KARLOVICE V SOUSEDSKÉM DERBY BODOVĚ VYPLENILY OKRESNÍ MĚSTO (VIDEO)

0

FOTBAL / Divizní Turnov překvapivě, ale zcela zaslouženě importoval všechny tři mistrovské body od jablonecké přehrady. V přeboru Přepeře dál marně stíhají Velké „kladiva“, na která přes veškerou snahu nestačilo Rovensko. To po výhře v Semilech přeskočily v průběžném žebříčku Karlovice. Ve třetí krajské soutěži se za Kulturním domem v Pěnčíně strhla přestřelka, zato Jenišovice vyšly v liberecké čtvrti naprázdno. Na Jablonecku dál válí Skala, na Semilsku to bylo o víkendu bez překvapení. Soutěžní trhák zvládly v Tatobitech těsně, leč lépe první Martinice. Zřejmě slušným oddílem se stává Rove B, které střelecky táhne ne František Koudelka, ale Zbyněk…

DIVIZE

* Jiskra Mšeno – FK Turnov 0:3 (0:3). Rozhodčí Erlebach, branky 2. a 34. Horák, 45. vlastní, ŽK 1:3, diváků 268. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík (88. Toman), Tvrdý – P. Havel (85. Drahovzal), Benek, Petrlák, Dlouhý, Cigánek (90. Mach).
Hosty posadil na koně hned v začátku regionálního derby nacvičený signál, z něhož Masaříka v brance Mšena překonal svou první trefou Horák. Povzbuzení hosté se konečně na lepším terénu chovali jako doma a jejich středová řada tu domácí přehrávala, což směrem kupředu přinášelo další šance. Navýšení se však Turnov dočkal až ve 34. minutě, kdy si Horák připsal další čárku na svůj gólový tácek a přinesl týmu vnitřní klid. Výborný výkon umocnila poslední minuta prvního dějství a hosté mohli po vlastenci Koblížka odcházet na poločasový odpočinek s vědomím více než slušného, překvapivého, ale zcela zaslouženého vedení.
„S příchodem lepších terénů oproti krušným jarním začátkům dostává naše hra vyšší kvalitu. Kluci mají v sobě sílu z odmakané zimní přípravy a začíná se jim to vracet. Krom výsledku a třech velice důležitých bodů jsem rád právě za předvedený výkon,“ byl evidentně spokojen trenér FKT Josef Petřík starší. Spolu s ním věřme, že modrobílí svou formu prodají také v dalším kole, v němž na městském fotbalovém stadionu přivítají v neděli 6. května od 17.00 hodin celek Trutnova.

Ostatní výsledky: Kratonohy – Letohrad 2:1, Pardubice B – Zbuzany 0:1, Živanice – V. Mýto 0:1, Čáslav – D. Králové 1:2, Vykáň – Kolín 1:2, Brandýs – Admira 2:3np, Trutnov – Chrastava 5:2.

16. Letohrad 23 4 6 13 24:44 18

* FK Přepeře – Slovan Hrádek nad Nisou 4:0 (4:0). Rozhodčí Bahník, branky 7. Řeháček, 10. vlastní, 27. Vrabec, 45. Sedláček, ŽK 1:1, diváků 87. Sestava: Majer – Krasnický, Vokáček (70. Peškar), Nesvadba, Petřík – Novotný, Bína, Vrabec, Vaníček – Sedláček (61. Abraham), Řeháček (79. Horáček).
Ani Hrádek, který v minulém kole překvapil v Sedmihorkách, nebyl pro Přepeřské nestravitelným soustem, takže dostihy o postupový první flek pokračují dál. Počáteční sebejistotu sebral hostům už v 7. minutě Řeháček. Ještě než se strážce svatyně hostů Rob po inkasu oklepal, o pár minut později jej dorazil vlastním gólem spoluhráč Brožík. Na rozdíl třídy odskočili domácí po necelé půlhodině hry, to když míč do hrádecké sítě potřetí poslal Vrabec. A aby vzal hostům chuť do další hry zcela, gólem do šatny je uzemnil Sedláček. Scénář druhého poločasu, jak už to u Přepeřských bývá dobrým zvykem, psalo vysoké vedení – zkušení domácí s přehledem kontrolovali hru a hráči Slovanu, vědomi si rozdílné výkonnosti rezignovali na snahu se zápasem ještě něco udělat a snažili se jen neutrpět vyšší debakl.

