OSLAVY 50. VÝROČÍ ZALOŽENÍ STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY V TURNOVĚ ZAHÁJÍ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ

0

Střední zdravotnická škola začala působit v padesátých letech minulého století ve Vrchlabí. Po územní reorganizaci a vzniku nových okresů škola tohoto typu neexistovala v okrese Semily, ale v okrese Trutnov byly dvě. Záměrem ministerstva bylo přemístění jedné zdravotnické školy buď do Lomnice nad Popelkou, Jičína, anebo do Turnova. Protože turnovská nemocnice se čtyřmi základními primariáty plně vyhovovala potřebám výuky žákyň, došlo v roce 1961 o prázdninách k jejímu přemístění do Turnova.

Velký zlom v padesátileté historii školy nastal na počátku 80. let. V rámci tzv. „rozvojové pomoci“ se podařilo tehdejšímu řediteli Karlu Guznarovi zahájit ve stísněných prostorách školy v roce 1981 studium zahraničních studentů. Díky vzdělávání zahraničních studentů přišly do Turnova finanční prostředky na stavbu nové školy a později i domova mládeže v sousedství městské nemocnice. Slavnostní zahájení výuky v nové budově školy je datováno k 1. prosinci 1984, o rok později byl zprovozněn domov mládeže. Za dobu padesátileté existence Střední zdravotnická škola v Turnově vyprovodila do zdravotnické praxe nebo připravila k dalšímu studiu 2450 absolventek a absolventů.

Oslavy 50. výročí existence školy zahájí návštěvou ministr zdravotnictví Leoš Heger. Ten do školy přijede v rámci návštěvy Libereckého kraje v úterý 11. října. Po příjezdu v 9.00 hodin bude přivítán vedením školy a od 9.20 do 10.00 chce diskutovat se žáky 3. a 4. ročníku o problematice zdravotnické reformy.

HLAVNÍ ČÁST OSLAV SE USKUTEČNÍ OD 13. DO 15. ŘÍJNA. PODROBNÝ PROGRAM:
* Čtvrtek 13. října – STOPY ČASU, setkání nad historií školy. Součástí ohlédnutí do minulosti bude prohlížení dobových fotografií, vzpomínky pamětníků, prezentace současného vzdělávacího projektu školy a malé občerstvení. Domov mládeže SZŠ Turnov, ul. 28 října 1872, začátek v 18.00 hodin.

* Pátek 14. října – v 11.00 hodin začíná slavnostní setkání pedagogického sboru školy s představiteli Libereckého kraje, města Turnova a sociálních partnerů školy, následuje prohlídka školy a domova mládeže, ukázka činnosti žáků ad. Od 19.00 hodin se v turnovském kostele P. Marie uskuteční slavnostní koncert Filharmonického orchestru České Budějovice (dirigent David Švec), zazní skladby A. Vivaldiho a W. A. Mozarta . Vstupné 100 Kč, prodej vstupenek hodinu před začátkem v místě konání koncertu.

* Sobota 15. října – od 10.00 do 15.00 hodin proběhne den otevřených dveří v areálu školy a současně také setkání bývalých a současných pracovníků školy a studentů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.