HONIČKA ČESKÝ RÁJEM JAKO V AKČNÍM FILMU

0

Policisté se na Turnovsku o uplynulém víkendu opravdu nenudili. Dvě vážné dopravní nehody a honička silnicemi Českého ráje jako v akčním filmu. „Policie měla na sobotu na trase Turnov – Hradec Králové vyhlášenou dopravní akci, která směřovala na motorkáře. Množí se nám případy jízd bez poznávací značky, moderní je jezdit se značkou různě zakrytou nebo se značkou z jiného motocyklu,“ uvedl komisař Milan Čermák, vedoucí Dopravního inspektorátu Okresního ředitelství policie v Semilech.

A právě při návratu z této dopravní akce policisté zjistili, že jim projel muž na motorce bez poznávací značky. Začala honička, do které se nakonec zapojily tři policejní vozy. Policisté dotyčného pronásledovali až na Sobotecko a zase zpátky k Turnovu. Tady, na jedné z příjezdových komunikací do města, vznikl improvizovaný policejní zátaras ze dvou služebních aut. K němu ale uprchlík nedojel, využil horizontu nad stoupáním a pronásledovatelům unikl na boční polní cestu. Akce skončila nezdarem, podle komisaře Čermáka má ale policie dostatek poznatků k tomu, aby byl motorkář dopaden. Co mu hrozí? V případě, že bude mít řidičský průkaz s osvědčením pro motocykly, bude jízda bez espézetky kvalifikována jako přestupek s pokutou od pěti do deseti tisíc korun a zákazem řízení na půl roku až rok. Když dotyčný řidičák mít bude, ale ne na motocykly, tak už je výše pokuty od 25 do 50 tisíc a jeden až dva roky zákazu řízení. Nejhůř je to v případě, že muž nebude mít řidičák vůbec. To je dnes podle nových pravidel trestný čin – hrozí až třeba rok vězení, zákaz řízení na 10 let a zákon dokonce umožňuje i za jistých okolností věc, kterou byl čin spáchán, zabavit!

n200706111457_zap_146_07_nehodaRušný byl také sobotní večer, kdy kolem 21. hodiny došlo k vážné dopravní nehodě v Borku. Řidička Škody Octavia jela od Jičína a prý ji přes cestu přeběhl pes, chtěla se mu vyhnout, strhla řízení a skončila na střeše v příkopu. Nic se jí nestalo, což vzhledem k tomu, jak to na místě nehody vypadalo, je malý zázrak. Však se také na místo sjelo snad devět zásahových aut od hasičů po speciální vyprošťovací vozidlo. Škoda se vyšplhá na víc než 300 tisíc, dechová zkouška byla u řidičky negativní.


n200706111457_zap_147_07_kacanovyK další nehodě došlo v neděli 10. června kolem páté hodiny ranní v Kacanovech nedaleko penzionu Králíček. Forman tu čelně narazil do stromu, zraněného muže a ženu museli vyprošťovat hasiči za použití speciální techniky. I tady je malým zázrakem, že oba cestující ve vozidle utrpěli pouze středně těžká zranění.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.