* Velké Hamry – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 2:0 (1:0). Rozhodčí Nešněra, ŽK 1:2. Sestava: Prokopec – Kočí, Bakeš, Vítek, Šteffan – Veber, Mencl, Bangha, Pařízek – Valentín (55. Vágenknecht), L. Malý.
I bez několika hráčů základní sestavy – Krejčík, Koubek, Štěpnička – chybějících z různých důvodů, byli Rovenští lídrovi více než důstojným soupeřem, takže se favorit musel bát o výsledek až do samého konce. Domácí se ujali vedení po standardce, na jejímž konci byl ve 30. minutě Macháček. Vyrovnat mohl hrající trenér Mencl, ale jeho šance skončila srážkou s hamerským gólmanem Kobachidzem, kterou sudí Nešněra posoudil ve prospěch cizince v českých službách. „Sehráli jsme dobrý zápas, ale dopředu to zase nebylo ono. Absence Koubka, a obzvlášť Koudelky, kterému to tam v bengu padá co zápas minimálně čtyřtrikem, byla prostě znát. Zatímco Hamry disponovaly asi dvacítkou hráčů, nám seděl na lavičce pouze Vágenknecht a já, ale mě tam trenér bohužel nepustil, i když jsme v druhém poločase měli jednoznačně navrch,“ posteskl si tentokrát nehrající prezident Marek Náhlovský. Ten pak spolu se spoluhráči musel ve finále spolknout i druhou hořkou pilulku, kterou jim za Prokopcova záda do otevřené obrany vhodil v 90. minutě ještě Rudolf.

* SK Semily – FK Sedmihorky 2:4 (1:2). Rozhodčí Marek, branky 5. a 27. Špína, 59. Kodr, 93. Janata, ŽK 2:3, diváků 100. Sestava: Lamač – Novotný, Holý, Marek, Čermák – Škréta (92. Najman), Močkovský, Beneš (90. Janata), Ložek – Kodr, Špína.
Hosté přijeli do okresního města konečně bodovat a od úvodního hvizdu arbitra Marka si proto šli za svým cílem. Bojovně naladěn byl především Marcel Špína, který FKS nejenže již v 5. minutě získal jednogólový náskok, ale jej později i sám navýšil. Slibný první poločas pokazil pokutový kop v jeho poslední minutě, který proměnil Lakatoš v kontaktní branku. Pak se oba celky přetahovaly o výhodu a na Kodrův střelecký úspěch v 60. minutě reagoval po chvíli semilský Frolík. Výsledek byl dlouho na vážkách, takže o všem musel rozhodnout až v nastaveném čase střídající Janata, kterému se Zamastila v domácí kleci podařilo překonat, po pár minutách pobytu na hrací ploše. Karlovický trenér Ondra Staněk si tak s realizačním týmem mohli blahořečit, protože jejich mančaft se v tabulce opět prohodil s Rovenskem.

Ostatní výsledky: Skalice – Ž. Brod 2:4, Višňová – B. Kostel 3:0, Doksy – Frýdlant 4:0.

I. A TŘÍDA

Zatímco Lomnice se doma rozešla smírně s nabušenými Ruprechticemi, Košťálov po smírné půli zabral v té druhé proti rezervě Velkých Hamrů na jejím hřišti.

Výsledky 19. kola: Lomnice n. Pop. – Ruprechtice 2:2 (1:0) Kaiser, Chwiedziuk, V. Hamry B – Košťálov/Libštát 2:3 (1:1) Piry, Vancl, Holovič, Pěnčín – Doubí 2:1, Hejnice – Cvikov 9:0, Stráž p. R. – Rynoltice 2:1, VTJ Rapid – Kr. Studánka 3:0, Mšeno B – Desná 4:1.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

Nováček z Bělé šplhá tabulkou a po podzimu vedoucí Lučany odsunul už na třetí místo. Za tím je však hluboká díra osmi bodů…

Výsledky 18. kola: Ž. Brod B – Bělá 2:3, Albrechtice – H. Branná 1:4, Jilemnice – Harrachov 2:2, Jablonec n. J. – Bozkov 3:2, Košťálov/Libštát B – Plavy 2:0, Lučany – Smržovka 2:2, V. Hamry B – Jablonné 3:6, Kamenice – Žandov 3:3, Držkov – Roztoky 3:0.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* FK Tesla Stráž nad Nisou – FC Jenišovice 4:2 (2:2). Rozhodčí Čurda, branky 40. a 43. Matěj Randák, ŽK 0:0, diváků 50. Sestava: Cejnar – Marek (77. Hradecký), Pekař, Bubák, Holeček – Marek Randák, Bernard, Matěj Randák, D. Hurt – Resl, Vavřich.
Nepřítomnost pěti hráčů základu vedoucího celku byla na hře hostů znát, ale i tak se utkání podle trenéra Jenišovic Petra Randáka dalo zvládnout, když markantně na to poukázal především herní úsek mezi 60. a 70. minutou. Bohužel jeho svěřenci zcela propadli při čtyřech standardkách domácích a dopředu to také nebylo ono. Kanonýr Vavřich se na jaře stále teprve hledá, a byť Matěj Randák dělá, co může, na vše sám nestačí. Lekci z produktivity tak hostům dal strážský Oberreiter, který Cejnara přivedl do rozpaků hned třikrát! Přestože již zmíněný Randák mladší stačil dvoubrankový náskok Stráže během pár minut před přestávkou ještě vymazat, Jenišovicím tentokrát nebyly po obrátce stran body souzeny. Na gólmana Černého už nikdo nevyzrál, Oberreiter zkompletoval hattrick a Budský čtvrtým gólem v 83. minutě povinné domácí vítězství potvrdil.

