NEZVYKLÁ ROŠÁDA PŘINESLA TURNOVU ZLATÝ BOD NAVÍC! (VIDEO)

0

FOTBAL* / Turnovští nejsou v lehké pozici a jarní část sezony je pro ně bojem o záchranu divize. První krůček k tomuto cíli přišel v deštivém víkendu s kouskem fotbalového štěstí. To se naopak odvrátilo od Karlovic, které doma nezvládly duel s Frýdlantem. „Umělé“ lomnické derby Přepeř s Rovenskem jednoznačně opanoval posílený lídr soutěže, jenž z rukávu vytáhl hned sedm es! Nedařilo se ani našim zástupcům v I. B třídě, kde Jenišovice ztratily doma dva body s nováčkem ze Žandova, a Pěnčín odjel se čtyřmi fíky a nulou z Kamenice, která ho přechytračila už na podzim, byť jen administrativně.

DIVIZE

* FK Turnov – Dvůr Králové nad Labem 2:1np (0:1). Rozhodčí Opočenský, branka 82. Kordík, ŽK 2:2, diváků 150. Sestava: Hyka (91. M. Špína) – Tvrdý, Šimek, Kordík, Drahovzal – Tomašov (78. P. Havel), Benek (70. Houžvička), Petrlák, Cigánek (46. Š. Havel) – Papoušek, Horák.
Na těžkém, a s přibývajícími minutami stále nerovnějším terénu domácím poněkud vázla kombinace, takže hosté byli lepším mužstvem. Ostatně to už v 18. minutě gólově potvrdil O. Vaníček. Po změně stran se však modrobílí zvedli jako jeden tým a začali Dvoru zle zatápět. Jejich snahu korunoval vyrovnáním do sestavy se navrátivší stoper Kordík, když hlavou zúročil povedený centr svých spoluhráčů. Po závarech před brankou J. Vaníčka přicházely i další šance, ale skóre se už do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Opočenského nezměnilo, a tak se měnil jenom gólman ve svatyni domácích.
Ke slovu se tak totiž opět dostal tolik obávaný rozstřel, který Turnov obral už o hezkých pár bodů, a ty teď dost chybí. Jenomže tentokrát bylo vše jinak. „Na tréninku se této činnosti důsledněji věnujeme, a vyplatilo se. Navíc jsme se snažili soupeře znervóznit a ještě v nastaveném čase jsme prostřídali gólmany. Všichni naši pak dali, a protože jeden pokutový kop Dvora skončil na tyči a druhý Martin Špína zlikvidoval, získali jsme jeden veledůležitý bod navíc,“ byl ve finále spokojen exligový kouč Josef Petřík starší.

Jeho záchranná mise pokračuje za týden v Praze, kde se jeho ovečky uniklé z předposledního fleku utkají o další potřebné body s černobílou Admirou, která v tomto kole rupla v nedaleké Chrastavě.

Ostatní výsledky: Čáslav – Vykáň 4:0, Brandýs – V. Mýto 3:2np, Trutnov – Letohrad 0:1np, Mšeno – Zbuzany 2:3, Kratonohy – Kolín 1:0, Pardubice B – Živanice 0:1, Chrastava – Admira 2:0.

