 17.00 hodin. Vstupné 50 Kč, maska 30 Kč (bez ohledu na věk). Velký sál KC Střelnice.
    
Úterý 16. února
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – OSTROV POHÁDEK.
Nad pohádkovými knížkami se setkáte s divadlem jednoho herce Korduly Liberec. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.
* PŘÍBĚHY 20. STOLETÍ – WORKSHOP. Kdo by neměl rád vyprávění o starých časech. Všichni si rádi poslechneme vzpomínky turnovských obyvatel na 20. století. Staly se i vám neobyčejné zážitky, o něž stojí za to se podělit? Čekáme na vás v Informačním centru pro mládež v knihovně A. Marka. Všemi příběhy se necháme inspirovat k účasti v celostátní soutěži Příběhy 20. století! Začátek v 16.00 hodin.
* GRUZIE. Cestovatelský klub s dobrodruhem Liborem Drahoňovským. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 70 Kč.
* SETKÁNÍ S BIOTRONIKEM TOMÁŠEM PFEIFFEREM proběhne od 18.00 hodin v Sokolovně ve Skálově ulici.

Středa 17. února
n201602052231_vakci_19_016_hotelovka* VALENTÝNSKÝ GASTRODEN.
Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola Turnov zve na výjimečnou akci v budově v Alešově ulici čp. 1723 (u nádraží). Na co všechno se můžete těšit? Na vykrajování ovoce a zeleniny, ukázky slavnostních tabulí, výstavu studených mís, flambování, míchání nápojů, ochutnávku kávy, zákusků a kanapek. Od 10.00 do 16.00 hodin. Žáci učebního oboru „Jemný mechanik (optik)“ budou tento den zájemcům čistit brýle a provádět drobné opravy.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v budově Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov ve ZBOROVSKÉ ULICI čp. 519 se bude konat v době od 9.00 do 17.00 hodin. Seznámit se budete moci se zde vyučovanými obory obchodní akademie, cestovní ruch a hotelnictví. Zvlášť zváni jsou žáci posledních ročníků základních škol s rodiči. Více informací o obou akcích na telefonním čísle 481 319 111 a www.ohsturnov.cz.
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Přijďte načerpat inspiraci, diskutovat o psaní. Klub je určen všem autorům od šestnácti let. Organizuje knihovnice Pavlína Skálová. Sálek knihovny A. Marka od 17.30 hodin.
n201602052230_vakci_18_016_uzel* RADIM UZEL. Pohovka. Hostem Josefa Klímy bude sexuolog Radim Uzel, který je známý jako popularizátor sexuologie. Hudební doprovod večera plného příjemného povídání na zajímavá témata zajistí tradičně Pavel Půta a Andy Seidl. Pohovka. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč.

Čtvrtek 18. února
* ZEPTEJ SE TÁTY.
Světová premiéra dramatizace posledního Balabánova románu Zeptej se táty, ve kterém autor píše o umírání a krásách života, ale ve skutečnosti se vyrovnává s úmrtím vlastního otce. Abonentní divadelní představení, volné vstupenky pro další zájemce. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.

Pátek 19. února
KLUB ČESKÝCH TURISTŮ
Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát téma Malta – o historii a památkách ostrova ve Středozemním moři. Promítá Ing. arch. Břetislav Malinovský.
* HASIČSKÝ PLES v Rovensku pod Troskami. Sál radnice od 20.00 hodin.

Sobota 20. února
* HONZA A ZAKLETÁ VÍLA
. Vezměte děti do divadla na opravdový zážitek z hrané pohádky. Divadlo Pohádka z Prahy v režii Tomáše Krauchera a Andrey Waidingerové. Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* DĚTSKÝ KARNEVAL. Sdružení dobrovolných hasičů pořádá tradiční dětský karneval v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 13.00 hodin.
* MAŠKARNÍ KARNEVAL v Sokolovně ve Vesci pod Kozákovem od 14.00 hodin pro děti a od 20.00 hodin pro dospělé.
* JAMBERI + AMNIS – koncert liberecké skupiny, která hraje folk-country a jako hosta si přiveze gothic-folkovou skupinu Amnis z Mladé Boleslavi. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 21. února
* DÍLNA KOŽENÁ, PONOŽKOVÁ A PUNČOCHOVÁ
. Děti si společně s rodiči zkusí vyrobit různé kožené výrobky pod vedením zkušeného mistra Ondřeje Hladíka. Dále si děti vyrobí s lektorkou Evou Šrajerovou Pajduláčky z ponožek a punčoch. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* BROĎANKA hraje k tanci a poslechu. KC Střelnice od 15.00 hodin. Vstupné 50 Kč.

Pondělí 22. února
* KOMIKSOVÁ ČTENÁŘSKÁ DÍLNA.
Odpolední seminář pro vyučující českého jazyka, výtvarné a mediální výchovy na základních školách a další zájemce o tuto tematiku. Stručná historie komiksu, komiksy pro dospělé i pro děti, užití komiksu v reklamě i vzdělávání. Nápady a náměty, jak s komiksem čtenáře seznámit, jak je aktivně vtáhnout či jak si zahrát komiksové divadlo. Lektorkou semináře je Mgr. Klára Smolíková (1974), spisovatelka dětských knih a scénáristka komiksů, zároveň zkušená lektorka. Základní škola Žižkova od 14.00 hodin.

