VRÁNA SEDÁ K VRÁNĚ, PŘEPEŘE MAJÍ STŘELCE I V BRÁNĚ!

0

Turnov v náchodské lázeňské čtvrti potvrdil roli favorita. V přeboru Karlovice utekly hrobníkovi z lopaty za pět minut dvanáct. Po přepeřských gólmanech Koudelkovi a Kumprechtovi se při svém krátkém střídání gólově trefil i jejich kolega mezi tyčemi Honza Vrabec! Rovensko nedokázalo zúročit početní převahu. Jenišovice dostaly v Břízkách od svého pronásledovatele pěknou nakládačku. Jejich bengo však v derby porazilo Skalu. Na Semilsku rozstřílel přepeřskou rezervu pěti góly Čokina! Mírová a Rove B pukly na horách, z našich v soutěži obstály díky dvěma trefám Cimbála jenom Tatobity.

* FK Náchod – FK Turnov 1:4 (0:1). Branky 68. a 86. Horák, 38. Novotný, 71. Petrlák, rozhodčí Opočenský, ŽK 5:2, diváků 120. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý – Havel (90. Svoboda), Beníšek (63. Dlouhý), Petrlák, Benek, Cigánek (90. Drahovzal) – Horák.
Papírové předpoklady se v Bělovsi stoprocentně naplnily a Turnovští ze hřiště posledního celku importovali všechny tři mistrovské body, co byly ve hře. „Náchod má mladý a perspektivní tým, který je na tom líp směrem dopředu. Byl to zápas o první brance, a tu jsme opravdu dali,“ vypíchnul klíčový moment zápasu turnovský bek Jirka Šimek. Na mysli měl 38. minutu, v níž se po standardní situaci v šestnáctce domácích nejlépe zorientoval vysunutý stoper Novotný a rozmnožil své střelecké portfolio. V další, neméně důležité situaci hrál hlavní roli právě Šimek, který nádherně našel Horáka a ten zvýšil na klidnější rozdíl dvou branek. Hostitelé totiž bojovali a dostávali se i do nebezpečných zakončení. Jednou jim radost zkazil pohotovým zákrokem Hyka, v dalších náchodští mladíci dopláceli na svou nezkušenost. Přesto se jim v 73. minutě podařilo vstřelit kontaktní gól Vaněčkem.
Jenomže Turnovští už mají v divizi toho odkopáno přece jen víc, a teď se realizačnímu týmu navíc povedlo přivést talentovaného fotbalistu Petrláka. Karlovický tahoun se v 71. minutě blýsknul chytrým lobem přes náchodského gólmana Hladíka, a o dělení bodů bylo prakticky rozhodnuto. Zasloužené vítězství modrobílých korunoval ještě pár minut před koncem svým druhým gólem, tentokrát hlavou útočný hrot Horák.

Ostatní výsledky: Trutnov – Kolín 1:2, Živanice – Př. Kopanina 4:0, Kratonohy – V. Mýto 2:1, Pardubice B – Letohrad 1:2, Čáslav – Ostrá 2:1np, Ústí – Dvůr Králové 1:0, K. Hora – Chrastava 2:3.

16. F. K. Náchod 23 2 4 17 27:69 12

* FK Sedmihorky – SK Semily 2:1 (0:0). Branky 87. D. Škréta, 90+2. M. Marek, rozhodčí Frýda, ŽK 2:5, diváků 100. Sestava: Martin Špína – Drahoňovský (66. D. Škréta), M. Marek, Čermák, Feurich – Ložek (59. Kroupa), Pařízek, Kodr, Vaníček – Beneš, Vitkovič (72. J. Marek).
Ve finále vyrovnané sousedské derby mělo dramatické vyústění, které přineslo obrovskou kliku Sedmihorkám. „Zápas jsme si zkomplikovali naprosto sami. V prvním poločase jsme nastřelili tyč a břevno, jednou vyhlavičkoval obránce sympaticky hrajících Semil míč z brankové čáry až na poslední chvíli,“ přiblížil fotbalovou rozbušku duelu Míra Kobrle, vedoucí domácího mužstva. Hráči FKS pak od 63. minuty dokonce prohrávali brankou svého bývalého hráče Zonygy (43!), který potrestal nedorozumění v zadních řadách soupeře, na jehož úspěch by si v tu chvíli asi už nikdo nevsadil. Ale karlovické mladé pušky dokázaly, že fotbal už přece jen pár neděl hrají. Jejich nezměrná vůle o otočení výsledku byla v 87. minutě korunována vyrovnáním střídajícího Dana Škréty, který to parádně trefil křížem, a co víc, v nastaveném čase se po centru prosadil hlavou střelec klíčových branek zadák Michal Marek, takže povinné body zůstaly doma!

