SPORTOVNÍ SERVIS: OD ATLETIKY PŘES HÁZENOU PO FOTBAL

0

Turnovští atleti AC Syner i letos hájí barvy Českého ráje v nejvyšší národní soutěži – extralize. V přehledu přinášíme termíny jednotlivých soutěžních kol. Naplno jarními zápasy žije tým turnovských házenkářek, v pátek 18. května se také představí v domácím zápase. V závěru přehledu přinášíme tentokrát stručnější fotbalový výčet. V něm zaujmou především výsledky ohrožených týmů. Dařilo se v krajském přeboru týmu FK Pěnčín-Turnov B a Rovensku pod Troskami v I. B třídě. Oba týmy se „odlepily“ zde dna tabulky a spějí k záchraně ve svých soutěžích.

ATLETIKA
* AC SYNER TURNOV: ATLETICKÁ EXTRALIGA 2012
Vedoucí družstva Jaromír Dědeček st. vítá pro letošní sezonu nové posily týmu – sprintera Adama Zikmunda z Jičína a vrátivšího se vrhače, převážně kladiváře Jana Formáčka.
Body se opět, stejně jako v předchozí sezoně, počítají podle tzv. „Maďarských tabulek“, ale boduje pouze prvních 10 závodníků, což má zamezit výkonnostnímu úpadku soutěže, kdy se na jednotlivé disciplíny stavěli i méně kvalitní závodníci s tím, že získají aspoň nějaký ten bod.
Stejně jako vloni je první kolo společné pro všechny týmy v soutěži, odehraje se v Kladně 2. června. Druhé kolo bude součtem mistrovství republiky na dráze – běžci již měli příležitost zúčastnit se závodu 5. května v Hradci Králové, kde se běželo 10 km. Samotné mistrovství České republiky jednotlivců se koná 16. – 17. července ve Vyškově. Poslední třetí kolo bude součtem mítinků: 8. května – Olomouc, 5. června – Praga Academica, 21. června – Pražské Memoriály, 18. srpna – Velká cena v Novém Městě nad Metují, 21. srpna – Velká cena v Táboře, 26. srpna – Pardubický mítink v Pardubicích.
(Zdroj: TZ AC Syner)

HÁZENÁ
* Přebor Prahy, ženy:
V neděli 13. května zajíždělo turnovské házenkářské družstvo žen ke dvěma zápasům do Prahy.
TJ Turnov – TJ Radlice 17:12 (11:6). Turnovské házenkářky se hned v první minutě dostaly do vedení, ale do 11. minuty skórovaly jen soupeřky z Radlic. Ty si pak držely vedení až do 17. minuty, kdy se podařilo hostujícím hráčkám vyrovnat na 4:4. Ve 24. minutě vedl celek z Turnova 7:5 a do konce prvního poločasu dokázal své vedení navýšit na 11:6.
Do druhého poločasu nastoupila do brány radlických Lucie Průchová, která turnovské házenkářky svými zákroky potrápila. Turnovankám se opravdu nedařilo a do 53. minuty stáhly „hostující“ házenkářky na 12:11 pro házenkářky z Turnova. Pražské hráčky a jejich fanoušci byli „na koni“ a není se čemu divit, protože turnovské družstvo hrálo opravdu špatně. Vítězství si však nechtělo nechat vzít – hráčky bojovaly a stále se dařilo držet nepatrné vedení. S přibývajícími minutami, kdy se podařilo zpřesnit střelbu a dalšími góly v radlické bráně pražským fanouškům i hráčkám mizely úsměvy z tváře a přestávaly i nepříjemné narážky na výkon turnovských. Druhý poločas skončil sice herně 6:6, ale díky poločasovému vedení získaly Turnovanky za vítězství 2 body! 
Sestava (branky): V. Horáčková, B. Kučerová – R. Kohoutová (4), A. Koubková (3), I. Tichá (3), Š. Gahlerová (2), J. Nalezencová (2), V. Ševrová (2/1), R. Bakešová (1), D. Aissi, L. Ševrová, A. Vališová, L. Víšková.
* TJ Sokol Vršovice  – TJ Turnov 16:21 (9:13). Druhé utkání bylo herně i střelecky do 13. minuty vyrovnané – 5:5. Do 16. minuty se domácí hráčky dostaly do dvoubrankového vedení, ale od 19. do 23. minuty skórovaly hráčky z Turnova a strhly vedení na svoji stranu 9:7. Nicméně ale po jejich chybách bylo opět srovnáno – 9:9. V posledních pěti minutách dávaly góly pouze hráčky hostujícího celku a zaslouženě vyhrály poločas 13:9. Ve druhém poločase turnovské hráčky vedly v 56. minutě dokonce o 7 branek, ale do konce zápasu skórovaly domácí, takže byl brakový rozdíl „pouze“ o pět branek.
Sestava (branky): V. Horáčková, B. Kučerová – L. Ševrová (5/4), Š. Gahlerová (3), A. Koubková (3), J. Nalezencová (3), R. Kohoutová (2), V. Ševrová (2), A. Vališová (2), L. Víšková (1), R. Bakešová, I. Tichá.
Turnovský celek má odehráno nejvíce utkání a díky tomu je v současné době na prvním místě tabulky Přeboru Prahy. Již v pátek 18. května nastoupí Turnovanky na domácí palubovce ve sportovní hale ve Skálově ul. v 19.45 hod. proti hráčkám SK Praha 4.       
Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

