TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ JSOU PŘIPRAVENI NA JARNÍ BOJ O PŘEŽITÍ

0

Herně velice vydařenou zimní přípravu mají za sebou hráči divizního FK Turnov, které už v sobotu 10. března čeká první mistrovský zápas jara ve Vysokém Mýtě. Bilance pěti výher, dvou remíz a až do soboty 3. března pouze jediné prohry s libereckou juniorkou 2:4, je s ohledem na kvalitu soupeřů vskutku vynikající.

Znovu připomeňme, že k nejzásadnější změně došlo na trenérském postu, kde po společném působení ve Frýdku-Místku Josefa Petříka mladšího vystřídal ten starší, jenž po aktivní kariéře v Hradci Králové působil mj. jako trenér v prvoligovém Slovanu Liberec. „Přišel jsem do Turnova navázat na synovu dobrou práci. Jeho teď čekají otcovské povinnosti a taky pracuje na tom, aby získal nejvyšší profilicenci UEFA, což musí ještě skloubit s aktivní hráčskou kariérou v hodně kvalitním přepeřském klubu s nemalým cílem. I když prostředí v Turnově znám velice dobře, spoustu věcí spolu stále konzultujeme,“ předesílá nový head kouč divizního FK Turnov.

Podle něj zimní příprava proběhla podle plánu a je spokojen nejen s jejími herními výsledky, ale především s přístupem mladých kluků, kteří do zimního období vnesli svěží vítr. „V hráčích jako jsou Veber, Svoboda, Petr Havel či Mach je určitě budoucnost turnovské kopané, a proto se budeme snažit o jejich maximální herní vytížení. Nebudeme si nic nalhávat, ale vzhledem k tomu, že se nacházíme v sestupovém pásmu, však budu v první řadě spoléhat na zkušenější osu týmu a jeho lídry. Věřím však, že celé mužstvo má svou sílu, takže míra postupného začlenění mladých hráčů bude určována především výkony jich samotných,“ říká na rovinu Josef Petřík st., mile překvapený zejména výkonnostním vzestupem mladého Macha a zimní střeleckou produktivitou Petra Havla.
Jeho slova jen potvrzuje právě zimní bilance, a to po výhře v České Lípě 3:2 např. do remízového utkání s třetiligovými Zápy naskočili jako hráčská výpomoc dokonce Jiří Šteffan s Alešem Krejčíkem, kteří momentálně hrají I. A třídu v Rovensku. „Výsledek 3:3 je super a vedle poděkování svému mančaftu musím zvlášť ocenit i pomoc těchto našich účelově zařazených posil,“ neopomněl projevit vděk turnovský lodivod. Tomu udělalo radost také vítězství nad Vyšehradem 3:2, které zařídili svými góly Horák z penalty, Cigánek a Kordík.

A právě posledně jmenovaný patří do defenzivní řady, na níž bude turnovský lodivod stavět především. „Také Šimek a Novotný už toho spolu dost odkopali a hrají prakticky ve stabilním složení, takže tady žádné větší problémy nepředpokládám,“ podotknul. Zamotanou hlavu nemá ani z klíčového postu. „Brankáře odjakživa řadím do zvláštní hráčské skupiny. Po příchodu Martina Špíny disponujeme vyrovnanou dvojicí kvalitních gólmanů, a myslím, že si svou důležitost uvědomují oba. Ještě před prvním mistrákem si k tomu sedneme a všechno společně probereme. A v tomhle ohledu dám samozřejmě hodně na Petra Koubuse, který je má na starosti,“ odtajnil své myšlenkové pochody exligový trenér.

Vedle Špíny se v modrobílém dresu v přípravě objevili také Jan Tomašov z Mnichova Hradiště a poměrně velkou časovou porci odehrál Toman z Bělé. „Oba hráči projevili zájem o působení v Turnově, takže s jejich kluby jednáme, abychom mohli jejich případný příchod rychle uzavřít,“ uvedl za realizační tým Jaroslav Mencl. A právě spolupráci s ním a Petrem Koubusem si Petřík senior velice považuje a chválí. „Na oba je spolehnutí a v případě potřeby můžu využít do tréninkové hry hlavně Járu, což má na mančaft bezesporu pozitivní vliv.“ Své by o tom mohl vyprávět především Houžvička, který se po individuální péči trenérů stal nejlepším střelcem zimy, když nastřílel osm branek, z toho dokonce dva hattricky, jeden v utkání s Přední Kopaninou (7:4), a druhý s Mšenem – 3:3! Svou formu potvrdil devátou trefou i v posledním přípravném utkání na Meteoru, kde Turnov ještě v kombinované sestavě sice podlehl 2:3, ale zlepšená druhá půle přinesla řadu slibných příležitostí na obrat, ale tentokrát to tam bohužel nepadalo. Hned za košťálovským šuterem byl Horák se sedmi trefami, ale dvě z toho byly z pokutových kopů.

Start jara bude zřejmě v režii počasí, ale hlavní trenér FK Turnov hlásí takřka stoprocentní připravenost. Spokojenost panuje i s faktem, že díky získané fyzické kondici ohrozilo přípravné období minimum svalových či jiných zranění. „Na první mistrák bude určitě připraven rekonvalescent Petrlák, který se znovu gólově prosadil teď v pražské generálce, takže otazníky visí už jenom nad zdravotním stavem Štěpána Havla. Jaro bude hodně těžké, ale své příznivce si chceme získat naší další poctivou prací, bojovností na hřišti a hlavně zápasy odmakanými od první do poslední minuty,“ věří Petřík senior před prvním jarním zápasem. Fotbalové jaro je tady…
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Pozvánka na první domácí divizní utkání:
Neděle 18. března
* FOTBAL / DIVIZE: FK Turnov – Letohrad (15.00), MFS

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.