16. Letohrad 17 2 5 10 16:37 14

* FK Přepeře – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 7:0 (4:0). Rozhodčí Dušek, branky 9. (pk), 55. a 88. Vrabec, 35. a 45. Novotný, 10. Řeháček, 29. Nesvadba, ŽK 1:2, diváků 60. Přepeře: Koudelka – Krasnický, Vlach, Nesvadba, Petřík – Novotný, Bína, Vrabec, Vaníček (71. Abraham) – Sedláček (67. Peškar), Řeháček (70. Vokáček), Rovensko: Prokopec – Kočí, Vítek, Šteffan, Taibr – Krejčík (75. Mikule), Mencl, L. Malý (83. Pařík), Němec, Pařízek – Koubek.
Další derby těchto dvou rivalů hostila lomnická umělá tráva. Na tu sice Rovenští nejsou příliš zvyklí, nicméně „sedmička“ na jejich kontě není pro další jarní boje příliš povzbuzující. Střelecký účet favorizovaných „domácích“ začal psát už v 9. minutě Vrabec, úspěšnou exekucí pokutového kopu za faul na Řeháčka. Minutu nato Prokopce v rovenské kleci překonal Sedláček a netrvalo dlouho a prosadila se další přepeřská posila – Novotný. Jeho dva góly během desetiminutovky předznamenaly, že druhý poločas už bude o ničem. „Naše naděje žila za stavu 2:0, ale Němec naložil s trestňákem z Vítkovy parkety hanebně. Přepeře jsou někde úplně jinde než my, zvlášť když nám chyběli zkušení hráči jako Štěpnička nebo vyloučení Bakeš s Banghou,“ byl smířen rovenský předseda Marek Náhlovský, kterého o den později potěšil spíše pohárový postup rezervy. „Jak napovídá výsledek, v tomhle utkání nebylo moc věcí k řešení, takže pro nás hlavně splněná domácí povinnost,“ konstatoval lakonicky vedoucí přepeřského FK a jeho místopředseda Míra Kvapil. Mluvit se tak dá snad už jenom o kompletaci hattricku Vrabce, který to stihnul dvě minuty před koncem.

* FK Sedmihorky – Slovan Frýdlant v Čechách 0:1 (0:1). Rozhodčí Bohata, ŽK 3:6, diváků 30. Sestava: Kubsch – Feurich (66. Špína), Marek, Čermák, Novotný – Pařízek (46. Močkovský), Kroupa, Ložek, Hořák – Škréta, Kroupa (81. Holý), Ložek, Hořák – Kodr, Hořák.
Na Karlovice hodně slabá návštěva byla němým svědkem porážky od předposledního celku mistrovského žebříčku nejvyšší krajské soutěže. Za do Turnova odchozí oporu a kapitána Martina Špínu musel do branky zkušený gólman Kubsch. Ten sice dělal, co mohl, jenomže ve 42. minutě se musel sklonit před střeleckým uměním Coufala, jenž k tomu využil svou hlavu. Také jeho protějšek Němec se musel činit, ale hráči FKS byli i přes veškerá střídání tentokrát téměř bezzubí. Určitě nejblíže ke změně stavu byly oba celky při výhodě pokutových kopů, ale ve 30. minutě domácí Kroupa jenom sestřelil gólmana hostů. Ti se po jednom z brejků dočkali této stoprocentní možnosti také, ale Kubsch své penaltové provinění také sám napravil. „Šlo o první utkání na přírodní trávě, což vzhledem k počasí a nerozehranosti aktérů dělalo na náhradním zadním hřišti problémy všem. Šance i platonický tlak z naší strany byly, ale v zápase typu, kdo dá gól, vyhraje, jsme to my nebyli, takže si to Frýdlant ubojoval,“ shrnul vedoucí mužstva Míra Kobrle.

Ostatní výsledky: Semily – Bílý Kostel 1:2, Hrádek – Ž. Brod 1:1, Doksy – Skalice 5:5, Višňová – V. Hamry 0:2.

I. A třída
Ze zástupců Pojizeří odehrál nekompletní 15. kolo pouze košťálovsko-libštátský mančaft, a to ještě velmi nevydařeně. Doma podlehl v žebříčku „sousedním“ Ruprechticím nečekaně vysoko 1:4. Utkání Pěnčín – Lomnice a V. Hamry B – Desná byla přeložena na 8. května.

Výsledky 15. kola: Košťálov/Libštát – Ruprechtice 1:4, Stráž p. R. – Doubí 4:3, VTJ Rapid – Cvikov 2:0, Kr. Studánka – Rynoltice 1:4, Mšeno B – Hejnice 2:0.

