FOTBALOVÁ REPREZENTACE TURNOVSKA NA STARTU JARA

0

Jestliže divizní fotbalisté FK Turnov už mají za sebou ostrý start jarní dohrávky ročníku 2016/ 2017 – ZDE (zápas s Vysokým Mýtem se kvůli nezpůsobilému terénu v neděli 19. března nehrál), na krajské a okresní úrovni to hráče teprve čeká. Jako každoročně jsme zjišťovali, kde a co se v klubech přes dlouhou zimní přestávku událo, a s čím naši zástupci, které o víkendu čekalo první kolo Poháru LKFS, do jara vlastně půjdou.

KRAJSKÝ PŘEBOR

5. Sedmihorky 13 8 0 5 37:27 24
• FKS je sice uveleben na dohled čela mistrovské tabulky, nicméně přes zimu zde proběhlo několik klíčových a pro jaro zásadních změn. Tou NEJ je určitě odchod úspěšného trenéra Bohuslava Dvořáka. Po poděkování za dobrou čtyřletou práci byl vedením klubu na jeho pozici jmenován Stanislav Kodr, který téměř desetiletí působil u mládeže pražské Sparty a Meteoru. Jeho syn Ondřej za Sedmihorky již hraje, druhý potomek Stanislav (prý zatím!?) válí Pražský přebor. Mužstvo se bude muset také vypořádat s odchodem střelce Marcela Špíny a tvořivého záložníka Petrláka. Oba již hrají divizi za Turnov. „Těm klukům jsme to slíbili, takže šlo jen o plnění slibu ze strany výboru,“ podotknul sportovní ředitel Ondřej Staněk při hlášení dalších pohybů. „Prakticky po podzimu skončil z pracovních důvodů Páťa Dvořák a do Jenišovic má namířeno Holý. Naopak do kádru se z hostování v Pěnčíně vrátil Daniel Škréta. Dále jsou do něj zapracováváni mladí hráči jako Ložek, Lemak, Honza Marek či Cimbál a k uzdravenému Martinu Špínovi usilujeme o příchod gólmana Kupsche. Zdravotně fit by už měli být také Kroupa a Vaníček.“ Karlovičtí kočující po umělkách krajů nejprve v Mladé Boleslavi podlehli Horkám 5:2 (Pařízek, Beneš), v Jičíně pak remizovali s tamním SK 3:3 (Škréta 2, Ložek) a v Jablonci postupně zdolali Kosmonosy 4:3 (Beneš 2, Červinka, Kodr), Jenišovice 5:2 (Lemak, Cimbura, J. Marek, Beneš, Kodr) a Pěnčín dokonce 9:0 (Ložek a Beneš 3, Lemak, Škréta a vlastní)! Jak vyplývá z bilance, nejpilnějším střelcem zimy byl zkušený Beneš se sedmi trefami. „Zimní pauza pro nás nebyla jednoduchá, a tak po jejím zvládnutí musím z pohledu vedení klubu ocenit přístup nového trenéra i hráčů, a pevně věřím, že se nám i na jaře podaří udržet naše pozice,“ uzavřel za FKS Ondřej Staněk.

I. A TŘÍDA

1. FK Přepeře 13 11 0 2 56:15 33
• Náskok vedoucího celku je natolik dostačující, že pro Přepeřské by nemělo být problémem splnit další vytýčený cíl, kterým je postup do nejvyšší soutěže Libereckého kraje. Ambice potvrdilo nejen vítězství v zimním turnaji v Lomnici, ale především také vysoká výhra nad divizním nováčkem z Chrastavy 4:0. V generálce na oficiální utkání jara se FK Přepeře v Jablonci utkal s Jiskrou Mšeno. Souboj dvou v poslední době hojně skloňovaných mužstev skončil lépe pro domácí, kteří vyhráli 5:1, když čestný úspěch hostů obstaral kanonýr Ježek. Do toho, jaký bude samotný jarní rozjezd Přepeřským, hodně promluví také už třeba tolik očekávané derby v Rovensku, které je na pořadu v sobotu 1. dubna!

