MAREK JÍRA SESTŘELIL HORKU Z TRŮNU A JEHO MÍROVÁ SE DERE NAHORU

0

Turnovští přivítali doma těžkého soupeře a po sporných verdiktech sudích dokázali manko z první půle přetavit ve dva body! Z poháru vyřazené Sedmihorky si spravily chuť a uspěly v pojizerském derby v Hamrech. Druhé nejvyšší soutěži v kraji vévodí náš přepeřsko-rovenský tandem a o stupínek níž je situace obdobná! Jenišovický Vavřich nedokázal v 15. vteřině penaltou potrestat faul na sebe! Pěnčínský Bárta má další hattrick. Skala pod Pantheonem rupla s Rychnovem. V semilském přeboru přepeřské Béčko srovnalo třígólové poločasové vedení domácích Víškem v samém závěru. Mírová deklasovala doma vedoucí mančaft a Tatobity zaskočili Zálesáci.

DIVIZE

* FK Turnov – Čáslav 3:2 np (1:2). Branky 4. Horák, 53. Šulc, rozhodčí Hůlka, ŽK 4:0, diváků 220. Sestava: Hyka – Šimek (46. Havel), Novotný, Kordík, Tvrdý – Beníšek, Dlouhý (51. Šulc), Benek, Cigánek – Petrlák – Horák (85. Špína).
Již ve 4. minutě vyhrál Kordík hlavičkový souboj s čáslavskými zadáky pro Horáka, a ten svůj únik zakončil přesným lobem levačkou přes gólmana hostů Dastycha na 1:0! „První půlhodina byla z naší strany směrem dopředu dost dobrá, takže jsme si vytvořili ještě další šance Šimkem a Horákovi zkazilo druhou radost údajné postavení mimo hru. Bohužel ve 22. minutě byla proti nám nařízená velice sporná penalta, z které vyrovnal Špičák, a aby toho nebylo málo, do šatny jsme z jedné ze dvou šancí hostů inkasovali podruhé,“ řešil po nejlepším domácím výkonu svých oveček rozporuplné pocity turnovský trenér Josef Petřík.
Naštěstí Vančurův gól byl tím posledním, co favorizovaná Čáslav v Turnově ukázala. Po jednom vynuceném střídání v půlce měl realizační tým domácích šťastnou ruku, když do hry následně poslal i Šulce. Hned prvním dotekem si míč zpracoval a remízově podstřelil brankáře hostů! V další šanci pak pálil po spolupráci s dalším střídajícím spoluhráčem Havlem do Dastycha, ale zpětnou přihrávku po jeho vyražení nedokázal poslat do správného místa Cigánek. To se ostatně nepodařilo ani Benkovi, který z šestnáctky cílil jen nad brankovou konstrukci.
Dramatické utkání se tak dostalo až do svého penaltového konce, a rozstřely Turnov už dávno zvládá na výbornou. Trenérova pochvala za příkladnou bojovnost a více než slušný výkon nakopla modrobílé ke stoprocentní úspěšnosti, takže stačilo, že Hyka jeden z pokusů Čáslavi zneškodnil a slušná návštěva mohla s hráči slavit další body.

Ostatní výsledky: V. Mýto – Př. Kopanina 3:1, Kolín – K. Hora 4:0, Náchod – Ústí 0:3, Letohrad – Trutnov 2:1, Ostrá – Živanice 1:2, D. Králové – Kratonohy 3:2, Chrastava – Pardubice B 5:4 np.

16. Náchod 26 2 5 19 27:75 14

* Velké Hamry – FK Sedmihorky 0:1 (0:0). Branka 47. M. Marek, rozhodčí Čurda, ŽK 0:0, diváků 150. Sestava: Špína – Škréta, M. Marek, Čermák, Feurich – Lemak (90. + 2 Cymbál), Kodr, Kroupa, Vaníček – Beneš, Vitkovič (88. Janata).
V utkání, které podle vedoucího karlovického týmu Míry Kobrleho mohlo skončit po tutovkách na obou stranách klidně 3:7, kralovali především oba čapáci. „Za zápas jsme šli asi čtyřikrát sami na brankáře, ale překonat se jej podařilo pouze Michalu Markovi,“ byl za to rád, když vyzdvihnul hlavně strážce svatyně FKS, kapitána Špínu. „Martin zlikvidoval domácím dvě loženky a reflexivně nohama dokonce i pokutový kop, což bylo pro prolomení našeho hamerského prokletí asi to nejdůležitější,“ dodal maximálně spokojený Kobrle. Ten se proto ani příliš nezlobil na další klíčovou postavu duelu. Střelec rozhodující branky zkušenému Kobachidzemu totiž v 50. minutě stáhnul hráče soupeře, takže ten dostal možnost snadného srovnání stavu. Ale jak již padlo, souboj kapitánů domácí Hlubuček naštěstí pro Karlovické, kteří hubené vedení dotáhli až do zaslouženého vítězství, prostě nezvládnul.

