SPORTMIX: FLORBAL, FOTBAL, FUTSAL A LEDNÍ HOKEJ

0

Turnovští basketbalisté ještě nenašli v letošní sezoně přemožitele, vyhráli osm zápasů za sebou a v tabulce jim tak patří první příčka! Jak muži, tak i ženy florbalové TJ Turnov opět nedokázali bodovat, a rozporuplné výsledky hlásí taktéž její mládežníci. FK Přepeře dál posiluje svou pozici v českém fotbale, když jejich unikátní počin dokumentuje právě vydaná kniha českých rekordů. FC Dalmach díky dvougólovým střelcům a dobře chytajícímu Prokopcovi importoval body z Jablonce. V Turnově, jehož hráči A-týmu opanovali krajské statistiky, pokračovaly dalším kolem soutěže amatérského ledního hokeje.

BASKETBAL

* Východočeská liga, muži

O víkendu 13. a 14. listopadu si turnovští basketbalisté přivezli ze zájezdu dvě vítězství, porazili Havlíčkův Brod (83:44) a Chrudim (64:42). V neděli 21. listopadu nastoupili na domácím hřišti k odloženému zápasu s Litomyšlí.

TJ TURNOV – ADFORS BASKET LITOMYŠL 75:65 (17:14, 40:27, 61:42). Body Nejedlo J. 21 (9/5), Špetlík O. 12, Kučera P. 10 (4/4), Klápště J. 8, Vích M. 7 (3/3), Jeníček J. 6, Krejčí O. 4, Vích L. 3 (4/3), Krejčí M. 2, Valšík M. 2, Jeníček L. Sestava: Nejedlo J., Špetlík O., Krejčí M., Klápště J., Vích M.
Do utkání vstoupili turnovští basketbalisté s dobrou energií a postupně si do poločasu vypracovali náskok, takže strany se měnily za stavu 40:27. Do čtvrté čtvrtiny šli dokonce s devatenáctibodovým náskokem. Z kraje poslední hrací části basketbalisté Litomyšli zabrali, po pár minutách třemi trojkami a rychlými nájezdy stáhli rozdíl ve skóre na sedm bodů a ze zápasu se stalo lehké drama. Turnováci přestali dávat volné střely, čímž poklesla i trochu morálku v týmu, a to vyústilo v pár chyb a ztrát. Na menší bodový rozdíl však hráče Litomyšli nepustili. Nakonec vše dobře dopadlo a byla z toho výhra. V koncovce zápasu je podržela hlavně přesná střelba trestných hodů. Nejlepším skórem domácího celku byl s 21 body Jakub Nejedlo.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

FLORBAL

1. liga, ženy
TJ Turnov – FBC Kutná Hora 2:6 (1:0, 1:0, 0:6). Branky a asistence 1. L. Brabcová (Koubková), 38. Bittnerová (Veselá Š.), rozhodčí Pohunek a Mauer. Sestava: Hassová – Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová.
Ve sváteční středu 17. listopadu hostoval v Turnově FBC Kutná Hora. Den boje za svobodu a demokracii i přes veškerou snahu nedopadl vítězně. „První třetina pro nás začala nejlépe jak mohla, protože už ve 22. vteřině vstřelila Brabcová po nahrávce Koubkové vedoucí branku,“ hlásil turnovský realizační tým. Ve zbytku první třetiny byla vidět hromada chyb a promarněných šancí na obou stranách, a proto už žádný z týmů nepřidal gól. Druhá třetina probíhala v podobném duchu jako první. Domácím se rovněž povedlo vstřelit gól, když ve 38. minutě vymetla Bittnerová pravý horní roh branky soupeřek. Ve třetí třetině však protihráčky tvrdě trestaly zbytečné chyby turnovských hráček, kterým odešlo tempo i kondice, takže záhy ztratily dvoubrankové vedení. Navíc soupeřky přidaly další čtyři góly a zaslouženě dotáhly zápas do vítězného konce.

