LIDÉ ZLODĚJŮM AUTA PŘÍMO NABÍZEJÍ

0

Policisté evidují případy vloupání do motorových vozidel či jejich odcizení z turnovských ulic Fučíkovy, Boženy Němcové a Bedřicha Smetany, či na Všeni, všude vesměs v ulicích ve vilových čtvrtích, někdy i hůře osvětlených. Podle velitele turnovských policistů Milana Drahoňovského někdy lidé zlodějům auta přímo nabízejí. Přestože mají zahrady a garáže, parkují raději venku na ulici, protože je to pro ně pohodlnější. „Je třeba počítat s tím, že čím více město monitorují bezpečnostní kamery, zatlačují trestnou činnost do míst, kam nevidí,“ přiblížil Drahoňovský.

Vrcholem je příhoda, kterou sdělil velitel turnovských strážníků Luboš Trucka. V poslední době při noční kontrole v okrajových čtvrtích strážníci narazili hned na tři vozidla s klíčky v zapalování, jednou dokonce s klíčky ve dveřích. „Na auta s klíčky v zapalování jsme dali botičku, aby s nimi zloději nemohli odjet. Auto s klíčky ve dveřích jsme zamkli a dovezli je majiteli ráno před šestou,“ uvedl Trucka.

Mezi další závažné případy policisté řadí nedávné přepadení benzinové stanice v Tatobitech, kde pachatel zbraní ohrožoval obsluhu. Odnesl si tržbu ve výši 35 tisíc Kč, k újmě na zdraví nedošlo. Šlo už o několikáté přepadení této čerpací stanice v posledních letech.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.