* HÁZENKÁŘSKÝ TURNAJ V PLZNI. Memoriál Karla Šulce v Plzni je největší turnaj pro nejmenší házenkářky. Hraje se v kategoriích: Přípravka (hráčky narozené 2004 a mladší), Minižačky 4+1 (narozené 2002 a mladší), Minižačky 6+1 (2001 a mladší) a Mladší žačky (1999 a mladší). Turnaj se koná tradičně vždy druhý květnový víkend. Velkou výhodou turnaje je, že vše je pohromadě – hraje se na několika hřištích ve sportovním areálu 31. ZŠ Plzeň (letos to bylo premiérově na nově upravených hřištích s umělým povrchem a umělou trávou) a také v hale 31. ZŠ. 
Letošního XXI. ročníku se zúčastnil rekordní počet 61 družstev. Turnovský tým byl složený ze sedmi minižaček (hráčky narozené v r. 2001) a sedmi mladších žaček (naroz. v r. 2000) – bojoval v kategorii mladších žákyň, kam bylo přihlášeno dalších 19 celků.
Na turnaji sbíraly malé turnovské házenkářky další zkušenosti. Je co zlepšovat. Nejedná se jen o obranou fázi, kdy je potřeba být „rychlejší na nohou“ a vzájemně si pomáhat, ale hlavně ve fázi útočné, kdy je potřeba zrychlit přechody do útoku, náběhy, uvolňování a zpřesnit střelbu. Turnovské družstvo na tomto turnaji obsadilo 19. místo.   
Výsledky:
TJ Turnov – Spartak Ústí nad Labem 4:18, DHC Plzeň A 2:24, Sokol Písek 1:16, HK Veselí nad Moravou B 11:9, DHC Slavia Praha, 2:24, Lokomotiva Cheb 3:8, Astra Praha A 5:12, Sokol Praha Vršovice 6:9, SKH Velká nad Veličkou 1:16 (neproměněno 6 trestných hodů), Astra Praha B 4:8 (trenér „posílil“ hráčkami z „áčka“), DHK Baník Most 2:7 (5 neproměněných 7m hodů!).
Sestava (braky): Brankářka T. Duchoňová, kterou z důvodu zdravotních problémů střídala v bráně N. Jurenková, V. Hrdinová (6) – byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnovského družstva, V. Víšková (6), K. Brožová (5), B. Demová (5), A. Hrancová (5), Ž. Palounková (4), B. Hájková (3), L. Nosková (3), N. Sojková (3), N. Jurenková (1), E. Berndtová, P. Marková, K. Phamová.
Turnaj je o dětech a pro děti. Tomu odpovídal i bohatý doprovodný program – různé soutěže, skákací hrad, diskotéka… Zpestřením bylo také utkání trenérů a rozhodčích.
Trenérka: Soňa Hušková, vedoucí družstva Vl. Ševrová