Ostatní výsledky: B. Kostel – Č. Lípa 1:5, Skalice – Hrádek 2:4, Doksy – V. Hamry 1:3, Mšeno – Ž. Brod 6:0, Bozkov – Lomnice 9:2, Frýdlant – Višňová 1:4.

I. A TŘÍDA

* FK Košťálov – FK Přepeře 2:4 (0:1). Branky 1. Peškar, 77. Ježek, 87. Nesvadba, 90+1. Vrabec, rozhodčí Ouředník, ŽK 0:1, diváků 100. Sestava: Koudelka – Kvapil, Vokáček, Nesvadba, Bína – Vlach, Abrhám, Peškar, Horáček – Ježek, Martínek (89. Vrabec).
Na lavici jenom s náhradním gólmanem Vrabcem odjel suverén soutěže dobývat košťálovskou tvrz. Její obránce zaskočil hned v 1. minutě Peškar. „Byl to docela fofr a hosté pak spálili asi pět dalších tutovek, a tak jsem si říkal, že by je to v závěru mohlo mrzet,“ doufal v úspěch po prvním poločasu prezident Košťálova Leoš Moravec. A nebyl dalek od pravdy. V 68. minutě vyrovnal domácí Cerman a nečekaná zápletka byla tady. Rozplést se ji pokusil po deseti minutách přepeřský šuter Ježek, ale domácí nehodili flintu do žita a znovu vyrovnali svým nejzkušenějším hráčem Karlem Janatou. O rozpoložení obou týmů pak mnohé napověděla závěrečná pětiminutovka. V ní exligista Nesvadba nejenže překonáním stopera Klazara v kleci domácích vrátil Přepeřím vedení, ale do pole střídající brankář Vrabec uletěl všem na vlnách euforie a po chvilce na hrací ploše v nastaveném čase dokonce výhru černobílých barev svou gólovou hitparádou kola ještě podtrhnul!

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – Hejnice 1:1 (1:0). Branky 45. Bangha, rozhodčí Hron, ŽK 2:3, ČK 0:1, diváků 100. Sestava: Prokopec – Kočí, Bakeš, Vítek (72. Koudelka), Valentín – Krejčík, Bangha, J. Mencl, Němec – L. Malý, Koubek.
Po cvikovských hodech přišel opět půst a domácí se na bod s třetím mančaftem tabulky dost nadřeli. Byť první dějství rozhodl chvíli před poločasovým hvizdem Bangha, druhé příliš pohledného fotbalu nenabídlo. Vzruch tak přinesla 57. minuta, v níž Koubek fauloval hejnického Matěchu, tomu na pomoc přispěchal v roli Zora mstitele Pavel Neumann a Roveňáka udeřil do hrudníku. Sudí Hron byl nekompromisní a tasil červenou kartu! Početní převaha jednoho muže však výhodu domácím nepřinesla, naopak! V 72. minutě po nešťastném míčovém biliáru v rovenské defenzívě vydoloval malou náplast na vyloučení bratra Daniel Neumann a semknuté šiky Hejnic, toužící postoupit zpátky o soutěž výš, už plusový bodík ubojovaly. „Byli jsme o něco málo lepší, ale náš jednogólový náskok vymazala smolná haluz v podání hostů,“ glosoval nerozhodný výsledek rovenský halv Krejčík.

Ostatní výsledky: V. Hamry B – Kr. Studánka 3:1, Doubí – Desná 3:2, VTJ Rapid – Stráž p. R. 1:1, Ruprechtice – Cvikov 4:4, Rynoltice – Stráž n. N. 7:1.