* Národní liga mužů
T. B. C. LUCERN Králův Dvůr – TJ Turnov 10:3 (3:0, 2:1, 5:2). Branky a asistence 32. Maršík (Jiránek), 47. Matěcha (Janoušek J.), 59. Mellan (Primásek). Sestava: Král (Suchomel) – Šelbický, Švitorka, Matěcha, Janoušek J., Pohl – Ptáčník, Jiránek, Dědek, Šmída J., Maršík – Primásek, Mellan, Hejduk E.
Muži TJT podali jeden z nejhorších výkonů v sezóně. Králův Dvůr zápas jednoznačně opanoval a postupně přidával i góly, které pěkně zaokrouhlil. „Musíme se z toho oklepat a začít sbírat body. Polovina základní části je za námi a polovina před námi. Čeká nás ohromně těžká práce, abychom měli možnost splnit náš sezónní cíl. Tým na to má, ale všechny jeho jednotlivé části musí fungovat na sto procent, bez výjimky,“ vědí moc dobře nejenom trenéři turnovského A-týmu mužů.

* Regionální liga mužů
TJ Turnov B – SC Podještědí Český Dub 10:5, USK Slavia Liberec – TJ Turnov B 6:2, FBC Lomnice – TJ Turnov B 9:5.
Mužské béčko se se ctí postavilo výzvě a ve velice malém počtu se statečně pralo ve všech zápasech, které byly tentokrát dokonce tři. Jedna výhra je splněným cílem a Turnováci se určitě nemají zač stydět.

* Přehled mládežnických výsledků
Ve 2. dorostenecké lize TJ Turnov padl doma vysoko s FBC Lomnice 1:20, ale za to si náležitě vychutnal FBC Šluknovsko Česká Lípa B, který porazil 18:0! Turnaj starších žákyň, konaný tentokrát v Dubí u Teplic, přinesl remízu Turnovanek s FBC Česká Lípa blue 4:4, prohru s SK Dubí 6:7 a nakonec i výhru 15:1 nad FD Teplice. V Lize mladších žáků se vůbec nedařilo turnovským nadějím. Florbalu Jablonec blue podlehly 4:10, 1. FBC DDM Děčín IV 0:6 a FBC Liberec pink 0:9. Liberecká liga přípravek: Crazíci FBC Liberec White – TJ Turnov black 3:4, TJT black – Florbal Jablonec 0:6, FBC Česká Lípa white – TJT black 8:3.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FOTBAL

* Fotbalové rekordy
Na předvánoční trh se v těchto dnech dostala Česká kniha rekordů s pořadovým číslem 7. Vždy nové, v tříletém cyklu aktualizované vydání, je dílem Agentury Dobrý den Pelhřimov. V kapitole Fotbal – NEJ… výběr z historie českého fotbalu je na dvou tiskových stranách zařazen mj. ojedinělý výkon k otevření RTW Arény v Přepeřích 4. 8. 2018! „Jsem rád, že právě Přepeře jsou vloženy do tohoto výběru, protože šlo o jeden z mých posledních rekordů, který mně sice stál hodně sil, ale spontánně jej přímo na nové hrací ploše ocenili vedle diváků i samotní ligoví hráči FK Přepeře,“ řekl Jan Skorkovský, jehož osobnosti se unikátní kniha věnuje i na dalších svých strankách, ať už jde o česká prvenství na straně 3 nebo Síň slávy na straně 23.

Být coby nový stadion v Přepeřích zařazen a objevit se mezi českými NEJ v české fotbalové historii po boku legend jako jsou Pavel Nedvěd, Josefové Masopust a Bican či Sparta nebo Slávie, je bezesporu prestižní událostí nejenom pro samotný klub, ale celý region Českého ráje. Bonusem pro tvůrce přepeřského zázraku budiž fakt, že světový rekordman je oblečen do oddílového trička s monogramem prezidenta FKP Michala Kupky.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz, foto: Vladimír Jaček

