KINO A VÝSTAVY V ČERVENCI NA TURNOVSKU

0

O prázdninách můžete v Turnově navštívit jeden z fenoménů, který hned tak jinde nenajdete – letní kino. Hraje prakticky denně, určitě si z programové nabídky vyberete. Zhorší-li se počasí, není od věci navštívit zdejší muzeum. V galerii je kolekce prací nositelů certifikátu ministerstva kultury – „Nositel tradice tradičního lidového řemesla“, doprovodné letní akce se konají v Kamenářském domě, ale i v Galerii Granát na náměstí. Za zmínku stojí i pozvánka do Galerii Maxiart na náměstí, či do maloskalské galerie v Boučkově statku ad.

PROGRAM TURNOVSKÉHO LETNÍHO KINA VE SKÁLOVĚ ULICI

* Pátek 1. – neděle 3. července od 22.00 hodin: ČERTOVA NEVĚSTA. Zdeněk Troška zfilmoval příběh o královské rodině, která se kvůli početí potomka nepříjemně zapletla s královstvím Zla. V hlavních rolích S. Laurinová, D. Suchařípa a jiní.

* Úterý 5. a středa 6. července od 21.30 hodin: AUTOPOHÁDKY. Animovaný povídkový film ČR sjednocuje motiv aut. Průvodní slovo Michal Malátný, hudba Chinaski.

* Čtvrtek 7. a pátek 8. července od 21.30 hodin: ÚTĚK ZE SIBIŘE. Drama USA. Příběh skupiny mezinárodních vězňů prchajících z ruského gulagu ve 40. letech 20. století. Režie Peter Weir, hrají Colin Farrell, Ed Harris, Mark Strong a další.

* Sobota 9. a neděle 10. července od 21.30 hodin:PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA. Kapitán Jack Sparrow (Johny Depp) je zmítán obavami z kapitána pirátské lodi i z ženy, kterou v minulosti miloval (Penelope Cruz).
* Úterý 12. července od 21.30 hodin: REKVALIFIKACE. Česká komedie. Snímek svérázného režiséra Vlada Štancela o těžkostech padesátníka hledajícího práci doplňuje hudba Martina Hyblera z Turnova.

* Středa 13. července od 21.30 hodin: BANKSY: EXIT THROUGH THE GIFTSHOP. Britsko-americký dokument (filmový klub) o současné britské streetartové scéně a tajemném Banksym s hudbou Roniho Size a Geoffa Barrowa.

* Čtvrtek 14. a pátek 15. července od 21.30 hodin: 3. Německé drama. Citový příběh manželů, do jejichž života vstoupí další muž. Režisér Tom Tykwer (Lola běží o život, Princezna a bojovník, Parfém: Příběh vraha).

* Sobota 16. a neděle 17. července od 21.30 hodin: RIO. Animovaný film USA. Po kreslených pandách, veverkách, obrech a diluviální fauně přichází v tomto žánru na řadu papoušek.

* Úterý 19. a středa 20. července od 21.30 hodin: X-MEN: PRVNÍ TŘÍDA. Sci-fi USA. Kde se vzali Profesor a Magneto? James McAvoy a Michael Fassbender ve filmu, který historii mutantů popisuje od prvopočátku.

* Čtvrtek 21. až sobota 23. července od 21.30 hodin: PAŘBA V BANGKOKU. Komedie USA. Pokračování úspěšné Pařby ve Vegas; tentokrát se čtveřice kamarádů vydává na svatbu do Thajska.

* Neděle 24. července od 21.30 hodin: BIUTIFUL. Španělsko-mexické drama. Bývalý narkoman (J. Bardem) se protlouká životem v džungli dnešní Barcelony.
* Úterý 26. července od 21.30 hodin: AMERIČAN. Drama USA. Příběh nájemného vraha (G. Clooney) ukrývajícího se na italském venkově před pronásledovateli. Režie Anton Corbijn.
* Středa 27. července od 21.30 hodin: MELANCHOLIA. Dánské drama. Uhrančivý příběh o konci světa vzbudil vlnu zájmu v Cannes i ve světě. V režii Larse von Triera účinkují Charlotte Gainsbourg a Kirsten Dunst.

