GÓLMANI KRAJSKÝCH TÝMŮ OPĚT DOBÝVALI OKRESNÍ BAŠTY! (VIDEO Z POHÁRU)

0

Turnovští nezvládli první dějství souboje s favoritem a z východu přivezli vysokou prohru. Karlovice se po tvrdém duelu rozešly smírně s Bozkovem. Přepeřští po středečním pohárovém propadáku helfnuli Rovensku, které dostalo výprask od Rynoltic. Jenišovice dál kralují B třídě, Pěnčín neuspěl s jejich největším rivalem o postup. Gólman přepeřského áčka Petr Koudelka si po Poháru, kdy ze čtyř střel na svou klec čtyřikrát lovil, v dresu béčka spravil chuť dvěma góly do sítě Košťálova B. Na rozdíl od Jenišovic B Skala venku vysoko vyhrála, a to především díky hattricku Daníčka. Mírovský Jíra opět vzpomínal na své střelecké vlohy. Rove B alespoň remízově spasil až v samotném závěru brankář Áčka. Tatobitům se na horách nedařilo…

* Sokol Živanice – FK Turnov 4:1(4:0). Branka68. Horák, rozhodčí Novotný, ŽK 0:0, diváků 145. Sestava: Majer – Tvrdý, Novotný, Šimek (46. Dlouhý), Beníšek – Cigánek (64. Drahovzal), Petrlák, Benek (46. Kordík), Havel – Papoušek (55. Špína), Horák (81. Šulc).
Slušně a bez karet hrané utkání bylo rozhodnuto už po prvním poločase, kdy turnovský náhradní brankář Majer lovil míč zpoza svých zad hned čtyřikrát, tedy bezmála každých deset minut! Druhý celek tabulky dokázal využít okének v modrobílé obraně a svůj prvopoločasový brankostroj načal již v 8. minutě Polákem. Jindy spolehlivý exekutor Papoušek tentokrát penaltu za faul na Horáka neproměnil, naopak na 2:0 zvýšil v 16. minutě z pokutového kopu bývalý Sparťan Herzán a za pár minut se trefil Ujec. Aby toho nebylo málo, chvilku před přestávkou na odpočinek hosty dorazil Kakrda.
Po obrátce se u vědomí dostatečného náskoku Živanic duel spíš už jenom dohrával, takže oba realizační týmy vyslaly na plac vše, co mělo nohy, v případě Turnovských krom náhradního brankáře Hyky. Čestný úspěch Horáka hlavou po Havlově rohu v 68. minutě, a tím i výhra druhé půle byla jenom slabou náplastí na poškrábané ego týmu hostí. Ten se s letošním mistrovským ročníkem rozloučí domácím zápasem, v němž už v pátek 16. června bude od 18.00 hodin na MFS hostit již zachráněného skorojmenovce z Trutnova.

Ostatní výsledky: Trutnov – Chrastava 3:4np, Letohrad – Kolín 0:1np, V. Mýto – Ostrá 0:1np, Čáslav – Ústí 1:0, Pardubice B – K. Hora3:0, Př. Kopanina – D. Králové 1:2, Kratonohy – Náchod 7:3.

16. Náchod 29 2 5 22 34:92 14

* FK Sedmihorky – Sokol Bozkov 1:1(1:0). Branka 25. Vitkovič, rozhodčí Klimpl, ŽK 3:4, diváků 100. Sestava: Špína – Drahoňovský, M. Marek (17. Lemak), Čermák, Feurich – Ložek (70. Cymbál), Škréta, Kodr, Vaníček – Beneš (78. Janata), Vitkovič.
V poměrně vyhroceném „skoroderby“ viděli diváci v ruce hlavního arbitra sedm žlutých karet a na zbytečnou tvrdost hostů doplatili hned tři domácí hráči. Kvůli vyčerpanému střídání potom dohrával FKS poslední desetiminutovku jenom v deseti hráčích! Domácí poslal do vedení ve 25. minutě krásným „vinglem“ Vitkovič, jenž by se měl po sezoně z Karlovic vracet do Jablonce. Své střelecké představení však mohl načít už v 3. minutě, ale bozkovský gólman Kanaval za sebou šátrat po míči nemusel, stejně jako po dalších šancích domácích. „Jestliže první půlka patřila nám, v druhé to bylo přesně naopak. Bozkov si vypracoval řadu slibných příležitostí, ale díky Martinu Špínovi jsme to přežili, i když minimálně dvakrát to bylo fakt na infarkt,“ oddechl si vedoucí mužstva Míra Kobrle, kterého sice mrzela četná zranění, ale v konečném důsledku hodnotil výsledek zápasu jako spravedlivý.