FUTSAL

* 2. liga, muži
FK GMM Jablonec nad Nisou – FC Dalmach 4:5 (3:4). Branky 8. a 17. Svoboda, 12. D. Hurt, 12. a 24. Randák, ŽK 1:1. Sestava: Prokopec – Šimek, Bakeš, Štefan, Novák – Randák, D. Hurt, Špína, Svoboda.
Dalmach v první půli třikrát dotahoval, když první gól dal Jablonec už ve 20. vteřině zápasu Mečířem. Svoboda sice vyrovnal, ale Mečíř překonal Prokopce znovu v 9. minutě. Poté srovnal krok s domácími D. Hurt. Přestřelku pak dále táhnul jablonecký Mazánek, ovšem ještě do konce první půle dokázali Randák se Svobodou obrátit stav ve prospěch FCD.
Druhá půle začala pro Dalmach opět špatně, protože už ve 36. vteřině jejího začátku domácí vyrovnali druhým gólem Mazánka. Ale také hosté ve svých řadách objevili dalšího dvoubrankového střelce. Randák vrátil hostům vedení, které vydrželo až do konce utkání, a nutno podotknout, že v závěru Turnováky několikrát podržel brankář Prokopec.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

LEDNÍ HOKEJ

* Statistiky hráčů
A-tým HC Turnov 1931 kraluje krajské lize mužů s bilancí 11 / 9 0 / 1 / 83:27 / 29 b. Není divu, že jeho lídři obsadili první tři místa individuálních statistik. Podle libereckého hokejového svazu je králem útočník Daniel Maděra, který v deseti mistrovských utkáních vstřelil 16 gólů, připsal si v nich 13 asistencí, což mu dává součet 29 kanadských bodů! Hned za ním je jeho kolega v útoku Petr Kysela, jenž se specializuje spíš na asistence. V jedenácti zápasech totiž dal 8 gólů, ale 15x svým spoluhráčům na ně nahrál, tedy celkem 23 bodů. Trojku na „bedně“ doplňuje další útočník Roman Švík. V devíti duelech se zapsal 9 brankami do listiny střelců a 8x při gólech asistoval. Vyrovnaná produktivita pro něj v kanadském bodování znamená 17 punktů. Mezi 150 krajskými hráči se do TOP 20 vejde na svém 8. místě žebříčku ještě útočník Daniel Miškovský se šestizápasovou bilancí 9 gólů a 6 asistencí (15 k.b.). Patří sem též i dva turnovští obránci. Jan Kotyza je na 11. fleku – 9 Z / 6 G / 8 A (14 k.b.) a kapitán Jan Zákoutský okupuje 16. příčku, když v plném počtu 11 odehraných mistráků tři góly dal a na 9 nahrál (12 k.b.). Ke krajské elitě patří v o bod nižším součtu kanadských bodů a svým 19. místem také Josef Suska, který v devíti mačích 6x skóroval a 5x nahrával.
Neméně zajímavá jsou však také čísla obou brankářů HCT, která předkládají statistiky oddílového webu. Lukáš Beneš hájil turnovskou klec 364 minut v šesti zápasech. Ze 195 na něj vyslaných střel si připsal 176 úspěšných zákroků, 19x inkasoval. Jednou vychytal nulu a jeho úspěšnost činí 90,24 %. To Dominik Března si ze 174 na něj vyslaných střel připsal 166 úspěšných zákroků, a inkasoval jen 8x, což představuje více než slušnou úspěšnost 95,4 %, k čemuž si připsal dokonce dvě asistence na gól!
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

* TAH / TURNOVSKÝ AMATÉRSKÝ HOKEJ
Základní část již 18. ročníku 2020 – 2021 Nejvyšší Pojizerské Ligy nabídla další zápasy. V pátečním duelu Jestřábů s turnovskými Performery rozhodly přesilovky. Performeři tak padli těsně o gól. Zápas MBQ s Neřízenými střelami se rozhodl už v první třetině. Výhru znehodnotil domácí Kubán, jenž za kopnutí dostal trest ve hře a STOPku na jeden zápas. Sobota přinesla první body pro Všeň.

* Black Hawks – HC Performers Turnov 3:2 (0:1, 1:0, 2:1). Branky 27. Kujan, 46. Frančík, 50. Srb – 11. Roubíček, 49. Brož (Štryncl), střely 42:46, vyloučení 5:5, využití 2:0, nejlepší hráči: Kujan – Brož.
BH: Šic – Bartoň, Frančík, Jelínek, Kujan, Novák, Novotný, Pala, Peukert, Srb, Štěpánek, Vaníček, Vojtíšek.
Performers: Tyl – Brož, Černohouz, Hujer, Janoušek, Kopal, Lhoták, Mokrý, Roubíček, Sýkora, Štryncl, Vaníček, Zonyga.