Ostatní výsledky: Višňová – Hrádek 1:0, Č. Lípa – Mšeno 3:3, Semily – B. Kostel 0:1, Doksy – Bozkov 2:0, Lomnice – Skalice 1:4, Ž. Brod – Frýdlant 4:3.

I. A TŘÍDA

* FK Tesla Stráž nad Nisou – FK Přepeře 1:5 (1:2). Branky 79. a 89. Martínek, 6. Ježek, 43. Abraham, 77. Vlach (pk), rozhodčí Mařatka, ŽK 1:1, diváků 50. Sestava: Kumprecht – O. Horák (89. Kvapil), Vokáček, Nesvadba, Petřík – Bína, Vlach, Abraham, Horáček – Ježek, Martínek.
Po středeční výhře nad FK Sedmihorky (Martínek 2 – Kroupa z PK), a tím i postupu do finále Krajského poháru, v němž se v červnu v Turnově poměří s mužstvem Doks, které na penalty zdolalo Bílý Kostel, si již jistý vítěz letošního ročníku I. A třídy zajel pro body na hřiště posledního celku. Domácí drželi krok s favoritem jen v prvním poločase, když na rychlou branku Ježka odpověděl ve 25. minutě Horáček. Byť to chvíli trvalo, od té doby už míč ze své sítě lovil jenom gólman domácích, na zádech se jmenovkou Stanley Black. Chvíli před přestávkou jej nejprve překonal Abraham, a další změna stavu přišla až v 77. minutě, úspěšnou exekucí pokutového kopu Vlacha. V samém závěru duelu pak ještě osvědčil své instinkty gólového zabijáka dvěma trefami přepeřský snajpr Martínek.

* Krásná Studánka – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 2:3 (1:1). Branky 21. a 51. Němec, 75. Valentín, rozhodčí Hrbáček, ŽK 1:1, diváků 100. Sestava: Koubus – Kočí, Bakeš, Vítek, Valentín – Krejčík, Štěpnička, Bangha, J. Mencl – Němec, Koubek.
V bráně s veteránem Koubusem, jenž nahradil vyloučeného Prokopce, se hosté na nakloněné ploše studáneckého hřiště nestačili ani rozkoukat a už koukali, jak Novák hlavou zavěsil – 1:0! Díky dobré intervenci svého gólmana při tutovce domácích vyrovnání na poločasovou remízu zařídil ve 21. minutě svou první brankou Němec, s nímž na tom po rohu zapracoval hrající trenér Mencl. Týž hráč pak strhnul vedení na stranu Rovenských záhy po změně stran, když jeden z mnoha parádních střílených centrů Krejčíka poslal přesným volejem do odkryté klece. Studánka však nerezignovala a v 69. minutě Eimannem srovnala krok a skóre zápasu. Přetahovanou o tři body ukončil v 75. minutě Valentín. „Výborně hrající Němec namazal nabíhajícímu Valentínovi a ten nezadržitelně skóroval,“ popsal rozhodující moment rovenský prezident Marek Náhlovský. Díky výhře a zaváhání ralské Stráže má Rovensko za postupujícími Přepeřemi na ni náskok šesti bodů, a navíc ještě středeční zápas s Béčkem Hamrů k dobru, takže historický úspěch modrobílých není zas až tak nereálný.

Ostatní výsledky: Hejnice – Rynoltice 2:2, Cvikov – Košťálov 0:5, Desná – VTJ Rapid 3:4, Stráž p. R. – V. Hamry B 1:2, Doubí – Ruprechtice 2:3.