Ostatní výsledky: Semily – Č. Lípa 2:4, Višňová – Lomnice 4:1, B. Kostel – V. Hamry 1:0, Skalice – Doksy 3:3, Hrádek – Ž. Brod 1:3, Frýdlant – Mšeno 1:3.

I. A TŘÍDA

* FK Přepeře – Hejnice 1:0 (0:0). Branka 87. Petřík, rozhodčí Kvítek, ŽK 1:0, diváků 50. Sestava: Koudelka – Kvapil, Vokáček, Martínek, Petřík – O. Horák, Peškar, Fedorko, Horáček – Ježek, Císař.
Po „odchozeném“ finále krajského poháru, v němž domácí podlehli Doksům vysoko 1:4, se Přepeřští hodně nadřeli také na výhru s dalším aspirantem postupu.„Se závěrem sezony máme řadu zraněných, takže trenér Bednář musí sestavu lepit, jak se dá,“ glosoval trápení svého mužstva jeho vedoucí Míra Kvapil. Podle jeho slov se v utkání bez šancí chléb lámal až v samotném závěru. Nejprve Koudelka odvrátil na tyč gólovou dělovku hostí, aby se hned na druhé straně hrací plochy dostal k odraženému míči zkušený bek Petřík, po úniku zadním řadám Hejnic s přehledem obstřelil Dostála na zadní tyč a rozhodl o tom, že všechny tři mistrovské body přece jen zůstanou v Českém ráji.

* Sokol Rynoltice – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 6:1 (3:0). Branka 49. Němec, rozhodčí Kowalik, ŽK 1:0, diváků 150. Sestava: Prokopec – Němec, Kočí, Bakeš, Pařízek – Krejčík (80. Rympler), J. Mencl, Valentín, Pařík (72. Pecka) – Koubek – L. Malý.
Rovensko bez tří opor Vítka, Banghy a Štěpničky nemělo před předposledním utkáním právě končící sezony přehnané ambice. Po vyrovnaném začátku překonal po čtvrthodině hry Prokopce poprvé Kopic, a když nejistého rovenského gólmana přelstil v rozmezí čtyř minut dvakrát Vacek, nebylo v podstatě už co řešit. Po přestávce sice záhy snížil Němec, ale třígólový náskok vrátil Rynolticím v 58. minutě Kotek. Příchuť debaklu dal výsledku v 71. minutě domácí Zeidler a jeho konečnou podobu stanovil v závěru ještě Trnka.„Přestože Koubek tentokrát plnil spíše defenzívní úkoly, ani to nestačilo a v obraně v čele s Prokopcem nám to dost skřípalo a domácí naše chyby trestali,“ přiznal prezident klubu Marek Náhlovský. I tak jeho tým zůstává na druhém, postupovém místě, ale otázka případného postupu do nejvyšší krajské soutěže prý stále ještě zůstává otevřená…

Ostatní výsledky: V. Hamry B – Desná 7:0, Košťálov – Doubí 4:1, Stráž p. R. – Kr. Studánka 3:1, Stráž n. N. – Cvikov 1:2, VTJ Rapid – Ruprechtice 2:1.