* TJ Sokol Pěnčín – SK Hodkovice nad Mohelkou 7:3 (4:3). Rozhodčí Dvořák, branky 31., 79. a 82. Bárta, 8. Šerpán, 23. Mendlík, 27. Jaček, 53. T. Kratochvíl, ŽK 1:0, diváků 80. Sestava: Semenský – Lhoták, Jindřich Škréta, Mendlík, Šerpán – T. Kratochvíl (80. Čestmír Škréta), Mikula (69. Žďárský), Jan Škréta, Jaček (73. Č. Škréta) – Bárta, Primásek (74. Zdražil).
Sobota za „KáDéčkem“ se nesla ve znamení rohových kopů a střelecké defenzivních hráčů. Sokoly záhy nastartoval veterán Šerpán, který se proti Michalcovi prosadil po rohu v 8. minutě. Jenomže zaváhání pěnčínského brankáře Semenského v 16. minutě přineslo nejen vyrovnání hostům, ale i žlutou kartu jemu za neadekvátní reakci na prohraný vzdušný souboj. Rozhozený čapák pak inkasoval za okamžik ještě po nepřímém volném kopu Hodkovic od Tótha – 1:2! Naštěstí Mendlík následoval příkladu prvního střelce a po stejné situaci vyrovnal. Poté Jaček s Bártou dokázali záhy skóre otočit. Ještě před herní pauzou však hosté snížili Kovárem a zdálo se, že na drama je zaděláno. Jenomže druhý poločas cele opanovali domácí a po dalších dvou brankách Bárty a jedné T. Kratochvíla hostům nasázeli sedmičku. Pro ty mohlo být ještě hůř, ale známé fotbalové pořekadlo slavných Klapzubovců – „Já na bráchu brácha na mě“ – nezafungovalo tak jak mělo, protože kapitán Jan Škréta vyslal do gólovky střídajícího Čestmíra Škrétu, ale ten si místo zápisu do střeleckého notýsku vylámal zuby na hořovickém brankáři.

Ostatní výsledky: Rozstání – Mimoň 1:1, Kamenice – Žandov 3:3, Loko Č. Lípa – Holany 1:4, Chrastava B – Doksy B 0:4, Vesec – Jablonné 3:6.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Radčice – Malá Skála 1:5 (1:0) Novák 2, Šilhán, Jarolímek, Rulec, Jenišovice B – Rychnov 0:5 (0:1) Žák, Zásada – Tanvald 4:1, Kokonín – Držkov B 6:2.

8. Tanvald 13 1 1 11 12:46 4

* Semilsko-OP: Přepeře B – Vysoké 3:0 (1:0) Tokan, Kubáček, Martínek, Mírová – Stružinec 5:0 (2:0) Mach, M. Zelnický, Salaba, P. Dvořák, Škoda, Bozkov B – Mříčná 4:1, H. Branná B – N. Ves 2:2, Poniklá – Studenec 0:4.

10. Poniklá 11 1 0 10 2:36 3

* Semilsko-OS: Tatobity – Martinice 2:3 (1:1) Šritr, Hádek, Přepeře C – Víchová 2:2 (2:1) Mrkáček, Krouza, Benecko – Rovensko B 2:4 (1:1) Koudelka 2, Náhlovský, Vágenknecht, Studenec B – FKK/L C 4:1, Horka – Zál. Lhota 5:1, Kruh – Future 1:0.

1. Martinice 14 10 3 1 63:23 33
2. Studenec B 14 10 1 3 37:26 31
3. Víchová 14 8 1 5 39:26 25
4. Zál. Lhota 14 7 2 5 41:36 23
5. Rovensko B 13 7 1 5 48:34 22
6. Kruh 14 6 3 5 29:26 21
7. Benecko 13 5 3 5 40:34 18
8. Horka 14 5 2 7 37:35 17