Úterý 23. února
* KARNEVALOVÉ KLOBOUKY
. Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost všeho věku. Přijďte si s námi vytvořit originální pokrývku hlavy na právě vrcholící karnevalové období. Děti 20 Kč, dospělí 50 Kč. Dílna v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici od 14.00 do 18.00 hodin.
n201602052230_vakci_20_016_dlask* ZÁPISKY SEDLÁKA JOSEFA DLASKA. Poprvé v kompletní podobě vyšla tiskem kniha rukopisných zápisků sedláka Josefa Dlaska z Dolánek u Turnova. Tento historický poklad přiblíží editorka tohoto uceleného vydání Alžběta Kulíšková. Hudební doprovod Petr Kostka. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.
* KONCERT VE ŠKOLE: Alena Hübnerová – housle. V pořadí 36. díl cyklu, v němž se představí bývalá vyučující ZUŠ. Sál SUPŠ Turnov, Skálova ulice, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč, žáci ZUŠ zdarma.
* NEJLEPŠÍ SPORTOVEC MĚSTA TURNOVA 2015. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety o Nejlepšího sportovce roku v kategoriích: nejlepší sportovec, družstvo mládeže, družstvo dospělých, nejlepší trenér, naděje do 14 let, naděje do 18 let, sportovní akce. Tradiční součástí ankety je také „Zápis do zlaté knihy turnovského sportu“. Nejen porota vybírá nejlepší sportovce, tuto možnost máte i vy jako široká veřejnost. Hlasujte pro své favority v kategorii „Cena veřejnosti“ na webových stránkách www.turnovskovakci.cz. Velký sál KC Střelnice od 18.00 hodin.
* TRAVESTI SHOW ILUZE. Představení pražské travesti formace Hanky Panky. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné 220 Kč.

Čtvrtek 25. února
* LADISLAV A VALERIAN KAROUŠKOVI
. Výběr z tvorby. Ladislav i Valerian se narodili v Turnově, oba absolvovali turnovskou šperkařskou školu a akademii v Praze, oba se věnovali horolezectví, takže se do rodného města a kraje nevraceli jen za uměleckou inspirací, ale také za skálami a množstvím přátel mezi horolezci i umělci. Patřili k výtvarné skupině Makarská 57 (také další členové skupiny, Josef Jíra, Jiří Rada a Jiří Malý, byli křtěni Jizerou) a výrazně se zapsali do dějin českého moderního umění. Muzeum Českého ráje, slavnostní zahájení v 16.30 hodin. Výstava potrvá do 1. května.

Čtvrtek 25. až neděle 28. února
n201602041925_vakci_16_016_mk* MODRÝ KOCOUR 2016.
Divadelní přehlídka, letos v nové organizační podobě. Program přineseme v samostatném článku.

Pátek 26. února
* STRAKONICKÝ DUDÁK.
Divadelní představení v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 18.00 hodin. Hraje Divadelní spolek J. K. Tyla z Lomnice nad Popelkou. Vstupné 70 Kč.
* HASIČSKÝ PLES SDH BŘEHY v Ploukonicích na sále u Loudů. K tanci a poslechu hrají Veselí pozůstalí. Začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč, předtančení, tombola. Info a rezervace na tel. 776 759 568.

Sobota 27. února
* CESTOPISY BIBLICKOU HISTORIÍ.
V době, kdy se chodilo pěšky, ukázal cestu mezi hvězdy. Sborový dům Církve adventistů sedmého dne (Turnov, Nádražní 1130), začátek v 15.00 hodin. I v době na počátku našeho letopočtu nikdo nevěděl, jak budeme žít v roce 2016, ale Ježíš Nazaretský již věděl, jaké budou naše problémy. Autentické snímky z míst kde žil a chodil.  

Úterý 1. března
* JOSEF FOUSEK
– svérázný básník, písničkář a humorista. Do povědomí veřejnosti zapsal jako dlouholetý člen divadla Semafor a divadla Jiřího Grossmanna, kde účinkoval až do roku 1998. Od té doby vystupuje v Česku i v zahraničí se svými recitály Nemám čas lhát a Bez náhubku a pravidelně ho slýcháme i na vlnách Českého rozhlasu Praha v pořadu nedělní Dobré jitro. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 110 Kč, na místě 150 Kč.

PŘIPRAVUJE SE

* HOME CREDIT ARENA LIBEREC: 90’s explosion – Twenty4Seven, Pharao atd. – 11. března od 20.00 hodin.
* 90’s explosion je unikátní projekt, ve kterém vystupují umělci z 90. let. Poprvé v Liberci! V rámci večera vystoupí takové legendy, jako Twenty 4 Seven, Pharao či Captain Hollywood Project.  Vstupenky na tuto ojedinělou akci zakoupíte v síti Ticketpro za 490 Kč v předprodeji na stání i sezení, nebo na místě v den akce za 590 Kč.
Twenty 4 Seven – https://youtu.be/j_x1QZB65lI
Prahao –  https://youtu.be/UOPoFDAtIN4
Captain Hollywood Project – https://youtu.be/s6osTxE7wiA

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.