I. B třída

* FC Jenišovice – Žandov 3:3 (0:2). Rozhodčí Mareček, branky 52. a 68. D. Hurt, 60. Vavřich, ŽK 2:2, ČK 1:0, diváků 50. Sestava: Cejnar – Marek (62. Resl), Bubák, Vích, Poláček (72. Holeček) – V. Hurt, D. Hurt, Matěj Randák, Marek Randák – Kalousek, Vavřich (78. Hradecký).
Jestli se někdo domníval, že souboj celků z opačných konců tabulky bude příjemnou procházkou, mýlil se. Obavy trenéra Petra Randáka, že každý jarní zápas bez ohledu na umístění bude těžký, se na špatném terénu a za stálého deště bezezbytku naplnily. Domácí favorit se bez opor Kalouska a Marka Randáka nestačil ani rozkoukat a po zaváhání defenzívy v čele s Cejnarem už záhy prohrával 0:2 po gólech žandovských střelců Bendy a Miky. Situaci navíc zkomplikovalo vyloučení jenišovického špílmachra Matěje Randáka, jenž ve 24. minutě neudržel nervy na uzdě a byl bez pardonu „rudě“ vykázán ze hřiště. Po bouřce v kabině vstřelil kontaktní a svou v druhé půli rychlou první branku Dáda Hurt a po hodině trápení vyrovnal šutér Vavřich. Když se pak už podruhé za záda Košťáka trefil D. Hurt, zdálo se být vše zlé pryč. Jako bonus k obratu měli domácí výhodu pokutového kopu, avšak jindy skoroneomylný Vavřich tentokrát zklamal. Jak na to mu ukázal v poslední minutě Štrupl, a jeho desítka znamenala první remízu Jenišovic v letošním ročníku a odmítnutí vyhoupnout se do čela.

* Kamenice – TJ Sokol Pěnčín 4:0 (2:0). Rozhodčí Bahník, ŽK 2:2, diváků 68. Sestava: Semenský – M. Kratochvíl, M. Škréta, Mendlík, Lhoták – Mendlík, Mikula, J. Škréta, Jaček – Bárta, Šafář.
Další překvapující výsledek se zrodil v Kamenici u Šenova, kde sedmý pěnčínský sokol vlétnul na jedenáctý tým pomstít podzimní domácí „administrativní“ prohru. Pěnčín v kombinované sestavě a bez několika zraněných hráčů základní jedenáctky však neuhlídal jednoho hráče, a Kisty jej potrestal hatrickem. Ten domácí ostrostřelec načal už v 5. minutě a radost z gólu si zopakoval o půlhodinu později. „Domácí měli větší štěstí, protože se balony odrážely víc k nim, a zatímco oni toho využívali, nám se to v několika slibných situacích nedařilo. Přidá-li se k tomu fakt, že naším nejlepším a nejběhavějším hráčem byl ve svých letech Emil Šafář, těžko mohlo být něco jinak,“ nebyl příliš spokojen kouč Kotrman, obzvlášť, když zápas byl hratelný ještě do 83. minuty. V té však místo jeho svěřenců skóroval domácí Miklovič. A protože na kamenického brankáře Pavlíčka nevyzrál ani exdivizní kanonýr Bárta a Kisty za závěrečného hvizdu přidal svůj třetí gól, Pěnčínští se domů vraceli se zplihlými křídly a hlavně bez bodu.

Ostatní výsledky: Doksy B – Holany 3:3, Vesec – Rozstání 2:3, Loko Č. Lípa – Jablonné 3:5, Chrastava B – Hodkovice 3:2, Stráž n. N. – Mimoň 1:1.

1. Mimoň 15 9 4 2 44:13 31
2. Jenišovice 15 10 1 4 54:30 31
3. Holany 15 8 5 2 44:24 29
4. Rozstání 14 8 2 4 35:27 26
5. Chrastava B 15 7 1 7 32:44 22
6. Doksy B 15 7 1 7 29:44 22
7. Kamenice 14 5 4 5 30:23 19
8. Pěnčín 13 5 3 5 30:24 18