DIVIZNÍMU TURNOVU SCHÁZÍ KANONÝŘI JAKO MATĚJ RANDÁK ČI TOM BÁRTA (VIDEO)

0

FOTBAL / U Kolína se Turnov potkal s produktivnějším týmem a odvezl si odtud porážku rozdílem třídy. V přeboru Přepeře uhasily višňovkou Jiskru, Rovenští bez rybáře Koubka tratili v závěru dva body s Doksy a FKS se po dvou gólových otočkách dál točí hlava. Suverénní Jenišovice „smázly“ doma nováčka z liberecké čtvrti hattrickem Matěje Randáka. Tím samým kouskem, ovšem v mnohem kratším rozmezí, se blýsknul též pěnčínský Bárta, a dal tak zapomenout na neúspěšnou středeční dohrávku ve Stráži, kterou navíc několika stehy na hlavě odnesl kapitán Jan „Česťa“ Škréta.

DIVIZE

* FK Kolín – FK Turnov 3:0 (2:0). Rozhodčí Pálek, ŽK 2:2, diváků 190. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Beníšek (68. Drahovzal) – Tvrdý, Petrlák, Dlouhý (66. Toman), Cigánek (63. P. Havel) – Houžvička (88. Mach), Horák.
S otevřeným hledím vyrazil Turnov v neděli do Kolína, ale návrat už byl zcela o ničem jiném. Trenér Josef Petřík starší postavil mezi tyče tentokrát Hyku, a jak již předesílal před jarem, spoléhal především na bezchybnou defenzívu. Avšak pro tentokrát marně. Jeho svěřenci měli díky své naordinované aktivitě dlouho navrch, ovšem bez špílmachra Papouška byli dopředu bezzubí. Do toho přišla ve 33. minutě nezvládnutá standardní situace Kolínských, a ti se po Biškově koncovce mohli poprvé radovat. Po tomto uklidňujícím bodu zlomu začali domácí přebírat otěže hry a začali hosty přehrávat, a to zejména kombinačně. Nedisciplinovanost modrobílých v bránění přinesla v poslední minutě prvního poločasu průnik záložníka Živného a Hyka musel podruhé lovit míč ze své sítě.
Ani potom se obraz hry prakticky nezměnil, a domácí šilhající po třetím fleku si jej po třetí brance Veselého opravdu dopřáli. „Zápas se zpočátku vůbec nevyvíjel špatně, ale sami jsme si jej zkomplikovali. Je to pro nás zklamání a před zápasem se Mšenem se z něj musíme alespoň poučit,“ nebyl zrovna dvakrát spokojen turnovský kouč Josef Petřík.

Ostatní výsledky: Letohrad – Pardubice B 3:1, V. Mýto – Kratonohy 3:1, Zbuzany – Čáslav 2:1np, Vykáň – Živanice 2:6, D. Králové – Brandýs 1:0, Admira – Trutnov 6:1, Chrastava – Mšeno 0:2.

16. Letohrad 22 4 6 12 23:42 18

* FK Přepeře – Jiskra Višňová 4:0 (2:0). Rozhodčí Bohata, branky 32. Petřík, 44. Vaníček, 55. Sedláček, 85. Abraham, ŽK 3:1, diváků 100. Sestava: Koudelka – Krasnický, Vokáček, Nesvadba, Petřík – Novotný (71. Peškar), Bína, Vrabec, Vaníček – Sedláček (62. Abraham), Řeháček (79. Mička).
Přestože šlo o souboj druhého celku s třetím, od první minuty bylo jasné, kdo bude tahat za delší konec. Hosté sice jako první vážně ohrozili domácí branku, ale to jen díky tomu, že trochu zaskřípala souhra přepeřského gólmana Koudelky s obranou, ale z toho mraku nezapršelo. Po rohu Petříka višňovkou bránu také těsně minul hlavou Řeháček, a na druhé straně nezahřmělo ani z dalšího nedorozumění posledních hráčů Přepeř, protože Koudelka stačil odvrátit na roh. Domácí kontrovali rovněž rohem, ale hlavička Nesvadby zblízka se mezi tyče ještě nevešla. Favoritovi dobře šlapala kombinace, ale občas kulhalo provedení, takže se na první změnu stavu čekalo až do 32. minuty. Brankář hostů Vykoukal si ani nadvakrát neporadil s trestným kopem Novotného a novopečený otec Petřík míč uklidil do jeho sítě – 1:0. Aby se domácím lépe odpočívalo, gólem do šatny je uklidnil Vaníček. V druhé půli Vykoukal nejprve musel zlikvidovat šanci Sedláčka, ale ten si svůj pokus zopakoval, tentokrát však gólově, když mu tzv. pod sebe namazal Vaníček. Poté Novotný trefil spojnici břevna a tyče. Pak višňovská jednička včas vyběhla proti Řeháčkovi a vychytala Vaníčka s Petříkem. Ovšem pak si se všemi pohrál střídající Abraham a uzavřel účet utkání.