3. Rovensko 13 7 3 3 30:20 24
• Rovenští se připravovali především fyzicky na běžkách, když azyl jim poskytl Horní Polubný. „Kluci denně absolvovali tak 50 až 60 kilometrů na lyžích, takže ten fyzický základ tam určitě je. Zbytek jsme dolaďovali na umělce v Karlovicích, domácích terénech a v hale rovenské základky,“ prozradil prezident Marek Náhlovský. Trenér Jaroslav Mencl má i pro druhou část sezony prakticky stejný kádr, takže herně by to mohlo šlapat. Po prohře kombinované sestavy v Jičíně 3:1 (Mencl), Rovensko přestřílelo Jenišovice 5:4 (Vítek 2, Švehla, L. Malý, Koudelka) a porazilo Libštát 6:3 (Koubek 3, Koudelka, Mencl, Vítek). V bráně se s Prokopcem střídal veterán Vacek (50), a podle realizačního týmu se v zimním období jevil více než dobře… V  nabitém víkendu se hráči Rovenska ještě postaví v Lomnici Sokolu Bozkov, a poté je čeká tradiční brigáda na přípravě sportovního areálu na jarní sezónu.

I. B TŘÍDA

1. Jenišovice 13 10 2 1 42:11 32
• K historickému úspěchu nakročený ATAX má před sebou nelehké jaro, protože pětibodový náskok jeho hráčům neumožňuje vypustit byť jeden jediný zápas, obzvlášť když se na něj tiskne rezerva ambiciózního Mšena. Ve hvězdách je také výsledek v sousedském derby s pěnčínskými sokoly, které se bude hrát v sobotu 22. dubna. Jenišovická zima proběhla tradičně hlavně díky základní škole, kde tým využíval jak venkovní umělku, tak i halu. Po lednové prohře v Jablonci s Pěnčínem 4:1 v již zmíněných duelech s FKS (2:5) skóroval Vavřich s Matějem Randákem a proti Rovensku (4:5) 3x Matěj Randák a V. Hurt. „Mužstvo směrem do Lomnice opouští Dlouhý, druhým směrem přichází karlovický Holý a z Ruprechtic se vrací Pekař. Teď nás čeká přátelsky už jen Doubí, a za týden jedeme naostro, takže uvidíme,“ neláme si zatím hlavu kouč Petr Randák.

4. Pěnčín 13 8 0 5 47:21 24
• Po pětidenním soustředění v Bedřichově se i po návratu nabírala hlavně kondice, přičemž žlutomodří využívali i improvizované podmínky malé tělocvičny ZŠ. Nejlepším střelcem zimní přípravy byl Bárta, kterého se na rozdíl od Dana Škréty podařilo udržet doma. Tým bude na jaro posílen ještě T. Kratochvílem a Emilem Šafářem! Před nedělním zápasem se Stráží n. N. Pěnčín přehrál Ruprechtice 4:0 (Bárta 2, J. Škréta, Mendlík) a Doubí 4:2 (Bárta 2, J. Škréta, Rossler). Negativním vrcholem zimní přípravy pěnčínských sokolů tak asi byl debakl od FK Sedmihorky 0:9… „Svůj post si musí každý vybojovat, v brance počítám s duem Semenský – Brož. Cílem jara je vítězit především na domácí půdě, a sem tam nějaké ty body i importovat, což se nám na podzim poměrně dařilo,“ věří i teď svým svěřencům Kotrman.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

V nejvyšší soutěži Jablonecka máme v sedmnáctičlenném (!) mistrovském žebříčku i nadále ve hře čtvrtou Malou Skálu /12 8 2 2 50:32 26/ a osmé Jenišovice B /12 7 0 5 41:27 21/. V Okresním přeboru Semilska se v souvislosti s postupem A týmu očekává atak béčka Přepeř /3. Přepeře B 12 8 1 3 36:20 25/ na postupové příčky, o které usiluje také bašta horského fotbalu – Jilemnice. Ač se manko osmi bodů na vedoucí Bělou zdá se být propastné, vzhledem k možnostem hráčského kádru FK Přepeře jeho smazání určitě není nereálné.
V soutěži i nadále bude sportovní veřejnost zvědava na výkony Mírové, která je zatím šestá s bilancí 11 5 2 4 21:20 17. V jejím závěsu jsou stále se lepšící osmé Tatobity /11 4 3 4 18:25 15/ a deváté Rovensko B /11 3 3 5 35:31 12/. A právě pro tyto dva mančafty má, podobně jako pro pražská „S“, asi největší význam derby, které v sobotu 8. dubna hostí městečko pod Troskami.

Připravil: Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.