ANI ČTVRTÝ DEN JEŠTĚ NENÍ POŽÁR V AGBĚ NA VESECKU ÚPLNĚ ZLIKVIDOVÁN

0

Ve čtvrtek 3. prosince v ranních hodinách došlo k tragickému požáru v turnovské firmě Agba na Vesecku. Událost si vyžádala dvě oběti na životech, několik dalších osob bylo zraněno, a to včetně zasahujících hasičů, kteří ale byli zraněni pouze lehce. Celkem se u hašení požáru v průmyslovém objektu vystřídalo za první dva dny 46 jednotek hasičů – od profesionálů po dobrovolné. V exponovaných chvílích během čtvrtka na místě najednou zasahovalo 150 hasičů, celkem se u události vystřídalo přes 200 hasičů. Na místě bylo i několik skupin zdravotníků, zasahující vrtulník odvážel těžce zraněné do nemocnic v Liberci a v Praze. Dopravu řídili a ostrahu majetku a místa neštěstí prováděli příslušníci jak městské, tak především státní policie.

„Střežení místa události ze strany policie je nepřetržité. Dokud nebude místo požáru řádně ohledáno a zajištěno, tak tam není možný přístup dalších osob. Na toto střežení jsme museli vyčlenit speciálně určené policisty, kteří nesmí opustit místo a pravidelně se střídají. Byli staženi z volna i z dovolené, jsou v práci navíc a nemohou se zapojit do normálního výkonu služby, který zajišťují jiní policisté,“ vysvětluje velitel turnovské obvodního policejního oddělení Milan Drahoňovský.

Místo požáru je ještě stále aktivní, v sobotu vpodvečer zde musely zasahovat další dvě jednotky hasičů. Nešlo však o nějaké rozšíření požáru. Podle tiskové mluvčí hasičů Zdenky Štrauchové ještě v pondělí po poledni jedno ohnisko, kam se hasiči nemohou dostat, stále žhne. Nechává se kontrolovaně vyhořet, monitoring provádí profesionální hasiči z Turnova. „Dnes před 10. hodinou se na místo dostavil vyšetřovací tým složený z příslušníků policie a hasičů. Aby bylo vyšetřování kvůli narušené statice objektu bezpečné, probíhá zde také specialisty z třináctičlenného týmu USAR stabilizace objektu. Používají hydraulické stojky, které postupně nahrazují dřevěnou výztuhou. Jak dlouho bude vyšetřování trvat, nelze v tuto chvíli odhadnout,“ uvedla mluvčí hasičů. Samotné vyšetřování pak bude v kompetenci Policie České republiky.

201512071544_zap_334_2015_agba

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.