PŘEPEŘE PŘEVÁLCOVALY DIVIZNÍ CHRASTAVU! A STAVÍ NOVÝ STADION!

0

FOTBAL */ Přes zimu rozhodně nezaháleli ani fotbalisté FK Přepeře. Nejenže po podzimu vedou coby nováčci I. A třídu, ale daří se jim i v dalším působení. O víkendu se hrálo poslední kolo zimního turnaje v Lomnici, v němž Přepeřští vysoko porazili Miletín, což jim zajistilo konečné prvenství. Ještě předtím však ambiciózní tým jasně přehrál účastníka divizní skupiny C a soupeře Turnova – chrastavský Spartak v čele s exreprezentantem Štajnerem.

V lomnickém klání osmi celků po úvodní těsné prohře s Železným Brodem 0:1 naši reprezentanti postupně porazili Semily 3:1 (Hrmo z pk, Fedorko, Ježek), domácí Lomnici 2:1 (Hrmo z pk, Martínek), Sobotku 7:1 (Tokan 3, Peškar 2, Hrmo, Martínek), Bakov 4:1 (Martínek 2, Tokan, Ježek), Košťálov 2:0 (Fedorko, Hurt z pk) a Miletín 8:3 (3 Tokan, 2 Ježek a Horáček, Vlach).  Nejpilnějším střelcem zimy se tak stal Tokan s osmi góly. Šestkrát se trefil Ježek a po čtyřech brankách přidali Martínek s penaltovým specialistou Hrmem. „V brance trenér Bednář pravidelně točil trojici Koudelka, Vrabec a Kumprecht a zimní přípravu s námi absolvovali také lomnický střelec Fedorko, exturnovský stoper Vokáček z Držkova a jičínský Horáček, o jejichž příchodu k nám jednáme,“ nastínil možné doplnění přepeřského kádru místopředseda spolku Vladislav Bým.

Vrcholem zimní přípravy však byl bezesporu duel s Chrastavou, vedenou bývalým trenérem Slovanu Liberec Josefem Petříkem. V souboji mužů stejných jmen – hraném v Lomnici – se tak mohl nakonec radovat Josef Petřík mladší ze základní sestavy Přepeř. „Měření sil s kvalitním soupeřem beze zbytku prověřilo naše možnosti a připravenost na jarní část naší soutěže,“ okomentoval dílčí historický úspěch svého klubu jeho spokojený prezident Michal Kupka.

* FK Přepeře – Spartak Chrastava 4:0 (2:0). Branky: 2 Ježek, Hrmo z pk a Tokan, ŽK. Sestava: Koudelka – Hrmo, Vokáček, Nesvadba, Petřík – Vlach – O. Horák (46. Fedorko), Peškar, Bína, Horáček – Ježek (46. Tokan).

Obě mužstva FK Přepeře budou i na jaře hrát svá mistrovská utkání na městském fotbalovém stadionu, přičemž nadále probíhá výstavba nového stadionu u železniční trati v Přepeřích. Tam po všech možných průtazích a peripetiích (TvA informovalo) jsou již provedeny terénní úpravy, resp. byla vyrovnána plocha pro zasetí nového trávníku. V další etapě proběhne příprava podkladních vrstev a začne se budovat také zázemí. „Zde by měly být čtyři šatny, společenská místnost, kabina rozhodčích, kiosek s občerstvením a sklad techniky. S klasickou tribunou zatím nepočítáme, divákům budou k dispozici lavičky kolem hřiště,“ vypočítává přepeřský místopředseda. 

Před samotným výkonným výborem leží krom toho ještě řada dalších úkolů. Zřejmě tím nejpodstatnějším bude povinná účast v pravidelných soutěžích minimálně dvou mládežnických družstev, a tím prakticky i zajištění oddílové budoucnosti, tedy výchova vlastních hráčů. „Máme celou řadu kvalitních trenérů, kteří se jednotlivým věkovým kategoriím mohou věnovat, ať už jde o Pepu Petříka nebo bývalé ligisty Abrháma a Nesvadbu. Samozřejmě se nebráníme spolupráci ani s dalšími zájemci, kteří by chtěli rozšířit naše řady. Průběžně běží nábor do našich přípravek a žáčků, takže stačí se zastavit osobně na trénincích nebo se ozvat na můj telefon 604 763 899,“ vyzývá přepeřský sekretář Bým.

Mládež momentálně trénuje v přepeřské sokolovně každé úterý a čtvrtek od 15.30 do 16.30 hodin s tím, že s příchodem jara, resp. lepším počasím, se tréninkové dění přesune na hřišťátko sportovního areálu v centru obce. Vedení FK Přepeře těší vysoká účast fotbalového potěru ve věku od pěti do deseti let, a není bez zajímavosti, že téměř polovinu z takřka dvou desítek adeptů tvoří dívky z Přepeře a jeho nejbližšího okolí. Bližší informace nebo kontakty na jednotlivé trenéry naleznete také na klubovém webu: www.fkprepere.cz.

Ještě před startem jarní části mistrovského ročníku 2016/2017 čeká Přepeřské v sobotu 11. března od 10.00 hodin poslední přípravné utkání ve Mšeně, a týden na to první kolo Poháru LKFS s Lomnicí od 15.00 hodin na jejím hřišti. Samotné jaro otevře duel s libereckým Sokolem Doubí. To je na pořadu v sobotu 25. března od 10.00 hodin na hlavním stadionu v Turnově, v případě obzvlášť nepříznivého počasí se přesune na umělou trávu do Lomnice n. Pop., totéž platí i pro B-tým se začátkem ve 13.00 hodin.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.