CYKLOVÝLET PODÉL ŘEKY JIZERY

0

Město Turnov a Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery pořádají v sobotu 17. září 2011 cyklovyjížďku s průvodcem nazvanou „Na Maloskalsko za zážitky“. Cyklojízda je určena všem milovníkům cykloturistiky, kteří chtějí navštívit zajímavá místa podél toku řeky Jizery a dozvědět se o aktuálním stavu projektu cyklostezky, jejíž stavba bude započata na podzim 2011. Nenáročná trasa je vhodná pro rekreační cyklisty i rodiny s dětmi. Cyklojízda se koná u příležitosti Evropského týdne mobility pořádaného městem Turnov, který od 16. do 22. září nabídne bohatý program pro širokou veřejnost.

Lidé se mohou těšit na vycházku podzimní přírodou Českého ráje s RNDr. Zdeňkem Mrkáčkem (18. září, sraz ve 13.30 hodin na parkovišti pod Valdštejnem), která bude zakončená návštěvou hradu Valdštejna a varhanním koncertem v kapli sv. Jana Nepomuckého, lekci Nordik Walking pod vedením lektorů (19. září – sraz v 16.00 hodin v Šetřilovských parcích) a řadu dalších zajímavých přednášek a programů pod vedením Policie ČR, Sboru hasičů města Turnova, městské policie a dalších organizací. Ve čtvrtek 22. září se uskuteční oslavy Evropského dne bez aut. Bude uzavřeno náměstí B. J. Horáčka (před KC Střelnice), kde budou k vidění různá vystoupení a prezentace (9.00 – 14.00 hodin).

Start samotné cyklovyjížďky je v sobotu 17. září ve 14.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově. Pro účastníky je připravena nenáročná trasa Turnov – Dolánky – Rakousy – Malá Skála – Líšný – Malá Skála – Turnov o délce 25 km.

 
V Dolánkách si účastníci cyklojízdy budou moci vyzkoušet aktivity a atrakce pro celou rodinu, soutěže v pohybu na tradičních i netradičních bezmotorových dopravních prostředcích, jako jsou in-line brusle, skákací boty, trampolíny, koloběžky, Segway a další zajímavosti pod taktovkou společnosti Sundisk, s.r.o.
 
V Malé Skále navštíví kapli sv. Vavřince s výzdobou od malířů Vladimíra Komárka a Josefa Jíry. V Infoshopu Vejměnek – Infocentru Malá Skála bude pro dětské účastníky cyklojízdy připraven zmrzlinový pohár zdarma. Závěr cyklojízdy zakončí adrenalinový program ve Žluté plovárně, kde bude možné vyzkoušet si zdarma aquazorbing, lanovku přes řeku a za dobrých povětrnostních podmínek vystoupat v horkovzdušném balónu.
 
Podrobné informace o cyklovyjížďce lze získat na www.cesky-raj.info , www.turnov.cz , www.infocentrum-turnov.cz  nebo na tel. 739 449 510, 481 540 253 (Hana Ledabylová).
 
Letošní jízda navazuje na sérii úspěšných cyklojízd pořádaných od roku 2007 Sdružením Český ráj a partnery v rámci projektu Greenway Jizera.
Cílem projektu Greenway Jizera je vybudovat páteřní cyklostezku podél toku řeky Jizery, která bude součástí tras pro různé druhy bezmotorové dopravy (pěší, vodní atd.). Cyklostezka se stane součástí evropské sítě bezpečných stezek Greenways. V České republice se tak připojí například ke Greenway Praha – Vídeň nebo Moravským vinařským stezkám.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.