* HC MBQ – Neřízený Střely 7:3 (4:1, 1:1, 2:1). Branky 1. a 12. Nosek, 6., 32. a 52. Matoušek, 20. Jiránek, 42. Petr – 14. Válek, 29. Drbohlav, 52. Polák, střely 41:21, vyloučení 4:9, využití 1:0, nejlepší hráči: Lukač – Drbohlav.
MBQ: Braborec – Hladík, Jiránek, Jirman, Kratochvíl, Kubán, Kubán, Lukač, Matoušek, Nosek, Pavlata, Petr.
NS: Kerhart – Drbohlav, Eliáš, Grégr, Kotas, Krampera, Nová, Petrák, Pluhař, Polák, Rosek, Svoboda, Válek.

* HC Troskovice – HC Všeň Pojizeří 3:5 (1:3, 1:2, 1:0). Branky 8. a 60. Kolář, 37. Drahoňovský – 5. a 10. Šťastný, 15. Nevlida, 24. a 36. Malý, střely 25:41, vyloučení 3:6, využití 1:0, nejlepší hráči: Kolář – Šťastný.
Troskovice: Novotný – Basík, Dobrý, Drahoňovský, Fišera, Hejduk, Jágl, Kolář, Louda, Machačný, Procházka, Vařejčko, Vondrák, Vondráček.
V.P.: Procházka – Egert, Fanta, Kubánek, Malý, Nevlida, Pařízek J., Pařízek Z., Patočka, Svoboda, Šťastný.

8. V. Pojizeří 7 1 0 6 20:63 2

Příští utkání: ČT 25. 11. Performers – Všeň Pojizeří (21.45), SO 27. 11. B. Hawks – Raptoři (19.30), NE 28. 11. Neříz. střely – Troskovice (16.30), NE 28. 11. Modřišice – MBQ (21.00).

* TURNOVSKÁ NEREGI HOKEJOVÁ LIGA
Ani mohutný finiš Gasservisu ve třetí třetině nestačil jen těsně na remízu s dosud neporaženým Sokolem. Druhé víkendové utkání Dolního Bousova s HC Svijany bylo odloženo. V neděli přišli o první plný počet bodů v posledních pěti minutách líšenští Draci, když Pěnčín stačil srovnat jejich dvoubrankové vedení.

* HC Sokol Turnov – HC Gasservis Liberec 12:11 (2:1, 5:4, 5:6). Branky 4. Sobotka, 17. a 58. Krytinář, 29., 39. a 49. Martinčík, 29. a 34. Zeman, 40. Krim, 46. Maryško, 47. Svatuška, 56. Jurek – 1. Helm, 26. Jíra, 30. Kocourek, 35. a 38. Patřičný, 42., 48., 50., 51., 55. a 60. Jarolím, střely 59:56, vyloučení 6:5, využití 2:2.
Sokol: Procházka – Bartoš, Berka, Herrmann, Jurek, Khlebstov, Krim, Krytinář, Maryško,
Martinčík, Schwarzkopf, Sobotka, Svatuška, Zeman.
Gasservis: Vondrášek – Hájek, Helm, Janovský, Jarolím, Jíra, Kocourek, Majdič, Patřičný, Šimon.

* HC Draci Líšný – HC Pěnčín 6:6 (3:1, 1:2, 2:3). Branky 2. Nechanický, 4. Blažej, 6. Beran, 31. a 52. Štalmach, 46. Divila – 17., 31., 45. a 57. Štěp, 25. Lamač, 56. Zákoutský, střely 55:52, vyloučení 3:2, využití 1:1.
Draci: Polák – Beran, Blažej, Divila, Florián, Horáček, Hujer, Kruntorád, Nájemník, Nechanický, Öszi, Štalmach.
HCP: Musílek – Knížek, Kušnír, Kutěj, Lamač, Mařan, Menšík, Musílek, Pitel, Sluka, Štěp, Zahradník,

8. Dol. Bousov 4 0 0 4 14:24 0

Příští utkání: PÁ 26. 11. Sokol – Vorvani (21.45), SO 27. 11. Gasservis – Svijany (21.45), NE 28. 11. M. Hrozen – Líšný (18.45).

Další podrobnější informace a výsledky na Facebooku: TAH / Turnovský Amatérský Hokej.