I. B TŘÍDA

* FC ATAX Jenišovice – Sokol Rozstání 6:0 (3:0). Branky 22., 33. a 53. Vavřich, 4. a 84. Matěj Randák, 66. Holý, rozhodčí Řezáč, ŽK 2:0, diváků 80. Sestava: Cejnar – Žák (58. Bernard), Vích (77. Pekař), Bubák, Hradecký – Holý, Marek Randák, Matěj Randák, Poláček – V. Hurt, Vavřich.
Lídra soutěže posadil na koně už ve 4. minutě Matěj Randák, kterému ve finále patřilo i poslední slovo. Střelcem zápasu se však stal Vavřich, jenž si sice připsal další hattrick, ale zároveň byl také nejvýraznějším účastníkem festivalu neproměněných šancí! Na půltuctu branek se podílel v 66. minutě ještě sváteční střelec Holý, takže ATAX sokoly zpod Ještědu spláchnul jak dvousetletá voda. „Soupeře jsme prakticky k ničemu vážnějšímu nepustili, takže to beru jako dobře splněnou domácí povinnost,“ konstatoval suše jenišovický trenér Petr Randák. Osud jeho svěřenců tak po sobotě měli a ještě budou mít cele ve své moci hráči pěnčínského Sokola, kteří za týden v sousedském derby také rozhodnou o tom, kdo nahlédne do světa krajské I. A třídy!

* Jiskra Mšeno B – TJ Sokol Pěnčín 4:0 (2:0). Rozhodčí Kořínek, ŽK 3:2, ČK 1:0, diváků 100. Sestava: Semenský – Šteffan, Mendlík, R. Kotrman, M. Kratochvíl (85. Rösler) – Žďárský (75. Šerpán), J. Škréta, M. Kotrman, T. Kratochvíl, Jaček – T. Bárta.
Jak se nám ještě před zápasem svěřil hrající trenér Radoslav Kotrman, domácí měli mít k dispozici snad osm hráčů poloprofesionálního A-týmu, takže jeho svěřenci odjížděli k jablonecké přehradě především neprodat svou kůži lacino. Po vzájemné dohodě se nakonec hrálo na přírodním trávníku místo nahlášené umělky. Předzápasové prognózy se do puntíku vyplnily. Sokolové drželi se Mšenem krok s jiskrou v oku až do 25. minuty, v níž Semenského poprvé překonal Krámský a gólovou porci spravedlivě rozdělil do obou částí hry ještě Hartman. Hosté se drželi i nadále, a dvacet minut před koncem hráli dokonce přesilovku, když po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště domácí kapitán Škvor, poté co nejprve zmařil pěnčínskou šanci a poté poslal jednoho ze sokolů nevybíravým způsobem k zemi. Nicméně ani to nepomohlo, protože závěr patřil ještě nedávno ligovému plejerovi Čížkovi, který skóroval v 81. a pak ještě v 87. minutě!

6. Holany 25 10 5 10 40:57 35

Nadstavba – sk. B: Hodkovice – Osečná 2:1, Kamenice – Jablonné 1:1, Frýdlant B – Doksy B 3:1.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* OP Jablonecko-nadstavba-A: Zásada – M. Skála 1:5 (1:1) Daníček 3, Šilhán 2, Mšeno C – Jenišovice B 4:1 (2:0) Rác, Rychnov – Janov 6:0, Ž. Brod B – Tanvald 4:2, Držkov B – volno.

17. Smržovka B 23 3 2 18 27:80 11

* Semilsko-OP: Přepeře B – Košťálov B 3:0 (2:0) Koudelka 2, Bakoš, Bělá – Poniklá 14:0, Vysoké – Stružinec 1:3, Mříčná – Jilemnice 2:2, N. Ves – Studenec 2:0, Lomnice B – H. Branná B 1:1, Bozkov B – volno.

13. Mříčná 23 3 2 18 29:85 11

* Semilsko-OS: Rovensko B – Future 1:1 (0:1) Prokopec, Mírová – Martinice 11:2 (9:0) Jíra 4, Marek 2, Hejduk, Krouza, M. Zelnický, Škoda, Dědeček, Benecko – Tatobity 6:1 (3:0) Cimbál, Víchová – Kruh 4:1, Libštát B – Horka 2:2, Studenec B – Zál. Lhota 3:5.

1. Future 21 13 3 5 53:41 42
2. Mírová 21 12 4 5 64:35 40
3. Víchová 21 12 4 5 50:27 40
4. Kruh 21 12 3 6 79:39 39
5. Zál. Lhota 21 12 1 8 69:44 37
6. Horka 21 11 4 6 59:40 37
7. Martinice 20 10 2 8 71:63 32
8. Rovensko B 21 6 6 9 57:53 24