HOTOVO: LIBERECKÝ KRAJ MÁ NOVOU KOALICI

0

Dnes dopoledne se v prostorách Krajského úřadu v Liberci konalo setkání s novináři, na kterém byla oznámena dohoda Starostů pro Liberecký kraj, ODS a Pirátů na vládě v kraji na další čtyři roky. Starostové budou mít v nové radě kraje pět zástupců, ODS a Piráti po dvou.

Ilustrační snímek z dnešní tiskové konference

Zúčastnění přistoupili na podmínku Pirátů o nepřípustnosti kumulace funkcí, takže noví radní by v budoucnu neměli být současně i starostové či uvolnění radní ve svých městech. Lídr Pirátů Zbyněk Miklík podle svých slov uvažuje, že se vzdá funkce neuvolněného radního v Turnově. Jak na setkání sdělil staronový hejtman Martin Půta, je rád, že se podařilo dát dohromady právě tuto koalici, o které je přesvědčen, že bude dobře vládnout celému kraji, v radě kraje budou jednotlivými osobnostmi zastoupeny de facto všechny okresy regionu.
Do konce příštího týdne chtějí partneři připravit koaliční dohodu a programové prohlášení, aby je mohli schválit členové všech tří stran. Ustavující zasedání nově zvoleného krajského zastupitelstva by se mohlo uskutečnit 27. října v případě, že výsledek voleb nebude zpochybněn u soudu. Jinak potom nejdříve 10. listopadu. Koalice bude mít v 45 členném krajském zastupitelstvu pohodlnou většinu 32 mandátů.

Na titulním snímku jsou zleva: Dan Ramzer (ODS), Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) a Zbyněk Miklík (Piráti).

Dnešní tiskové konferenci v Liberci se budeme věnovat více v samostatném článku.

Martin Půta hovoří s novináři

Související články (celkem 11)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.