* Čtvrtek 28. až neděle 31. července od 21.30 hodin: HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – ČÁST 2. Britsko-americký fantasy dobrodružný film. Příběh mladého čaroděje a jeho úhlavního protivníka lorda Voldemorta vrcholí…

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

 

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

Výstavy v muzeu:

– GALERIE MUZEA: Do 30. srpna je zde k vidění putovní expozice HOMO FABER – výstava prací nositelů certifikátu ministerstva kultury – „Nositel tradice tradičního lidového řemesla“.

VÝSTAVNÍ SÁL MUZEA (3. patro): ŘEKNI TO ŠPERKEM. Mezinárodní výstava šperkařských škol, která je součástí evropského projektu Comenius – účastní se ho deset evropských šperkařských škol včetně SUPŠ Turnov. Jednotlivé školy představují národní zlatnické techniky. Česko reprezentuje granátový šperk. Výstava bude otevřena na závěr programu XXII. mezinárodního sympozia Šperk a drahokam od 9. července do 2. října.

– KAMENÁŘSKÝ DŮM – Český ráj a Pojizeří J. V. Scheybala. Nová stálá expozice. V Kamenářském domě probíhají výtvarné dílny pro děti i dospělé, funguje tu i kroužek pro školní děti „Malý muzejník“.
V rámci výstavy Homo Faber zde budou probíhat dílny, které představí návštěvníkům řemeslníky z několika oblastí. Dílny jsou určeny pro širokou veřejnost v době od 9.00 do 17.00 hodin, uskuteční se 9. července a 7. srpna.

* DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH. Nová expozice na statku nese název „Chléb se peče – polévka se vaří aneb na statku ve všední den i ve svátek“. Dlaskův statek má stejné otevírací hodiny jako muzeum.

 

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Od 9. července do 13. srpna zde probíhá výstava fotografií členů Fotoklubu Balvan z Jablonce nad Nisou.

 

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů (každý den). Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů. Až do 22. července zde v rámci akce Kámen a šperk v Českém ráji probíhají dobové ukázky zpracování drahých kamenů a večerní prohlídky za doprovodu průvodce v dobovém kostýmu (Magický Turnov – o prázdninách každou středu – více informací v informačním centru na náměstí). O prázdninách je tu k vidění i výstava broušené skla autorky Věra Pánkové.

 

* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (1. patro infocentra na náměstí). Do 4. srpna je tu k vidění výstava fotografií dravců od M. Zítka a od 5. srpna do 6. října zde proběhne výstava fotografií J. Večerníka z Namibie. Výstavy jsou přístupné v otevírací době infocentra, tj ve všední dny od 8.00 do 17.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin.

 

* Galerie MAXIART, náměstí Českého ráje, čp. 4. Probíhá zde letní prodejní výstava, na které můžete vidět a zakoupit díla předních žijících i nežijících výtvarníků. Zastoupeno je přes dvacet autorů. Například: Jaroslav Klápště, Jan Kanyza, Josef Jíra, Jiří Salaba, Jan Kristofori, Kristian Kodet, Jaroslava Solovjevová, Olbram Zoubek, Vladimír Komárek, Zuzana Kadlecová a další. Výstava potrvá do 17. září. Galerie je otevřena od úterý do pátku v době od 13.00 do 17.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. Více na www.galerie.maxiart.cz

 

* SYNAGOGA v Krajířově ulici. Otevírací doba synagogy: út – ne 9.00 až 17.00 hodin.

 

* MALÁ SKÁLA, Maloskalská galerie Josefa Jíry – Boučkův statek. Do 8. července zde probíhá výstava sklářského výtvarníka Ivana Waulina (obrazy, sklo). Od 16. července do 11. srpna tu bude výstava obrazů a grafiky Petra Nikla.

 

* ROVENSKO POD TROSKAMI. Výstava panenek a kočárků v Komenského ulici čp. 166. K vidění je na 500 exponátů. Převážně se jedná o charakteristické panenky „ŠKLEBÍČCI“. Tyto panenky jsou španělské výroby. Dalšími exponáty jsou porcelánové panenky, historické kočárky a moderní „bárbíny“. Otevřeno v červnu o víkendech v době od 10.00 do 16.00 hodin, o prázdninách od pondělí do neděle od 10.00 do 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.