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – TJ Doksy 2:2 (0:1). Rozhodčí Horák, branky 50. L. Malý, 70. Valentín, ŽK 2:0, diváků 140. Rovensko: Prokopec – Kočí, Bakeš (80. Vágenknecht), Vítek, Šteffan – Krejčík, Mencl, Štěpnička, Bangha, Pařízek – L. Malý (69. Valentín).
To Rovensku se po dobrém podzimu na jaře už tak nedaří, a možná i proto, že si své soupeře vybírat nemůže. Pod Trosky dorazily v sobotu páté Doksy, které zarazil hned nástup k duelu. Přímo na trávník všem aktérům přišel zazpívat českou hymnu ženský pěvecký sbor Korbel z Hradce Králové! A právě snad díky tomu se první poločas hrál oboustranně nevídaně slušně. V úvodu duelu se dopředu hnali především krajní beci Rove – Šteffan a Kočí. Nejblíže ke vstřelení branky byl tento tandem ve 27. minutě, v níž nejprve Šteffan dlouhým autem do malého vápna připravil svému kolegovi po prodloužení hlavičkou L. Malého šanci svému kolegovi, ale ten nastřelil břevno Szaboovy klece až z následného pokusu. Když už se zdálo, že se nemůže nic stát, v nastaveném čase první půle překonal Prokopce Kukla, a domácí měli místo oddechu o přestávce o čem přemýšlet. Rezultát uchopil nejlépe L. Malý a hned v 50. minutě vyrovnal. Hrdinou okamžiku se pak stal střídající Valentín, jenž si nepobyl na hřišti snad ani minutu a svou trefou zajistil Rovensku vedení. Bohužel to si ho nedokázalo uhlídat, a v 83. minutě vystřelil hostům bod Horčík.

* FK Sedmihorky – Slovan Hrádek nad Nisou 1:2 (1:1). Rozhodčí Mařatka, ŽK 2:2, diváků 50. Sestava: Lamač – Novotný, Holý (80. Feurich), Marek, Čermák – Močkovský (58. Lemak), Kodr, Ložek, Kroupa – Špína, Hořák (53. D. Škréta).
Domácí už nutně potřebovali zabrat a začátek utkání jim vyšel na jedničku, protože už v 5. minutě skóroval kanonýr Marcel Špína, který hlavičkou přeloboval brankáře Roba. Jenomže Karlovičtí nedokázali svou úvodní převahu přetavit v pojištění hubeného náskoku, a tak hosté mající zkušený tým ve 23. minutě vyrovnali Greplem, jenž se prosadil s velkou dávkou štěstí zády k bráně Sedmihorek. Zápas pak mohl v druhém poločase rozhodnout mladík Ložek, ale se svou povedenou individuální akcí se dostal mimo střelecký úhel, a tím sám sobě vzal možnost změnit výsledek. Zle mohlo být hned vzápětí na opačném pólu hrací plochy, ale Lamač se nenechal rozhodit tutovkou hostů, v klidu ji až do posledního okamžiku ustál a svou hrudí zabránil nejhoršímu. To však stejně přišlo. Po rohovém kopu čtvrthodinu před koncem se v závaru před karlovickým gólmanem nejlépe orientoval zkušený Hnízdo, oblékající ještě nedávno turnovský dres, a z otočky nedal Lamačovi sebemenší šanci – 1:2! „Je to smůla. Máme za sebou řadu jen velice těsných proher, což klukům na psychice samozřejmě moc nepřidá. Tak musíme doufat, že se to zlomí teď v Semilech,“ konstatoval věcně vedoucí mužstva FKS Míra Kobrle.

Ostatní výsledky: Ž. Brod – V. Hamry 0:1, B. Kostel – Skalice 0:8, Frýdlant – Semily 2:3.

I. A TŘÍDA

Oba zástupci Pojizeří hráli venku, a to se zcela opačným výsledkem. Zatímco s Libštátem kombinovaný Košťálov rupnul na hřišti předposlední Studánky, Lomnice brala všechny body na půdě posledního Cvikova.

Výsledky 18. kola: Kr. Studánka – Košťálov/Libštát 1:0 (1:0), Cvikov – Lomnice 2:4 (2:2) Gaubman 2, Starý, Morávek, Rynoltice – VTJ Rapid 1:0, Desná – Stráž p. R. 0:4, Ruprechtice – Mšeno B 0:0, V. Hamry B – Pěnčín 0:2, Doubí – Hejnice 6:1.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

Na východní frontě zaujal především výsledek konfrontace horských okresů Jablonce a Semil, v němž Jilemnice dostala nášup ve Smržovce. Překvapivě vysoká byla také výhra Bělé, která doma u potoka rozdrtila vedoucí Lučany.

