TURNOV ZÍSKAL SKALP TŘETILIGOVÉ CHRUDIMI

0

* FOTBAL / S končícím únorem vrcholí pro divizní fotbalisty Turnova zimní příprava. Ta vzhledem k absenci umělé trávy v srdci Českého ráje probíhala opět zhruba z poloviny v libereckém Harcově, kam se všichni museli harcovat dvakrát týdně. Druhou část absolvovali hráči v improvizovaných podmínkách v Turnově – posilovna, tenisová hala atp. Na pořadu bylo samozřejmě také několik přípravných zápasů. Jejich výsledky na jásání sice rozhodně nejsou, ale třeba taková výhra nad Chrudimí ukázala potenciál mladého týmu se zkušenými kozáky Papouškem a Cigánkem v čele.

V prvním přípravném utkání podlehl Turnov Štěchovicím 2:4, když se trefili Š. Havel a Cigánek. V tom druhém jej 6:0 převálcoval v Liberci německý Neugersdorf, v jehož řadách hrají i někteří čeští exligisté, jako např. jablonecký Loučka. Dobrovice naše fotbalisty porazila 4:2 (Kordík, Horák) a jablonecká juniorka dokonce 4:0. Byť s notně oslabeným kádrem nebylo příliš šancí na úspěch, v zápase se Zápy, který byl přesunut z neupravených Benátek na hřiště pražského Meteoru, utrpěli Turnovští debakl 9:0. Vniveč přišlo též poločasové vedení nad libereckým dorostem 1:2, které z penalty zařídil Š. Havel a Novotný, neboť domácí otočili na konečných 4:2. Nejcennějším výsledkem zimy je tak zatím výhra s MFK Chrudim 2:1, která se po gólech Špíny a Cigánka zrodila za „lízátky“ na umělé trávě v Hradci Králové.

V brance se pravidelně střídali Hyka s Majerem, a vedle dorostenců Sysla a Svobody si v jednom případě zahrál také veterán a trenér Jaroslav Mencl. Jeho kolega Josef Petřík měl do pole k dispozici ještě Šimka, Vebera, Novotného, Drahovzala, Kordíka, Tvrdého, Beneka, bratry Petra a Štěpána Havlovi, Dlouhého a Beníška. Do přípravy naskočili také karlovičtí hráči Petrlák a Marcel Špína. „Jsou to mladí perspektivní hráči se stoprocentní tréninkovou docházkou, takže zde jednáme o jejich přestupech. Podle mých informací je to na dobré cestě. Drobné šrámy řeší starší z Havlů a Dlouhý, dlouhodobě marod jsou Šulc a Primásek. Sedláčka limitují pracovní povinnosti, takže musíme pracovat s tím, co máme. Zbytek ukáže až jaro samotné,“ říká kouč Petřík, který není z úzkého kádru zrovna urvaný. Prostým součtem zmíněných plejerů totiž dojdete k nějakým dvěma desítkám, a to není na složení kvalitní divizní jedenáctky nikterak optimistické číslo.

Ještě než Turnov odcestuje ke svému prvnímu jarnímu utkání na hřiště nováčka z Přední Kopaniny, čekají na jeho hráče poslední dvě herní přípravy. V sobotu 25. února se postaví Hrádku n. N. a o týden později je pak ve své domácí tvrzi očekává bájný Slavoj Vyšehrad. Domácímu publiku se na Městském fotbalovém stadionu modrobílí poprvé představí v neděli 19. března od 15.00 hodin, kdy budou v prvním jarním kole mistrovského ročníku 2016/2017 hostit v rámci divizní skupiny C celek Vysokého Mýta.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.