TITULEM „ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011“ SE PYŠNÍ HNED DVĚ ŠKOLY

0

Školou roku Libereckého kraje 2011 jsou hned dvě školy, a to Střední zdravotnická škola Turnov a Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec. Ocenění a symbolický šek předal ředitelům obou škol náměstek hejtmana Radek Cikl při společenském večeru v pátek 21. října konaném v rámci veletrhu vzdělávání a pracovních příležitosti EDUCA 2011 MYJOB v liberecké Tipsport aréně.


„Jedná se o nultý ročník. Chceme založit tradici a titul ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE udělovat každý rok. Věřím, že to napomůže dalšímu zvyšování kvality vzdělávání na našich středních školách,“
řekl náměstek hejtmana Radek Cikl.

Hodnoceno bylo všech 37 středních škol a učilišť zřizovaných Libereckým krajem. Hodnocení škol probíhalo podle osmi hlavních kritérií, která byla schválena Radou Libereckého kraje a následně zveřejněna. Mezi kritérii nechyběly podmínky pro vzdělávání, ekonomické ukazatele, účast žáků a jejich případné úspěchy na různých odborných soutěžích apod.
 
Obě vítězné školy získaly stejný počet bodů, proto resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje přistoupil k možnosti vyhlášení a finančnímu ocenění obou škol. Kromě prestižního ocenění totiž získala každá ze škol finanční odměnu ve výši 300 tisíc Kč.
 
Ocenění z rukou náměstka Cikla převzali ředitelka Střední zdravotnické školy Turnov Lenka Nováková a ředitel Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a VOŠ Liberec Josef Šorm.
V rámci společenského večera byla také předána ocenění vystavovatelům veletrhu vzdělávání a pracovních příležitosti EDUCA 2011 MYJOB. Ocenění za nejlepší expozici v kategorii škol získala Střední integrovaná škola ve Vysokém nad Jizerou a mezi firmami byla nejlepší expozice firmy provozující internetový portál Liberec mě baví.
 
S penězi mohou školy naložit dle svého, ředitelka Nováková přiznala, že byla z vítězství příjemně zaskočena, peníze budou využity určitě smysluplně. Ocenění pro turnovskou školu přišlo v době, kdy si připomíná 50. výročí od přesídlení z Vrchlabí do Turnova. Zde má škola výborné výsledky i renomé. Letos zde mj. uvedli v život počítačový projekt, díky kterému se studenti ještě ve škole seznamují s nemocničními informačními systémy a jsou tak daleko lépe připraveni pro své pracovní zařazení. Už při nedávné návštěvě ministra zdravotnictví Hegera ředitelka školy připomněla, že škola má také vynikající studijní výsledky. O tom nejlépe svědčí skutečnost, že pouze tři studenti nezvládli na jaře státní maturitu…

(Zdroj: Květa Šírová, oddělení tiskové a vnějších vztahů, Liberecký kraj, kveta.sirova@kraj-lbc.cz )

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.