FOTBALOVÝ VÍKEND V ČÍSLECH
Z technických důvodů uvádíme tentokrát pouze stručný přehled víkendových výsledků našich zástupců v divizních a krajských soutěžích.
 
DIVIZE C
* FK Pěnčín-Turnov – Trutnov 1:1 (1:1),
25. kolo. Turnovští divizní fotbalisté hráli na hřišti posledního Trutnova, odkud přivezli bod za remízu. FK Pěnčín-Turnov si díky tomu podržel 11. příčku mistrovské tabulky.
Další duely tohoto kola přinesly tyto výsledky:
Nový Bydžov – Hradec Králové B 0:3, Pardubice B – Polepy 2:0, Jablonec B – Velim 0:1, Admira – Nová Paka 2:4, Ústí n. O. – Mšeno 2:2, Kolín – Převýšiv 4:2, Náchod – Dvůr Králové 5:3.

KRAJSKÝ PŘEBOR
* FK Sedmihorky – Jablonec nad Jizerou 2:1 (2:0).
FK Sedmihorky přivítal ve svém přírodním sportovním areálu další celek z Pojizeří, a to Jabloneček. Po dobrém kolektivním výkonu si Karlovičtí výhrou 2:1 upevnili stříbrnou pozici v nejvyšší krajské soutěži.
* FK Pěnčín-Turnov B – FC Pěnčín 3:0 (1:0). Zcela opačné pocity panují v rezervě divizního FK Pěnčín-Turnov. Z úplného dna žebříčku se Pěnčínští poprali o důležité body s Pěnčínem. Díky posilám z áčka si tým připsal kýžené body v rámci záchranářského úsilí a ze dna tabulky odskočil na 12. příčku tabulky.
Ostatní výsledky: Hrádek – Višňová 2:2, Košťálov – VTJ Rapid 0:4, Č. Lípa B – Doksy 1:2, Ž. Brod – Semily 1:1, Desná – N. Bor 3:3.

I. A třída
* Mírová pod Kozákovem – Skalice 3:2 (2:1).
Mírová vyrazila v nedělním dopoledni na půdu exdivizní první Skalice. Po vyrovnaném průběhu nakonec v utkání zástupci Českého ráje nebodovali, což mělo za následek sestup na 9. místo v tabulce.
Ostatní výsledky: Kr. Studánka – Cvikov 0:0, Bozkov – Doubí 2:4, Hejnice – V. Hamry 5:2, Vratislavice – Frýdlant 2:3, Mimoň – Jilemnice 2:2, Lomnice – Stráž 3:2.
  
I. B třída
* Zásada – Malá Skála 1:0.
V Malé Skále stále ještě žije teoretická naděje na případný postup, který však notně zkomplikoval přístup některých hráčů kádru a rozporuplné výkonů krajských arbitrů. V Zásadě se nicméně bodovat nepodařilo, tým je aktuálně až na 4. místě tabulky.
* Rovensko pod Troskami – Rokytnice 2:0. Na druhém pólu tabulky této třídy bojuje o své místo na slunci Rovensko pod Troskami. To na svém hřišti přivítalo horaly z Rokytnice n. J., díky vítězství se tým odrazil od dna tabulky na 11. příčku.
Ostatní výsledky: Harrachov – Ž. Brod B 7:1, Mšeno B – Plavy 1:3, H. Branná – Držkov 1:2, Ruprechtice – Víchová 8:0, Lučany – volno!

Související články (celkem 21)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.