GÓLY DÁVAL A BODY SPRAVEDLIVĚ ROZDĚLOVAL FIŠER

0

FOTBAL / Vedle triumfu turnovských hokejistů v KLM odstartovali svou jarní záchrannou misi také hráči divizního FK Turnov. Hrálo se pouze v Mýtě a na umělé trávě v Čáslavi, všechny ostatní zápasy byly odloženy. Z pohledu tabulky je pro modrobílou jedenáctku bod ze hřiště druhého celku po neúspěšném penaltovém rozstřelu (4:2) velice cenný. Bezesporu raritou je, že střelcem duelu byl jediný hráč, a to domácí Fišer!

* Vysoké Mýto – FK Turnov 2:1 (1:0) np. Branky 34. Fišer – 78. Fišer (vlastní), rozhodčí Štuk, ŽK 2:2, diváků 220. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Beníšek – P. Havel (46. Papoušek), Benek, Petrlák (73. Dlouhý), Cigánek – Horák, Houžvička (62. Tomašov).

Ve svém mistrovském debutu v turnovském angažmá postavil nový kouč Josef Petřík starší mezi tyče v divizi přece jen mnohem ostřílenějšího Hyku. On a jeho spoluhráči byli na zápas díky rozboru soupeřovy hry dobře připraveni, a podle slov trenéra jeho pokyny všichni do puntíku plnili. „Kluci bojovali, vzadu zodpovědně bránili a v poli napadali hráče Mýta, takže jsme je prakticky k ničemu nepustili, a naopak sami vyráželi k rychlým protiútokům,“ popsal stručně úspěšnou sobotní strategii. Asi v největší šanci se v první půli ocitnul Petrlák, ale byli to domácí, kdo se po standardní situaci ve 34. minutě ujali vedení brankou stopera Fišera, jenž se nejlíp orientoval ve skrumáži před Hykou.

V nastoupeném trendu pokračovali Turnovští také v druhém poločase. Z jejich poctivé práce pak rezultovala slibná příležitost beka Šimka po zahrávané standardce, ale ani tentokrát nebylo hostům gólové radosti dopřáno. Ta však přišla až v 78. minutě, v níž muž zápasu Fišer srazil centr turnovské vozby za záda svého gólmana Černíka a stanovil tak nerozhodný výsledek, který jak známo, znamená penaltový rozstřel o prémiový bodík. Bohužel v této loterii Turnov opět neměl štěstí, takže ten zůstal doma u favorita. „I když se tomu v tréninku věnujeme, tohle je už především v psychice hráčů. Určitě věřím v průlom, chce to jen postupně získat jistotu, a k tomu tenhle tým pomalu, ale jistě směřuje. Proto budeme rádi, když v neděli uspějeme v dalším těžkém utkání s Letohradem a kluky, které musím za Mýto pochválit, přijdou diváci, v co největší míře podpořit. Hrajeme o záchranu a potřebujeme každý bod,“ uvědomuje si Josef Petřík starší.