I. B TŘÍDA

* FC ATAX Jenišovice – Slovan Frýdlant v Čechách B 4:1 (2:0). Branky 9. Pekař, 45. Matěj Randák (pk), 53. Poláček, 70. V. Hurt, rozhodčí Rympler, ŽK 0:0, diváků 60. Sestava: Cejnar – Pekař (61. Hradecký), Bernard, Vích (46. Bubák), Holeček – Holý, Marek Randák, Matěj Randák, V. Hurt – Poláček (61. Žák), Vavřich.
V posledním kole základní části letošního ročníku si v utkání ze sorty povinných domácích výher celky z obou pólů tabulky rozdělily body dle papírových předpokladů. Protože v 15. vteřině (!) zápasu faulovaný Vavřich neproměnil pokutový kop, jako první se do střeleckého výkazu zapsal v 9. minutě díky úspěšnému náběhu do standardní situace bek Pekař. Na druhý gól se čekalo až do pauzy, když v poslední minutě prvního dějství stačil ještě penaltu za faul na V. Hurta proměnit Matěj Randák. Kontaktní branku odpočatých hostů vstřelil hned v první minutě druhé půle nevídanou střelou z dálky přes vysunutého Cejnara Ponc, ale vše do patřičných mezí odkázal v 53. minutě po zranění se čím dál víc rozehrávající Poláček. Jednoznačnou výhru domácích pak ještě potvrdil V. Hurt. Jak uvedl jenišovický lodivod Petr Randák, v baráži by měl ATAX příští týden narazit doma na šesté holanské Dynamo.

* TJ Sokol Pěnčín – Sokol Jablonné v Podještědí 3:0 (2:0). Branky 2., 14. a 88. T. Bárta, rozhodčí Dytrt, ŽK 0:2, diváků 100. Sestava: Semenský (85. Brož) – Šerpán, Šafář, J. Bárta, Šteffan – M. Kotrman, J. Škréta, Mendlík, T. Kratochvíl – T. Bárta (88. Č. Škréta), Jaček.
Exkapitánovi divizního Turnova to tam k velké radosti svého kouče Radoslava Kotrmana a jeho spoluhráčů v poslední době prostě padá, a po hattricku zaznamenaném o minulém víkendu si Tomáš Bárta pod dohledem otce válícího ve středu pěnčínské obrany s další legendou Emilem Šafářem připsal další. Jeho střeleckou chuť odskákalo tentokrát Jablonné, které začal gólově deptat hned ve 2. minutě utkání, aby své galapředstavení ukončil ve stejném časovém rozmezí, ovšem po odečtu z celkové hrací doby. Jedinou zajímavostí mače tak bylo snad jenom poněkud nezvyklé střídání, v němž pět minut před koncem Semenského vystřídal mezi tyčemi náhradník a domácí odchovanec Sepp Brož.

Ostatní výsledky: Rozstání – Holany 2:0, Kamenice – Hodkovice 4:1, Mimoň – Doksy B 3:0, Mšeno B – Osečná 8:3.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* OP Jablonecko-nadstavba-A: M. Skála – Rychnov 4:6 (2:2) J. Šilhán 3, Šída, Jenišovice B – Janov 0:0, Zásada – Mšeno C 2:3, Tanvald – Držkov B 0:2, Ž. Brod B – volno.

9. Držkov B 21 9 2 10 50:68 29

* Nadstavba-B: N. Ves – Plavy B 0:0, Jos. Důl – Kořenov 1:2, Hodkovice B – Kokonín B 2:5, Radčice – Smržovka B 7:1.

17. Smržovka B 21 2 3 16 24:70 9

* Semilsko-OP: N. Ves – Přepeře B 3:3 (3:0) Kubáček, Tokan, Víšek, Jilemnice – Lomnice B 5:0, Košťálov B – Vysoké 1:2, Bozkov B – Mříčná 8:0, Poniklá – H. Branná B 0:3, Studenec – Bělá 0:1, Stružinec – volno.

13. Mříčná 20 3 1 16 25:74 10

* Semilsko-OS: Mírová – Horka 9:1 (3:1) Jíra 4, Škoda a Krouza 2, Dědeček, Tatobity – Zál. Lhota 1:2 (0:1) Cimbál, Rovensko B – Víchová 1:1 (1:0) Kopecký, Future – Libštát B 5:3, Martinice – Benecko 3:1, Kruh – Studenec B 12:1.

1. Kruh 18 11 3 4 74:31 36
2. Future 18 12 2 5 43:37 35
3. Víchová 18 10 4 4 40:20 34
4. Mírová 18 10 3 5 47:29 33
5. Horka 18 10 3 5 51:35 33
6. Zál. Lhota 18 10 1 7 60:36 31
7. Martinice 17 9 2 6 64:46 29
8. Rovensko B 17 5 4 8 48:42 19