FESTIVAL DOLÁNKY 2013

0

19. – 20. července, Dolánky u TurnovaFestival v Dolánkách je jednou z největších letních kulturních akcí v Českém ráji. Navazuje na tradiční Folkovou noc – její 28. ročník je součástí festivalu. Program reflektuje celoroční nabídku spolupořádajícího proslulého Klubu Na Rampě v Jablonci nad Nisou – od anglického bluesrocku přes tradiční české rockové kapely po world music, folk či folkrock, včetně nejzajímavějších regionálních kapel. Od loňského ročníku je festival dvoudenní a má řadu specifik, kterými je výjimečný mezi dalšími festivaly obdobné velikosti. Dramaturgie se pohybuje na pomezí melodického rocku, folkrocku, worldmusic i folku. Akce probíhá na dvou pódiích v krásném areálu v údolí Jizery. Přímo v areálu je kemp, je zde i dostatečná plocha pro parkování. K dispozici bude také festivalová školka pro děti, připravena je divadelní scéna i vodní hrátky na Jizeře v podobě neckyády ad.

Pátek 19. července
Otevření areálu ve 13.00 hodin, hudební produkce od 14.30 hodin:
1. pódium: John Silver, Berušky, Květy, Sto zvířat, Ben Poole (GB), Hudba Praha
2. pódium (ve velkém stanu): Adina Atlas a Peprmintová slunce, Agrebi, Disney Band, Skampida (Columbie), Luboš Odháněl, Mydy Rabycad

Sobota 20. července
Otevření areálu v 10.00 hodin, hudební produkce od 12.00 hodin
1. pódium: Koneckonců, Snap Call, Soumrak Band, Nasycen, My3.Avi, Jablkoň, Čankišou, Vltava, Ivan Mládek a Banjoband, Vasilův Rubáš
2. pódium: Cze-Hun, Nautika, Exil 51, Tamdoletma, Monty, Quanti Minoris, Echt!, Čači Vorba (Polsko)

V sobotu od 13.00 do 17.00 proběhnou mimo hlavní pódia i dvě dětská divadelní představení (Divadlo Pohadlo).
Zhruba ve 13.30 hodin začne i neckyáda, soutěž bizarních plavidel (řeka Jizera tvoří hranici festivalového areálu, takže se přesunete jen pár metrů). Hudebně ji doprovodí kapela Huměv se staročeskými písničkami.
V době festivalu můžete využívat i zlevněné služby spolupořádající Žluté plovárny – plavbu po Jizeře včetně dopravy mezi Malou Skálou a Dolánkami, koloběžky, in-line brusle.
Vstupné od 250 Kč za jeden den je vzhledem k množství a kvalitě účinkujících kapel jedno z nejnižších ze všech tuzemských festivalů. Více www.festivaldolanky.cz.

Fotografie z loňského ročníku najdete v albu na Facebooku TvA – ZDE.

CHCETE VYHRÁT VSTUPENKY FESTIVAL  DOLÁNKY 2013?
Pořadatel do soutěže věnuje osm volných vstupenek, čtyři vylosovaní čtenáři získají vždy po dvou vstupenkách. Do losování o volné vstupenky postoupíte velmi jednoduše, stačí, abyste do středy 17. července do 16.00 hodin na adresu redakce TvA (Nádražní 1092, 511 01 Turnov) doručili v písemné formě odpověď na tuto otázku:
* V Dolánkách je také jedna významná stavba lidové architektury. Jak se jmenuje?
Podmínkou je kromě odpovědi uvést i jméno, adresu a telefonní číslo. Na obálku či korespondenční lístek napište „Dolánky 2013“.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.