Výsledky 17. kola: Bozkov – Košťálov/Libštát B 2:2, H. Branná – Jablonec n. J. 2:1, Plavy – Ž. Brod B 3:1, Smržovka – Jilemnice 4:1, Harrachov – Držkov 2:2, Roztoky – Albrechtice 3:1, Bělá – Lučany 5:1.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* FC Jenišovice – Sokol Vesec 5:0 (3:0). Rozhodčí Špidlen, branky 9., 19.(pk) a 50. Matěj Randák, 44. Marek Randák, 67. Vavřich, ŽK 2:2, diváků 75. Sestava: Cejnar – Marek, Pekař, Bubák (56. Hradecký), Holeček – Marek Randák, Kalousek, Matěj Randák, D. Hurt – Poláček (46. Resl), Vavřich.
Trenér Petr Randák sic postrádal v obraně zkušeného Vícha a musel se obejít i bez šikovnosti V. Hurta, ale utkání režíroval Randák mladší. Matěj měl po dvouzápasové „červené“ stopce fotbalový hlad, a na jeho hře to bylo více než znát. Svůj hattrick a vesteckého gólmana Berku načal už v 9. minutě. Druhou branku přidal po deseti minutách, úspěšnou exekucí pokutového kopu, který rozhodčí Špidlen musel nařídit za faul obrany hostů na Vavřicha, a to díky fotbalové zvyklosti, že sám postižený hráč by penaltu kopat neměl. Také další gól se připisoval ke jménu Randák, ovšem již na rozdíl tří branek zvyšoval minutu před poločasem Marek. Matěj si vzal slovo záhy po změně stran a Berku pokořil v 50. minutě už potřetí! Pro Jenišovické tak už nebylo problémem, aby ještě se střeleckým zápichem Vavřicha dovedly mač až do vítězného konce a k povinným třem domácím bodům.

* Jablonné v Podještědí – TJ Sokol Pěnčín 0:5 (0:5). Rozhodčí Mizera, branky 19., 21. a 23. Bárta, 3. T. Kratochvíl, 16. M. Kotrman, ŽK 0:1, diváků 50. Sestava: Semenský – Jindřich Škréta, Šafář, Mendlík, T. Kratochvíl (23. Žďárský) – Mikula, Jan Škréta, M. Kotrman, Jaček (73. Č. Škréta) – Bárta, Primásek.
Hosté, kteří ve středeční dohrávce podlehli Stráži n. N. 4:1 (Škréta) neponechali nic náhodě a svou misi na sever proměnili na úspěšnou prakticky už v první části hry, když tu druhou stačilo už jenom dohrát. Věcí nevídanou se blýsknul exdivizní pěnčínský šutér Tomáš Bárta, který Holubovi nastřílel hattrick během čtyř minut! Pěnčínu vůbec vyšel vstup do utkání, protože již 3. minuta znamenala pro něj rychlé vedení, o což se před svým brzkým střídáním stačil přičinit Tomáš Kratochvíl. Po čtvrthodině hry zvýšil už na 2:0 Michal Kotrman, aby poté přišly avizované excelentní chvíle Bárty. Po obrátce už toho nebylo moc k řešení, a tak se sokolové mohli zvesela a se všemi třemi mistrovskými body v kapse vydat k domovu.

Ostatní výsledky: Mimoň – Kamenice 1:3, Hodkovice – Rozstání 2:2, Žandov – Loko Č. Lípa 0:3, Holany – Chrastava B 10:1, Doksy B – Stráž n. N. 0:2.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Malá Skála – Kokonín 5:1 (2:0) Šilhán 2, Rulec 2, Kubín, Zásada – Jenišovice B 4:1 (2:1) Žák, Rychnov – Radčice 5:0, Tanvald – Držkov B 3:0.

8. Tanvald 12 1 1 10 11:42 4

* Semilsko-OP: Mříčná – Přepeře B 2:6 (0:5) Tokan 3, Rohacký, Horák, Havlín, Studenec – Mírová 6:0 (2:0), Stružinec – Bozkov B 6:0, Vysoké – H. Branná B 1:1, N. Ves – Poniklá 2:0.

10. Poniklá 10 1 0 9 2:32 3

* Semilsko-OS: Future – Tatobity 1:2 (1:1) Šimek z pk, Hádek, Zál. Lhota – Přepeře C 5:1 (2:1) Krouza, Rovensko B – Horka 7:3 (2:3) Koudelka 4, Vacek, Bangha, Novotný, Víchová – Studenec B 1:3, Martinice – Benecko 2:2, Košťálov/Libštát C – Kruh 5:1.

1. Martinice 13 9 3 1 60:21 30
2. Studenec B 13 9 1 3 33:25 28
3. Víchová 13 8 0 5 37:24 24
4. Zál. Lhota 13 7 2 4 40:31 23
5. Rovensko B 12 6 1 5 44:32 19
6. Kruh 13 5 3 5 28:26 18
7. Benecko 12 5 3 4 38:30 18
8. FKK/L C 13 5 1 7 32:31 16