I. B TŘÍDA

* Jiskra Mšeno B – FC ATAX Jenišovice 7:1 (5:0). Branka 80. Holý, rozhodčí Lopuszynski, ŽK 4:4, diváků 50. Sestava: Cejnar – Holý, Bubák (46. Hradecký), Vích, Holeček – Poláček, Bernard, Kalousek (25. Žák), V. Hurt – Žabokrtský, Vavřich.
Vedoucí celek se na umělce u jablonecké přehrady představil bez obou Randáků, za to s navrátilci do sestavy Holečkem, Poláčkem a Žabokrtským. Svému jedinému pronásledovateli vzdorovali jeho hráči až do 25. minuty, než Cejnara jako první „otevřel“ Veselouš. Ještě než se zaskočený ATAX stačil vzpamatovat, přišla pekelná ani ne pětiminutovka, v níž se domácí v rozmezí 30. a 34. minutě radovali hned třikrát, a vzali tak hostům poslední zbytky větru ze zplihlých plachet. Poločasový účet podtrhnul ještě ve 42. minutě mšenský Hartman, takže jenišovický kouč Randák z tohohle „bůra“ radost určitě neměl. Důrazná přestávková promluva v kabině sic přinesla mírné zlepšení, a skóre v druhé části hry nebylo tak děsivé, nicméně na vysoké prohře už nic nezměnil ani čestný úspěch Holého deset minut před koncem.

* Dynamo Holany – TJ Sokol Pěnčín 1:1 (0:0). Branka 66. J. Škréta, rozhodčí Kořínek, ŽK 4:1, diváků 70. Sestava: Semenský – M. Kratochvíl, Šteffan, Šafář, Žďárský – M. Kotrman, J. Škréta, Zdražil, Jaček – Bárta, Matějíček (63. Šerpán).
Bez dvou v derby s ATAXem vykartovaných plejerů a zraněné opory Mendlíka musel kouč Kotrman lepit sestavu, jak se dalo z povolaných záloh, takže bod z venku se dá považovat za úspěch, i když… „I v okleštěné sestavě jsme domácí přehrávali, a kdyby Jaček naložil se svými dvěma tutovkami, jak měl, mohlo to být veselejší,“ bral to s nadhledem pěnčínský trenér Kotrman. Jeho svěřenci trpělivě čekali na úspěch, který přišel v 66. minutě, v podání kapitána J. Škréty. Dynamo hrozilo především z dlouhých autů, ale o gól se museli postarat zase sokolové, jmenovitě Šteffan už po dvou minutách! Do té doby dobře chytající Semenský neuváženě vyběhnul, a jeho spoluhráč stejně jako Jaček minulý týden jej hlavou překonal!? Rozhodnout se mohlo ještě v poslední minutě, ale Bárta zblízka poslal míč vysoko nad bránu Holan a první remíza Pěnčína v letošním ročníku byla na světě.

Ostatní výsledky: Doksy B – Hodkovice 4:2, Frýdlant B – Kamenice 0:2, Osečná – Rozstání 0:0, Jablonné – Mimoň 0:2.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* OP Jablonecko-nadstavba-A: Jenišovice B – M. Skála 1:0 (0:0) Žák, Janov – Zásada 3:3, Rychnov – Mšeno C 2:3, Držkov B – Ž. Brod B 1:4, Tanvald – volno.

9. Držkov B 18 8 1 9 43:58 25

* Nadstavba-B: Kokonín B – Radčice 2:7, Hodkovice B – Jos. Důl 2:1, Smržovka B – N. Ves 2:3, Plavy B – Kořenov 1:1.

17. Smržovka B 18 1 3 14 21:59 6

* Semilsko-OP: Bělá – Přepeře B 8:3 (4:1) Rakouš, Kupka (pk), Pěnička, Lomnice B – Bozkov B 5:0, H. Branná B – Studenec 3:2, Vysoké – N. Ves 0:2, Stružinec – Košťálov B 1:0, Poniklá – Jilemnice 0:4, Mříčná – volno.

13. Mříčná 16 3 1 12 23:57 10

* Semilsko-OS: Benecko – Mírová 2:0 (1:0), Studenec B – Rovensko B 2:1 (0:0) Karásek, Tatobity – Kruh 2:1 (0:0) Cimbál 2, Libštát B – Víchová odloženo, Zál. Lhota – Martinice 4:1, Horka – Future 5:0.

1. Future 15 10 2 3 35:25 32
2. Víchová 14 9 2 3 36:16 29
3. Kruh 14 8 3 3 49:23 27
4. Horka 15 8 3 4 44:23 27
5. Martinice 14 8 1 5 54:34 25
6. Zál. Lhota 14 7 1 6 49:27 22
7. Mírová 14 6 3 5 27:25 21
8. Tatobity 14 5 4 5 24:33 19