ANI ČTVRTÝ DEN JEŠTĚ NENÍ POŽÁR V AGBĚ NA VESECKU ÚPLNĚ ZLIKVIDOVÁN

0

Ve čtvrtek 3. prosince v ranních hodinách došlo k tragickému požáru v turnovské firmě Agba na Vesecku. Událost si vyžádala dvě oběti na životech, několik dalších osob bylo zraněno, a to včetně zasahujících hasičů, kteří ale byli zraněni pouze lehce. Celkem se u hašení požáru v průmyslovém objektu vystřídalo za první dva dny 46 jednotek hasičů – od profesionálů po dobrovolné. V exponovaných chvílích během čtvrtka na místě najednou zasahovalo 150 hasičů, celkem se u události vystřídalo přes 200 hasičů. Na místě bylo i několik skupin zdravotníků, zasahující vrtulník odvážel těžce zraněné do nemocnic v Liberci a v Praze. Dopravu řídili a ostrahu majetku a místa neštěstí prováděli příslušníci jak městské, tak především státní policie.

„Střežení místa události ze strany policie je nepřetržité. Dokud nebude místo požáru řádně ohledáno a zajištěno, tak tam není možný přístup dalších osob. Na toto střežení jsme museli vyčlenit speciálně určené policisty, kteří nesmí opustit místo a pravidelně se střídají. Byli staženi z volna i z dovolené, jsou v práci navíc a nemohou se zapojit do normálního výkonu služby, který zajišťují jiní policisté,“ vysvětluje velitel turnovské obvodního policejního oddělení Milan Drahoňovský.

Místo požáru je ještě stále aktivní, v sobotu vpodvečer zde musely zasahovat další dvě jednotky hasičů. Nešlo však o nějaké rozšíření požáru. Podle tiskové mluvčí hasičů Zdenky Štrauchové ještě v pondělí po poledni jedno ohnisko, kam se hasiči nemohou dostat, stále žhne. Nechává se kontrolovaně vyhořet, monitoring provádí profesionální hasiči z Turnova. „Dnes před 10. hodinou se na místo dostavil vyšetřovací tým složený z příslušníků policie a hasičů. Aby bylo vyšetřování kvůli narušené statice objektu bezpečné, probíhá zde také specialisty z třináctičlenného týmu USAR stabilizace objektu. Používají hydraulické stojky, které postupně nahrazují dřevěnou výztuhou. Jak dlouho bude vyšetřování trvat, nelze v tuto chvíli odhadnout,“ uvedla mluvčí hasičů. Samotné vyšetřování pak bude v kompetenci Policie České republiky.

201512071544_zap_334_2015_agba

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.